Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyetemi tanárok tényleg...

Az egyetemi tanárok tényleg ilyenek?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy a laikus, egyetemet nem végzett emberek, valami nagyon nagy tudásúaknak tartja őket, miközben az aki most kezdett, meg olyan rémtörténeteket beszél/mesél róluk, hogy felnőtt ember csak fogja a fejét, hogy hová is keveredett a gyermeke? A mocsok ömlik ki a szájukból, és ez még csak egy átlag dolog.

2018. okt. 1. 16:32
 1/8 A kérdező kommentje:
Nektek egyetemistáknak is ilyen a tapasztalatok?
2018. okt. 1. 16:33
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Egyetemre nem gyerekek járnak.
2018. okt. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2 Az egy dolog, az meg egy másik, hogy egy pedagógus szájából ne ömöljön a mocsok, ha embereket tanít. És ne magasztalja az iszlámot.
2018. okt. 1. 16:46
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az egyetemen oktatók java része nem tanárnak tanult.

Ugyanúgy vannak közöttük rosszabbak is mint a közép/általános-iskolás tanárok között is.

Felőlem káromkodjon végig előadás alatt ha minden fontos információt lead az adott tananyagból. Az sem baj ha politizál, a lényeges információt ki kell szűrni a mondanivalójából és kész. Nem azok egy rossz tanár ismérvei amiket leírtál.

2018. okt. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tapasztaltam még olyat egyetemen, hogy bármelyik tanárnak mocsok ömlött volna a szájából. Nálunk legalábbis mindenki komolyan veszi a munkáját és a maga módján igyekszik rendesen végezni. Persze mindenhol van egy-egy elviselhetetlen személyiségű professzor vagy tanár, de ez csak a személyiségét befolyásolja, a munkája hatékonyságát nem feltétlenül. A fiatal, tőlünk csak pár évvel idősebb tanárokra, phd hallgatókra jellemző, hogy oldottabb a hangulat az óráikon, mint a professzorok előadásain, de ezeken az órákon is a tanuláson és a tanításon van a hangsúly, nem az ökörködésen.
2018. okt. 1. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én nem kimondottan csak az egyetemi tanárokon érzem ezt. Vannak egyetemi tanár rokonaim, és ők hála Istennek pont a normálisabb fajták.

Én konziba (zeneművészetibe) jártam. Az intézmény, amiről beszélek, tele volt/van elképesztően tehetséges és nagyra becsült művésztanárokkal, viszont amit művelnek egymással, és a diákjaikkal, az minősíthetetlen.

Mondanom sem kell, mennyire utáltam ide járni. Az összes diákban az ellenséget látták, amikor segítséget kért tőlük valaki, a legjelentéktelenebb és legértelmetlenebb dolgok miatt vérig tudtak sértődni. Olyan undorító módon beszéltek velünk, hogy esküszöm, rengetegszer nem tudtam eldönteni, hogy egy iskolába, vagy egy koncentrációs táborba lépek be minden nap.

Ha bármi probléma volt, senkihez nem lehetett fordulni, konkrétan rátelepedtek mindenkinek a szabadidejére, és már azt zokon vették, ha a zene mellett esetleg voltak más hobbijaid is.

Ilyen intézménnyel még a legrosszabb álmaimban sem találkoztam,

Ez mindezt azzal indokoták, hogy anno velük is így beszéltek a tanáraik...basszus...és igen: ezért lesz egyre több fogyatékos művésztanár, akik rengeteg tehetséges diákkal utáltatják meg azt a dolgot, ami az êletük êrtelme.

És én nagyon jól tudom, hogy a jó tanárnak (mindegy, hogy általános iskolai, vagy egyetemi) cask azt lehet nevezni, aki emberileg is jó hatással van a diákokra.

2018. okt. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mindenesetre saját magadról is sokat elárul az, hogy biztosan hallottál egy db. ilyen esetről, a kérdést viszont már úgy teszed fel, hogy kb. az összes egyetemi tanár szájából mocsok ömlik és az iszlámot imádja...


Annak idején nekem is volt egy-két furcsa tanárom (mert hol nincs ilyen?), de a többség normális volt, akikre szívesen emlékszem vissza, és azóta is felnézek rájuk az óriási tudásuk és az alázatuk miatt, ami a hivatásukhoz fűzte őket.

2018. okt. 3. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem hatalmas csalódás volt a főiskola pont ezért.


no nemcsak a tudásukkal volt gond (bár azzal is), hanem a hozzáállásukkal.


ímélekre nem válaszolnak, arrogánsak. a saját szűk szakterületükön kívül sokszor teljesen tájékozatlanok.

2018. okt. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!