Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Egy nagyképű, egoista, "kihaén...

Egy nagyképű, egoista, "kihaénnem" emberből lehet szerény ember?

Figyelt kérdés
25 éves férfi vagyok, és a fennti (volt) tulajdonságaim miatt kérdezem. Én ilyen voltam egész gyerek,és kamaszkorban. Emiatt nem tartok sehol az életemben, nem értem el semmit egy nyamvadt érettségin kívül, pedig tudom, hogy többre, sokkal többre lehetnék képes. Mindig az volt a fontos, hogy a legjobban legyen beállítva a hajam a zselével, hogy az öltözködésemmel megfeleljek másoknak, és lenéztem azokat akik olcsóbb ruhákba jártak mint én. Valamint többnek tartottam magam mint aki voltam. Egy nagyképű, "kihaénnem" gyerek voltam amit iszonyatosan bánok. Azok pedig akik szerények voltak mind vitték valamire. És én pont velük se barátkoztam mert őket is lenéztem. Azóta iszonyú sokat változott a személyiségem de néha még a mai napig is egoista vagyok. Sose fogom tudni visszahozni a kamaszkort ahol ezen talán jobban tudtam volna változtatni még, de szeretnék szerényebb lenni, reálisabban hozzáállni az élethez, nem pedig "vagyokvalaki", miközben egy senki vagyok jelenleg. Mit tudok tenni ? Előre is köszönöm az építő jellegű kritikákat és a normális válaszokat. Olyat nem kell írni, hogy ássák el magam stb.

2018. szept. 10. 11:17
 1/7 A kérdező kommentje:
* ássam
2018. szept. 10. 11:18
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Draco Malfoy te vagy az?
2018. szept. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Azt mondtad, hogy egy senki vagy jelenleg. A senki is valaki, ha már valaki, aķkor nem lehet senki. :)
2018. szept. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már az is nagy fejlődés, hogy mindezt beismered.

Komolyan mondom, van jó pár magától elszállt ember a környezetemben, akiknek a mai napig nincsen önkritikájuk, pl. egyik nap arról beszél, hogy ő mindenben maximalista, önajnározás ezerrel, másik nap meg arról papol, hogy ő mindig először magában keresi a hibát és rengeteg alázat van benne. És ez harmincas korosztály.

Ja és én is eléggé el voltam szállva magamtól tiniként, bár nem néztem le az embereket, pár dologban, tárgyban nagyon tehetséges voltam, ezért úgy gondoltam elég kevesebb energiát belefektetni a dolgokba, tanulásba és még sorolhatnám. Jó pár pofon az élettől eléggé helyretett.


Annyit tudok tanácsolni, hogy próbálj odafigyelni az emberekre, jól gondold át a mondandód, mielőtt valakivel beszélsz, és hasonló apróságok.

2018. szept. 10. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyu, ez nem feltétlenül a te hibád, hogy ilyen voltál. Tipikusan a rendszerváltás után vállalkozásba kezdett és meggazdagodott szülőnek van hasonló gyereke mint amilyen te voltál, mert ezek a szülők általában sosem érnek rá, mindig a vállalkozást hajtják és közben azt hiszik, hogy az jó, ha pénzzel tömik a gyereket, ahelyett, hogy foglalkoznának vele. Az ilyen gyerekek általában nagy arcúak a sok della miatt, de gyakorlatilag életképtelenek, mert a szülők mindent elintéztek helyettük egész gyerekkorukban.

Én is azt mondom, hogy nagyon szuper, hogy ezt felismerted és ezzel gyakorlatilag végbe is ment a változás benned. Ha mostantól egy hangya szorgalmával fogsz tanulni/dolgozni akkor olyan nagy baj nem lehet. Ha kitartó és ügyes vagy és megmaradsz a szakmádban, akkor hamarosan elismert szakember lehetsz és arra már joggal lehetsz majd büszke.

2018. szept. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen lehet, a legtöbb esetben az élet helyre teszi az ilyen embereket, a ritkábbik esetben, mint a tiedben maguktól belátják, hogy mennyire rossz úton jártak. Persze egy egészséges egoizmusra szükség van, hogy nem nyomják el az embert. Én például egész életemben szerény, tisztelettudó voltam, el is tapostak, kihasználtak, kisemmiztek, földönfutóvá tettek.
2018. szept. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem már most nagy lépést tettél, felismerted a bajt, változtatni akarsz, és tanácsot kérsz! Kevés ilyen változást ismerek, és tiszteletet érdemelsz. Legyen ez egy új kezdet, és csukd be magad mögött az ajtót. Nem kell egész életedben ostorozni magad, mert olyan voltál, amilyen, fel kellett nőnöd, és ennyi az egész. Semmi extrát nem kell tenned mást, minthogy tanulsággal tekintesz vissza, és önmagadat adod. Ha barátsággal közelednek feléd a normális emberek, fogadd el a tanácsukat, ha jónak érzed. Esetleg még bőven nem késő 25 évesen új szakma után nézned, ami érdekel, és ez is persze hozza magával az új ismerősöket!
2018. szept. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!