Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy disszociatív embernek ha...

Egy disszociatív embernek ha 2 személyisége van lehetséges, hogy a 2 személyiségnek 2 különböző személyiségzavara is van?

Figyelt kérdés
Pl.: Az egyik pszihopatikus a másik pedig borderline.

2016. nov. 19. 16:37
 1/7 anonim ***** válasza:
20%

Nem. Mivel igazabol 1 ember, egy aggyal.

Ha elromlik ott bent valami az midnenre hat. Maximum azt hiheti magarol h csak az egyik éne beteg.

2016. nov. 19. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11%
Egy embernek 1 személyisége van . A tudatállapota , drámái szerepi változtathatók , van ösztöne elfojtott ismeretlen vágyai , árnyéka is .
2016. nov. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem vagyok szakértő, de úgy gondolom, igen, lehetséges ez. Ha az agy képes több különböző tudatot kihozni (akik tudnak egymásról vagy sem), akkor a személyiségzavaroknak sem kell összhangban lenniük.

De életemben egyszer találkoztam olyan emberrel, akiben többen lakoztak, szóval még ilyen tapasztalatom sincs...

2016. nov. 19. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Ebben az esetben a két személyiség egymás ellentéte szokott lenni, például van egy visszahúzódó, csendes, és van egy társasági ember. Azonos személyiségzavaruk nem lehet,de lehet különböző.
2016. nov. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
lehet igen csak persze kérdés h azokat hogyan,melyikhez azonosítják, nehéz játszma ez. na de a dissz. szemzavar olyannyira ritka h legtöbb szakember életében se találkozik ilyen esettel, csak tankönyvben.
2016. nov. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen lehetséges, sőt általában így van. Aki érzelmileg ennyire labilis, az több pszichés betegséget is "elkap". (Én pl disszociatív nem vagyok, de paranoid is és borderline is vagyok, szóval csomagban járnak ezek a dolgok)


Ahogy előttem már írták a disszociatívaknak teljesen ellentétes személyiségeik szoktak lenni. Pl simán lehet, hogy van egy nárcisztikus személyiségzavaros éne, és egy borderline, meg egy depressziós, stb stb... Youtubon van egy csaj, aki disszociatív, van vagy 10 személyisége, és mindegyiknek különböző személyiségi problémái.


Az pedig, hogy egy agy egy személyiség nem igaz. Bizonyított, hogy a disszociatív személyiségzavarosok különböző énjeinek akár a vérnyomása is különbözhet, sőt az agyi aktivitásuk is.


Viszont ez tényleg nagyon ritka betegség.

2016. dec. 26. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen ez teljesen így van, lehetnek különböző altereknek különböző személyiség zavarai, betegségei, indulatai, érzelmei és félelmei, fóbiái is.
2020. ápr. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!