Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Természetes dolog, hogy...

Természetes dolog, hogy mindenkiből ellenérzést vált ki, hogy én meg vagyok elégedve magammal?

Figyelt kérdés

Elégedett vagyok a testemmel, az egészségemmel, a munkámmal, a párkapcsolatommal, az életemmel minden rossz és jóval együtt.

De amikor ezt elmondom valakinek...szóval magamon kívül ezt még senkitől nem hallottam és előfordul hogy a hátam mögött emiatt nagyképűnek tartanak, pedig megdolgoztam azért, amim van. Ami nem sok.


Tényleg ilyen utálnivaló, ha valaki jól érzi magát az életében?


2018. okt. 1. 23:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát attól függ hogy mondod és hányszor.

Ha szoba jön akkor oke de ha te allandoan mindenkinek áradozol arról hogy milyen jól nézel ki valóban idegesítő.

2018. okt. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a legtobb ember nagyon onbizalomhianyos es amikor meghalljak valakitol, hogy o jol erzi magat es elegedett onmagaval akkor rossz erzest valt ki beloluk. Tapasztalat.

Mindenki a szereny embereket szereti, aki azt mondja hogy “nem, nem vagyok szep”. Ez a megszokott

Ha egy nagyon szep lany azt mondja “szep vagy”ra, hogy “jaj dehogyis, koszi de szerintem nem” vagy ilyesmi, akkor szimpatikusabb meg minden mert jaj milyen kis szereny stb

de Ha azt mondana ra, hogy “koszi, szerintem is / tudom” nezne a legtobb ember, hogy ki ez a bekepzelt *****.

Ezert jo ha magadnak megtartod ezt.. Jo az onbizalom, csak bekepzeltnek tartanak tole

2018. okt. 1. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%

Nem lep meg, de ha nem öntelten adod elő magad, akkor nincs igazuk. Tudom én, hogy régi divat siránkozni, szidni mindent, betegségekkel kérkedni, de ez azért nem egy lelkileg egészséges dolog. Igenis van, akinek nincs nagy baja és elégedett, nagyon helyes, több ilyen ember kéne.

Nekem most nem jó az életem, de nem vagyok irigy fajta, szóval engem nem nyom le, ha neked jó, pláne, ha megdolgoztál érte s nem hű de iszonyatos luxusban élsz, csak éppen megelégszel egy teljesen okés szinttel. Ez jó, örülök picit így ismeretlenül is :) Ne rinyáljon már mindenki a világon, komolyan...

Sajna emberi dolog, hogy zavarja az embert, ha a másik elégedett, ő meg nem. De attól még helytelen.

2018. okt. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
77%

Általában azokból vált ki ez ellenérzést, akik szarul érzik magukat éppen, és ugye "dögöljön meg a szomszéd tehene is", főleg ha túl sokat hivalkodsz vele, úgy érzik, hogy gúnyolódsz rajtuk.

SZVSZ nem a szerény embereket szeretik, hanem inkább azt látni, hogy neked se jobb, mint nekik.

2018. okt. 2. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
52%

Ha mindenkit zavar, akkor lehet, hogy kicsit túltolod a témát.

Nem csak a negativitás lehet ragadós, hanem a pozitivitás is, ha nem is annyira, mint a másik. Szóval vagy csupa klinikai depressziós él körülötted, vagy durván túlhangsúlyozod magad.

2018. okt. 2. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Én most nagyon sz@r korszakomban vagyok, de ha valaki beszélgetés közben kifejti, hogy ő elégedett, elfogadja a jót, a rosszat, ahogy van, az inkább jó érzést kelt bennem, főleg, ha látom, hogy igazat beszél. Még kicsit fel is néznék rá, hogy igen, valahogy nekem is így kellene.

De ha valaki állandóan az orromba nyomná magát, meg a nagy boldogságát, meg egész nap maga körül forogna, na, az nekem se lenne szimpi.

Ha mindenkiből ellenérzést váltasz ki, az nem azért lehet, mert elégedett vagy az életeddel, hanem mert talán túl önelégültnek tűnsz.

2018. okt. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Figyelj ha valakinek elmondod, hogy jaj de jó az életem így szeretem a munkám én megvagyok elégedve magammal tralalala... Ez például engem nem érdekelne főleg ha te hozod fel témának akkor úgy érezném, hogy nekem most meg kell hallgatni az X perces önfényező előadásodat. Én is sok mindennek örülök és meg vagyok elégedve a dolgaim jelentős részével de nem tolom bele mindenki arcába.
2018. okt. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Valamiért még mindig elterjedt az az abszurd hozzáállás, hogy a szerénység (na meg az álszerénység, amiről írsz), erénynek minősül. Az önbizalom egy fantasztikus dolog, előreviszi az embert, előreviszi a világot, mindenkinek dolgoznia kéne rajta. Az meg egyáltalán nem lep meg, hogy a sok önértékelési gondokkal küzdő irigynek, aki lusta önfejlesztésen dolgozni, fáj, ha valakinek jó élete van és jól érzi magát, de ezekkel egyszerűen enm érdemes foglalkozni.
2018. okt. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

"nem hű de iszonyatos luxusban élsz, csak éppen megelégszel egy teljesen okés szinttel."


Valahogy így van.


Tipikusan a sportban szokott feljönni a téma, amikor beszélgetek egy új emberrel és megkérdezi, hogy mi a célom, mennyit akarok elérni most...és nagyon látom az arcokon, hogy furán néznek rám, amikor elmondom, hogy semmit.

Én elértem amit akartam (semmi komoly verseny, semmi kirívó) és elégedett vagyok amikor a tükörbe nézek.

Magamtól sosem kérkedem ezzel.


Anyagi szempontból is, amikor valaki érdeklődik, hogy mi a célom, mire gyűjtök és elmondom, hogy tulajdonképpen mindenem megvan a saját házon kívül, ezért csak elteszem ami marad, nem gyűjtök semmire.

Magamtól szintén nem firtatom a témát.

2018. okt. 7. 13:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!