Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hány évesen, milyen háttérr...

Ki hány évesen, milyen háttérrel szülte a kisbabáját, milyen korban mit érzett, másképp neveli-e gyermekét?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsi vagyok.Az én sztorim röviden:

Első gyermekem 19 évesen szültem szinte a semmire.Szülőknél laktunk.Imádtam (imádom) babázni és haverok vagyunk.Okos,intelligens gyerek cseperedett belőle.Sikerült lakást vennünk,mindenünk meglett,elváltunk.

Második gyermekem 30 évesen szültem,életem szerelmének.Most sokkal boldogabb vagyok és más elveken próbálom nevelni az apróságom.És boldog négyesben éldegélünk.( persze viták akadnak olykor)

Szóval kinek mi a véleménye a korai vagy késői szülésről?


2009. jún. 22. 16:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
24 évesen szültem a babámat, 21 évesen otthagytam a sulit, egy napon kezdtünk dolgozni az akkor 20 éves párommal, albérlet, majd garzon hitelre, azt elad (kicsit nyer), majd 2+1 szobás lakás hitelre, esküvő, majd 3 hónapra rá összehoztuk a babát, tervezett volt. most ott tartunk, hogy a lakást, amit megvettünk, kiadom, és kiveszek egy házat :) Boldog 3asban éldegélünk, se korán, se későn nem vagyunk. mondhatni mint a mesében. :D
2009. jún. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 19.5 évesen szültem az elsőt,külön ház,autó,vállalkozás...ő 11 évvel idősebb volt.5 év után elváltunk,én szereztem lakást(autó az enyém volt),felépítettem az életünket.Nagyon jó fej,intelligens,közvetlen "majdnem" felnőtt lett belőle.

A 2.babámat 35.5 évesen szültem,hasonló körülmények közé(ház,autók,annyi,h a lakásom megmaradt).A pici 1 éves,és imádják egymást(a gyerekek is,és az új párom-nagy fiam között is minden rendben).Az én nevelési elveim nem változtak,és a következő babánál sem fognak(szeretnénk még 1 babát).Én örülök,h a korai és késői(ennyi idősen már nem is számít annak) gyereket is bevállaltam,életem legjobb 2 döntése volt.

2009. jún. 22. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
:)
2009. jún. 22. 16:23
 4/13 anonim ***** válasza:
Mármint a férj volt 11 évvel idősebb,és a fiam vált jó fej "majdnem" felnőtté.
2009. jún. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Igen értem!!

Nálunk is nagyon jó a nagy korkülönbség ellenére a kapcsolat a pockaim között!!!Remélem így is marad ;)

2009. jún. 22. 16:26
 6/13 anonim ***** válasza:
Én most 23 vagyok. Több mint 2 éve kimásztam egy rossznak mondható hosszú kapcsolatból, összejöttem mostani párommal, első nap összeköltözés anyósékhoz, fél év és jött a baba. Most 11 hónapos, és anyósomat leszámítva boldog kis családban élünk. Talán majd egyszer összejön egy ház, egyenlőre biztos nem. Nem tartom korainak 22 évesen szülni, majd kb 6-7 éven belül, ha addigra már lesz saját házunk (mert ide biztos nem szülnék mégegyszer) jöhet a következő poronty
2009. jún. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi a tipikus "Minden legyen meg, mire jön a gyerek" pár vagyunk.

Kb. kétezer éve együtt vagyunk, kisebb-nagyobb zökkenőkön át fősuli óta.

Meló vállalás, gályázás egyszerre több helyen is (persze majdnem ráment a kapcsolatunk is...), lakás vásárlás, gályázás tovább, összeházasodás, aztán meg azt vettem észre, hogy mindjárt 30 vagyok, és a nagy "élettervemből" a gyerek még csak terv szinten sincs, hát úgy döntöttem, hogy bevállaljuk, végülis minden adott.

Lakás, autó, hitelek... :-)


Már bánom, hogy nem vállaltam be előbb.

Nem is értem, hogy élhettem eddig nélküle.


Így viszont függetlenek vagyunk, igazi, önálló család.

Ha előbb bevállalom a manót, akkor valószínűleg valamelyikünk szüleivel kéne hadakozni a gyereknevelésen.

2009. jún. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én úgy érzem mi "pont akkor amikor jó" időben vállaltunk gyereket.Középiskola óta együtt vagyunk,2 és fél éve az egyetem befejezése után házasodtunk össze és már nagyon régen arról álmodoztunk,hogy babánk lesz(csakhát suli majd meló, hogy azért minden juttatást megkapjunk).Tehát nálunk ez sosem olyan kérdés volt,hogy majd ha "úgy érzem,hogy kész vagyok egy gyerekre akkor lesz" mert már rég kész lettem volna csak a többi körülmény miatt vártunk.Most 26 vagyok és 4 hós a kislányunk,akit imádunk mindketten és nem is tudom már elképzelni,hogy is tudtunk nélküle élni.Úgy érzem most teljes az életünk és ez az az állapot amire világ életemben vágytam. És úgy néz ki,h a mostani 1 szobás lakást végre le tudjuk cserélni 3 szobásra ahova meg majd a kistesó is jöhet már.:-)Egyébként szerintem nincs későn vagy korán,mindannyian mások vagyunk.Nagyon jó lenne ha mindenki akkor szülne amikor tényleg megérett rá,és ha valaki nem érik meg erre(mert olyan típus) akkor csak félelemből vagy megszokásból ne szüljön.Hisz nagyon nagy felelősség!

Jó babázást mindenkinek!:-)

2009. jún. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
17:08 vagyok.Ja, és úgy gondolom,hogy mostanra a saját eszemmel és értékrendemmel ki tudom szűrni a sok trend és "jótanács" közül azokat amiket tényleg jónak, ill. hasznosnak tartok és aszerint nevelem a gyerekemet.Személy szerint én ha egy pár évvel előbb szültem volna lehet,hogy jobban befolyásolható lennék és bizonytalanabb.De így nem tartom túl bonyolultnak a nevelési elvek meghatározását.A betartásuk viszont annál nehezebb!:-)
2009. jún. 22. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
: )
2009. jún. 22. 17:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!