Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érzett már így? 20...

Más is érzett már így? 20 évesen úgy érzem el vagyok késve.

Figyelt kérdés
20 eves, masodeves egyetemista lany vagyok. Nagyon bosszant, hogy még ket evem van diplomaig, idopazarlasnak erzem az egyetemet, es hogy felesleges bejarni, ezt heti egy napban le lehetne adni, aztan otthon megtanulni. A levelezotol csak az tart vissza, hogy allami kepzesre jarok, es az en sulimban csak onkoltsegesen mukodik a levelezo. Zavar az is, hogy kozgazon tanulok, es nem pl asztalosnak :D Jo ez igy bena, de ugy erzem, hogy az en munkamnak nem lesz kezzelfoghato eredmenye. Gyerejet is akarok, es fiatalon anyuka lenni, a baratom meg folyton lehulyez, hogy 20 evesen bulizzak meg oruljek, hogy egyetemistakent semmi dolgom. O mar 25 eves, es dolgozik. Ugy erzem sehol se tartok, mintha egyhelyben toporognek. Dolgozom egyebkent suli mellett, de 110-120 ezer forintnal tobbet nem tudok keresni, osztondijat is kapok, mert jol tanulok, de etol fuggetlenul teljesen haszontalannak erzem magam. Hogy most kene a legtevekenyebbnek lennem, en meg csak beulok az eloadasokra es bambulok. Mas is erzett mar igy?
2018. okt. 3. 08:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
42%

Én is így érzek.

Milyen munkát tudsz elvállalni ennyi pénzért?

2018. okt. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
82%
Én 22 évesen vagyok elsőéves hallgató, a szak amit elkezdtem még csak nem is igazán tetszik szintén teljesen időpocsékolásnak érzem hogy bejárjak és olyat tanuljak amivel nem is akarok majd foglalkozni ha befejeztem a sulit, (hiába (állítólag) nagyon jól fizető szakma), szóval jelenleg diákmunkából keresek egy kis pénzt és egy zsák okj-t elvégzek hátha valamelyik megtetszik azt majd lesz ami lesz... De már most az az érzésem hogy teljes munkaidőben kellene valamit dolgoznom, de ehelyett még pár év iskola biztos hogy van előttem... Szóval ja enyhen szólva rendesen megkésve érzem magam...
2018. okt. 3. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Pécsen tanulok, itt van ugye közel a villányi borvidek, egy pinceszetnel szoktam kulonbozo borfesztivalokon, meg ilyen rendezvenyeken pultozni.
2018. okt. 3. 09:05
 4/12 A kérdező kommentje:
En egyebkent szeretem, amit tanulok, csak ugy erzem, hogy felesleges az egesz hetemet ezzel tolteni. Nekem is egy teljes munkaidős állás hianyzik. Mert most ezt a melot altalaban hetvegeken tudom csak csinalni, akkor se mindegyiken, es bar jo az oraber, van borravalo is, hiaba mennek tobbet es szeretem csinalni, egyszeruen nem jut borfesztival minden napra :D
2018. okt. 3. 09:11
 5/12 anonim ***** válasza:
50%

Én konkrétan 24 éves koromig fogok közgázon tanulni. (Ez már a második szak). De egyiket se érzem hasznosnak annyira, szóval üdv a klubban.


Ez a gondolkodás ami neked van, ez szerintem teljesen megfelelő. Az a rossz inkább, aki bűntudat nélkül nappalin tanul akár 30 éves koráig :D


Dolgozz iskola mellett, próbálj ki sok diákmunkát. Én egy időben a vendéglátási területre is benéztem, a takarítók világába :D egy élmény volt, többet adott, mint az egyetem :D Ez a sok kamu számolós tárgy a mikroökonómiával az élen, azt hiszem nem kell magyaráznom..


De amit most neked tenned kell, dolgozz / sportolj iskola mellett illetve fogd fel úgy, hogy ,,pénzért tanulsz'' (Mivel írtad, hogy jár az ösztöndíj)


A sportolás azért jó, mert kicsit kikapcsolja ezt a ,,haszontalanság'' érzést. Illetve ha sikerül szokássá alakítanod még egyetem után is vágyni fogsz a sportra.

Legalábbis nekem ez segít jelenleg.


Orvos nem vagyok, de ,,felírnék''neked heti 3-4 sportot :D illetve kitartást!

2018. okt. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Ja, amugy sportolok :D Regen kezilabdaztam, aztan az egyetem miatt az abbamaradt, mert nem akartam itt uj csapatot keresni, az arulas lett volna :D Most mar csak futni jarok el, meg terembe.

Egyebkent az szamomra is elkepeszto, amikor valaki elvegez egy 5 eves kepzest, belekezd egy ujabba, azt a felenel abbahagyja es elkezd egy harmadikat, mindezt vegig nappalin. Nem ertem, ok hogy birjak ezt, en napi szinten felcseszem az agyam azon, hogy na ez is haszontalan nap volt :D

2018. okt. 3. 09:25
 7/12 anonim ***** válasza:
26%

20 évesen elkésve? :D jó vicc :D 20 évesen nem is nagyon lehetnél más, mint másodéves. Van, aki ennyi idősen még el sem kezdte :D

Én örültem huszonévesen, hogy még nem kell olyan komoly felnőtt éltet élnem. Ne sürgesd. Szerintem akkor meg majd ezt az időszakot fogod visszakívánni :)

2018. okt. 3. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem nem pazarlod az időt, csak gratulálni tudok, hogy ennyi energia van benned, okos vagy és még keresel is rendesen tanulás mellett!

Kitartás, türelem, mert belőled még lesz valaki!

2018. okt. 3. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

20 evesen nem vagy meg elkesve. En 34 evesen mar felek hogy igen... Bar nekem lett volna husz evesen annyi eszem, hogy elore gondolok a leendo karrieremre, szakmai palyamra es nem csak arra hogy mi erdekel, mit szeretek csinalni, hanem arra is, hogy meg lehet e belole elni, tehat ad-e lehetoseget vezetoi poziciokra...

Ezeket a dolgokat akkor en meg nem lattam at, most meg mar keso, az iskolapadba nem mehetek vissza, mert akkor mibol eljek?

2018. okt. 3. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Inkább használd ki az egyetemista éveidet! Én 25 évesen végeztem az egyetemmel, mondjuk én kihasználtam rendesen mindent, ami vele járt, élveztem minden percét. Most már több éve dolgozom, de bár csak még egyetemista lennék és nem kéne dolgozni, pedig a szakmámba dolgozok és szeretem is.
2018. okt. 3. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!