Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is érzett már így? 20...

Más is érzett már így? 20 évesen úgy érzem el vagyok késve.

Figyelt kérdés
20 eves, masodeves egyetemista lany vagyok. Nagyon bosszant, hogy még ket evem van diplomaig, idopazarlasnak erzem az egyetemet, es hogy felesleges bejarni, ezt heti egy napban le lehetne adni, aztan otthon megtanulni. A levelezotol csak az tart vissza, hogy allami kepzesre jarok, es az en sulimban csak onkoltsegesen mukodik a levelezo. Zavar az is, hogy kozgazon tanulok, es nem pl asztalosnak :D Jo ez igy bena, de ugy erzem, hogy az en munkamnak nem lesz kezzelfoghato eredmenye. Gyerejet is akarok, es fiatalon anyuka lenni, a baratom meg folyton lehulyez, hogy 20 evesen bulizzak meg oruljek, hogy egyetemistakent semmi dolgom. O mar 25 eves, es dolgozik. Ugy erzem sehol se tartok, mintha egyhelyben toporognek. Dolgozom egyebkent suli mellett, de 110-120 ezer forintnal tobbet nem tudok keresni, osztondijat is kapok, mert jol tanulok, de etol fuggetlenul teljesen haszontalannak erzem magam. Hogy most kene a legtevekenyebbnek lennem, en meg csak beulok az eloadasokra es bambulok. Mas is erzett mar igy?
2018. okt. 3. 08:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szerintem keress valami gyakorlati melót. Ott tudnád használni a tudásodat és nagy előnyt jelent majd diploma után, hogy már van szakirányú munkatapasztalatod.
2018. okt. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én is ugyanezt éreztem 20 évesen. Hogy el vagyok késve mindennel, nem is így kellett volna csinálni, mást kellene tanulni, vagy inkább dolgozni, vagy nem is tudom. Hiába mondták többen, hogy egy fenét vagyok elkésve, nem hittem nekik.

Aztán lassan valahogy leesett, hogy hová rohanok? próbáltam kitapogatni, hogy mi érdekel valójában, és mit szeretnék kezdeni az életemmel. Nem teljesen, de azért most már körvonalazódik. 26 évesen már úgy kezdtem a harmadik diplomámat (nappalin! mellette dolgoztam is), hogy nem paráztam semmin. Úgy éreztem, hogy nemcsak hogy elkésve nem vagyok, de időm, mint a tenger, és úgysem tudom nagyon elcseszni, majd lesz valahogy. ha valami nem úgy sikerül, legfeljebb kitalálok egy B, C tervet.


Szóval az idő tényleg relatív. Én 26 évesen sokkal fiatalabbnak éreztem magam, mint 20 évesen. :)

2018. okt. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!