Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen alap dolog a...

Miért ilyen alap dolog a smink manapság?

Figyelt kérdés
Nem vagyok maradni, ebben biztos vagyok, csak néha azon gondolkodom, hogy a smink minek egyáltalán. Van olyan ismerősöm, akinek makulátlan arca van, és alapozózza magát. Pl ha karikás a szemünk egy kis alapozó oké. De miért jó az, ha megváltoztatjuk az arcunkat, és egy hamis képet mutatunk? Miért kell minden egyes címlapon sminkelni a lányokat és a fiúkat is? Miért kell hibátlannak lenni? Miért igénytelenség mostanság, ha nem festem magam? Például szerintem ha megjelenünk egy eseményen, vagy elmegyünk bulizni, akkor egy extra formánkat kell hozni, de sokan már nem tudnak újat mutatni, mert maxon pörögnek egész héten. És ez nem biztos, hogy jó. Nem akarok meggyőzni, meg lebeszélni senkit, nem is lehetne. És lehet az a magyarázat, hogy mert így több önbizalmuk van. De kérdem én, mi a jó abban, ha csak maszkban van önbizalmunk? Akkor ha lemossák a festéket átmennek szerény báránykába, mert előtte volt önbizalmuk, most meg nincs? Én ezt nem tartom egészségesnek. Ha magunkat nem is fogadjuk el natúrban, akkor legalább másokat el kellene, én úgy gondolom. A beteges hajvasalásról meg ne is beszéljünk, a suliban láttam, hogy szög egyenes, tövig letört hajat vasalnak tesi óra előtt. Van ennek értelme? Persze mondhatják, hogy mert nekik az tetszik, de saját magunkkal szemben ezek az embereke miért nem fogadják el, hogy az az egészséges, ha teljes egészében úgy vannak jól, ahogy természetesek? Miért nem küzdenek kicsit sem azért, hogy úgy legyenek a legerősebbek belsőre, hogy elfogadják a kapott külsejüket? Vagy én vagyok teljesen bolond, hogy a fésülködést, mosakodást, fogmosást sokkal alapvetőbb dolognak tartom, mint hogy változtassunk a természetes adottságainkon?

2013. okt. 24. 17:28
 1/7 A kérdező kommentje:
maradi*
2013. okt. 24. 17:31
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Az ujsagokon es a mediaban azert szepitik ki az embereket hogy konyebben eladjak a termekeiket. Mindenhol a "tokeletesseget" latva sokan ugy erzik hogy ok rondak, hiaba van agyonszerkesztve egy cimlaplany, ora akarnak hasonlitani, meg ha lehetetlen is.

Szerintem ha valakinek nagyon csunya a bore akkor ertheto hogy bealapozza. A pattanasok, sebek altalaban atmeneti dolgok, es ciki ha valakinek tiszta piros ragyas a feje, ha nem alapozozza be az olyan mintha nem akarna tenni ellene semmit. Viszont a smink szerintem csalas, mert nem a valodi arcot mutatja. En sem hasznalok kulonleges alkalmak kivetelevel sminket, mert ha arra kerulne az alkalom hogy epp nem viselnem akkor sokkal rondabb lennek. Inkabb szokjanak meg az atlagos, semmilyen arcommall minthogy egy allandoan kisminkelt csinossal, ami alatt igazabol egy sokkal rondabb lapul. Szerintem ilyen szempontbol a push-up melltarto is csak latszat. 16/L

2013. okt. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én környezetem nem ilyen. régen találkoztam már olyan emberrel, aki beszólt valakinek azért, mert nem sminkel.:)

Mondjuk most, hogy gondolkodok rajta, tavaly valaki javasolta, és érdeklődött, miért nem foglalatoskodom evvel, és nehezen értette meg. És én ezt piszkálódásnak vettem.

2013. okt. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
azért sminkelik magukat,mert a sok narko meg szex teljesen leéli őket,plusz ott a mértéktelen szoli-nap.azért egykét lánynak megnézném a fejét hogy milyen smink nélkül.azért igen csak megterheli az ember bőrét a sok buli,pia kábszer.plusz ott van ugye hogy állandóan partnerváltás stb nincs mihez szokjanak.soha nem alapozóztam magam buliba pláne nem.a szememet kihúzom mert az tudom hogy előnyös.adok magamra,szépnek tartom magam,de nem akarok mást mutatni,mint aki vagyok
2013. okt. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
49%
Egy kis barna szemceruza és egy kicsi színesített ajakápoló nálam mindig megteszi a hatását. Olykor pedig gyenge szemüveget hordok utcán, ha esetleg nagyon fáradt az arcom, nekem ennyi elég.
2013. okt. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
40%

Ennyi erővel legyen mindenki full bio, semmi dezodor és naná, hogy semmi szőrtelenítés! Mert az természetes...


Jó, értem, álarcról volt szó... Elégedetlenek. Nincs ki meggyőzze őket az igazságról. Meg persze a két végén a gyertyát vagy a szarul fizető, mégis dögnehéz meló szövődményei is kiülnek sokakon.

2013. okt. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem alap, legalábbis az én környezetemben nem. Lehet, az iskolás csajok vakolják magukat, de nem mindenki. Nekem pl. korrektor és púder a napi "smink", ha fontosabb helyre megyek, akkor halvány szemceruza és spirál. Rúzs, pirosító ritkán, alapozó meg csak ha ocsmány a képem, kiver a ragya vagy más vészhelyzet van. Pontosan azért, hogy szebb legyek, ha esemény van. Ha mindig kifesteném magam, akkor mi benne a pláne :)? Ráadásul drága, plusz idő és ha nem festem magam, akkor meg betegnek nézek ki.
2013. okt. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!