Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te mit gondolnál valakiről,...

Te mit gondolnál valakiről, ha megtudnád valakiről, hogy borderline személyiségzavara van?

Figyelt kérdés

Mondjuk egy ismerősöd, haverod, rokonod, munkatársad... (vagy akárki, akihez komolyabb viszony fűz annál, minthogy "kit érdekel, semmi közöm hozzá")

Milyen gondolataid lennének ezzel kapcsolatban?


2018. szept. 26. 00:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%
azt gondolnám hogy borderline személyiségzavara van de ettől nem változik semmit a szememben :D
2018. szept. 26. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
85%

Vagy azt, hogy: "ez sok mindent megmagyaráz!"


Vagy azt, hogy: "jé, azt hittem, hogy a borderline ennél durvább, biztos, hogy neked az van?"

2018. szept. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonymousreview60 ***** válasza:
30%

Párkapcsolat nővel:

1. Tudatosabban kezdtem el figyelni a reakcióit. Igyekeztem alkalmazkodni (pl. megvettem a "Ha fáj szeretni"-t), de valószínűleg nem voltam eléggé türelmes (első párkapcsolatom) vagy erős - pedig, amikor 2-szer is italosüveget vágott hozzám, tkp. fel sem emeltem a hangomat. És akkor sem, amikor a háta mögé dobta felém, de nem nézte hova, a 40*40 cm-es bútorlapot.

2. Volt olyan gondolatom, hogy jé, - csak ennyi is lehet - ez a borderline?

3. Ami aggasztó volt, hogy egy pimf ügyön összeveszve, azt mondta, ne nyúljak hozzá, mert megszurkál. Màsik hasonló esetben azt ígérte, feküdjek le, de nem kelek fel.

4. Neki igaza volt abban, hogy ha nem látom rajta a "bélyeget", szinte biztosan jobban feszegetem a türelmi határaimat, talán többet bevállalok, de nekem a késes agresszióval még a koliból volt rossz tapasztalatom. Ezért hazacuccoltam, de onnan utcára tették.


Összefoglalva:

Lehet, hogy túllihegtem a dolgot, de amíg itt volt a 3. pont után, görcsöltem, de azóta hogy nincs itt, nyugodt vagyok. Tegnap találkoztam vele, és remegtem. Amikor elváltunk, megnyugodtam.

2018. szept. 26. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonymousreview60 ***** válasza:
100%
Szóval én a szindróma fényében viszonyulnék. Emiatt sokszor nem vennék magamra dolgokat, amiket mond vagy tesz, mert azt a borderline teszi helyette.
2018. szept. 26. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
74%
Azt h menekülnék! Van tapasztalatom velük...
2018. szept. 26. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
59%
Menekülnék.
2018. szept. 26. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha közel állna hozzám, próbálnék neki segíteni valahogy. Mert nagyon nehéz lehet borderline-osként élni.
2018. szept. 26. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
10%
Pont, hogy nem nehéz nekik, mert nemérdekli őket más magukon kívül. Ennek megfelelő bánásmódot érdemelnek. De sajnos sose ezt kapják, mert néha ügyesen utánozzák, mintha észrevesznek, komolyan vennének mást is magukon kívül. Nekik nem nehéz, mást szívatnak meg, másnak nehéz az élet miattuk.
2018. szept. 27. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonymousreview60 ***** válasza:
78%
"Menekülnék": Miért menekülnél? Annyira megnehezíti a kapcsolatot az előnyeihez képest vagy a fizikai/lelki épségedet fenyegette?
2018. szept. 27. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Igen. Lelki épséget fenyegeti. Nagyon is.
2018. szept. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!