Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért verik évszázadok óta...

Miért verik évszázadok óta azt az emberek fejébe, hogy a szerénység fontos erény?

Figyelt kérdés

A magam részéről úgy látom, pont hátrány. Félreviszi először az ember önmagáról alkotott képét, majd ebből kifolyólag az ítélőképességét, csökkenti a sikerességét. Egy logikus, okos elmének mindent olyannak kell látnia, amilyen. Ha lebecsüli magát, meg ugyanúgy eltér a valóságtól, mintha felnagyítaná az adottságait.

Akkor meg mire jó ez? Miért jó a társadalmi szinten generált önbizalom hiány, ambíció hiány?



2018. szept. 27. 02:35
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a szerénység nem egyenlő azzal, hogy lebecsülöd magad. Legalábbis számomra nem. Számomra azt jelenti, hogy tisztában vagyok önmagam adottságaival és ha valamiben jó vagyok, akkor nem verem a mellemet és kürtölöm világgá, hogy jó vagyok ebben-abban.


Úgy is észre szokták venni és szóvá szokták tenni, nem kell még külön vergődni emiatt.

2018. szept. 27. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
Elég nagy fogalomzavar vana fejedben, a szerénység, meg az önbizalomhiány két teljesen különbözö dolog.
2018. szept. 27. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én régebben az önbizalomhiányomból adódóan pont, hogy minden erőmmel azon voltam, hogy sokkal szebbnek, jobbnak, okosabbnak állítsam be magam, mint amilyen valójában voltam. Szerintem általában azoknak a legnagyobb a szájuk, akik saját magukat egy darab sz@rnak tartják, de tudják, hogy ha ez a gyengeségük mások számára is nyilvánvaló lenne, akkor a társadalom eltaposná őket. Persze a legtöbbször túltolják a dolgot, egy kis emberismerettel könnyű észrevenni, hogy ki az, akinek valójában jó képességei vannak és ki az, aki az önbizalomhiányát akarja kompenzálni. Most, kevésbé önbizalomhiányosan már érzem, hogy mennyi energiát elvett ez az erőlködés, amit arra is fordíthattam volna, hogy a hátrányosabb tulajdonságaimon javítsak, változtassak.
2018. szept. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
43%

Az okos emberek szerények.

A szerény emberek meg általában nem sikeresek.

A beképzelt emberek sikeresek a legtöbbször.


De egyszerre sikeres és okos nem lehetsz.

Választanod kell.

2018. szept. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 he84 ***** válasza:
Igenis jó a szerénység és kevered azzal, amit itt páran már mondtak. Én szerény vagyok, tisztában vagyok magammal, jól ítélek általában, messze nem becsülöm le magam. Nekem fontos a szerénység, mert nem szeretek feltűnösködő, beképzelt és bulis embereket magam köré, sokkal jobban kijövök a hozzám hasonlóan szerény, visszafogott, őszinte emberekkel.
2018. szept. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy, úgysem tanulják meg ennek a mögöttes mondanivalójának a lényegét.
2018. szept. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!