Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Barátként hogy lehet segíteni...

Barátként hogy lehet segíteni valakinek akinek Borderline személyiségzavara és bipoláris zavara van?

Figyelt kérdés
15 éves a csaj, nem szed gyógyszert de sokat iszik, cigizik és elég felelőtlen. Tudom hogy pszichoterápiával lehetne segíteni leginkább de erre nincs hatásom. Hogy viszonyuljak hozzá? Van valami ami általában kifejezetten ront a helyzeten vagy segít? 17/L
2015. máj. 1. 20:17
 1/2 anonim ***** válasza:
Jár pszichológshoz/pszichiáterhez?
2015. máj. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem elég,ha mellette állsz és tudja,hogy számíthat rád ha szüksége van segítségre megnyugtatásra. Illetve ha esetleg mesél arról amiket megél akkor hallgasd meg türelmesen, és ne kezeld betegként, őrültként. Illetve segít ha eltereled a gondolatait, és ha valami rossz történik vele, akkor rögtön segíts neki, mert érzmékeny műszer az ilyen ember a rosszra. Remélem tudtam segíteni! Nekem is ez a problémám, sajnos én nem számíthattam senkire,ha nagyon rossz volt,de elmondtam, hogy nekem mi esett volna jól, szóval,ha még van kérdésed nyugodtan írj
2015. máj. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!