Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Alacsonyabb pasik! A mindennap...

Alacsonyabb pasik! A mindennapi életben mennyire súlyt benneteket a "magasság-diszkrimináció"?

Figyelt kérdés

Nemcsak párkapcsolatra, karrierre, de teljesen hétköznapi dolgokra is vonatkoztatva. Angolul tudók itt olvashatnak erről a fajta diszkriminációról:

[link]

Ez egy általános jelenség, mégha nem is beszélnek róla az emberek. Miért is tennék? Akiket nem érint (normál vagy magas pasik illetve a nők), azok haszonélvezői a jelenségnek (pasiknál a fölényeskedés/egóbomba lehetőségének kiélvezése, nőknél magasabb pasik könnyebb szelektálása stb.), akiket pedig érint, azoknak a véleményére nem adnak, hanem inkább Napóleon-komplexussal megvádolják őket. Tulajdonképpen a melegek és kisebbségek jogait is jobban védik, mint az alacsony pasikét. Legalábbis én ezt látom. Engem annyira még nem is súlyt ez a fajta diszkrimináció, mert alig vagyok kapcsolatban emberekkel (nem véletlen), így nincs is lehetőség rajtam fogást találni, de elképzelem, hogy aki nyitottabb és társaságibb szeretne lenni (ne adj Isten ambíciókkal, akár párkapcsolatban, akár karrierben) azt naponta mennyi sértés/megalázás sújthatja. A véleményeiteken felül írjátok le a magasságotokat/korotokat is ill. azt, hogy hány normális párkapcsolatotok volt eddig (ami nem a magasságotok miatt ment tönkre). Köszi.



2018. okt. 3. 16:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
89%

Elárulom, hogy a nőket is éri diszkrimináció, egy alacsony, vékonyat meg pláne. Ilyen termettel tapasztalatból beszélek. Meg kell küzdeni és kész. Nem véletlen, hogy olyan sok hangos, törtető ember van az alacsonyak között, mivel néha sokkal jobban fel kell hívnunk magunkra a figyelmet, hogy észrevegyenek és ez nagyon könnyen csap át feltűnési viszketegségbe.

Viszont ezért utálni az egész világot nettó baromság. Nem mindenki egyforma és egyáltalán nem igaz, hogy általános jelenség lenne a kis emberek piszkálása. Aki ezért beléd köt, az ugyanúgy talál fogást a magas, sovány, kövér, csúnya arcú, szőke, barna stb embereken is, a nőkről nem is beszélve.

2018. okt. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
66%

Jézusisten!

Ezt most akkor minek neveznéd, ha nem napóleon komolexusnak? Ennyi erővel a kerek arcú emberek is hisztizhetnének, meg a göndör hajúak meg tudomisén...

Kicsit fel kéne nőni és nem másokat hibáztatni amiért nem akarsz emberekkel beszélni.


Kivéve ha troll vagy mert akkor ügyes.

2018. okt. 3. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
57%
és tegyük hozzá h még a kukid is kicsi ahogy azt szinte minden nap leírod a kérdéseidben
2018. okt. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 October15 ***** válasza:
93%

A szeminárium diszkriminatív! Hát milyen dolog az, hogy nem lóghatom el csak 3x? :D Diszkriminálják azt aki gci lusta bemenni délután 4-kor! JOGOKAT!!!!!!!!!!!!


Ez egy baromság... XD Méghozzá nem is kicsi. :P


26F 17X cm [tudja a rák]

2018. okt. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Akinek nincsen komplexusa, azt nem "súlytja".
2018. okt. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
32%
A magasságnak semmi köze az emberi kapcsolatokhoz...Fogást mindenkin lehet találni, a kérdés az, hogy ki az, aki hagyja, hogy rosszul bánjanak vele az emberek?
2018. okt. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Miss Endzsi ***** válasza:
89%
Jaj te drága pára, mikor fogsz megvilágosodni? Vagy jó ez így neked életed végéig keseregni? Elmondom utoljára. A barátom max 170 centi, nem vagyok csúnya lány, karcsú, edzek, szép az arcom is, kedves vagyok hozzá. Az, hogy neked ennyi az élet, az a te hibád, mert be vagy fanyarodva. Szabadulj fel, keress hobbit
2018. okt. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 Miss Endzsi ***** válasza:
78%
Egyébként, ha még szívatnak is a magasságoddal, az azért van, mert gyenge vagy, sebezhető érzelmileg, mentálisan és ezt látják rajtad, (vagy épp szereted magad és leakarnak húzni az ő szintjükre, de ez nálad gondolom nem helyzet) ezért egy úgymond "hibát" kiemelnek rajtad. Ez olyan, mint hogy engem meg csúfoltak általánosban, amiért szemüveges vagyok, akkoriban visszahúzódó voltam.
2018. okt. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Semennyire, pedig elég sok emberrel vagyok kapcsolatban

24/F 165cm.

Egy párkapcsolatom volt, illetve még mindig tart, immár több mint 3 éve.

2018. okt. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

A férfiak nevében nem beszélhetek, mert én nő vagyok, de minket is érint ez a jelenség.


Alacsony vékony nő vagyok, és amiatt gyakran gyerekként kezelnek. Sokszor még úgy is hivatkoznak rám, hogy "gyerek" meg "kislány", még hivatalos helyeken (pl. munkakörnyezetben, banki ügyintézésnél, stb.) is! A boltban, ha úgy köszönök, hogy "jó napot kívánok", a ránézésre nálam 10 évvel fiatalabbak akkor is gyakran csak annyit válaszolnak, hogy "szia". 33 éves vagyok, de úgy érzem, 13-ként kezelnek sokan a magasságom miatt.


Párkapcsolati téren nem okozott soha problémát a magasságom, az az egy terület, ahol szerintem nőknél jobban elnézik az alacsonyságot, mint férfiaknál. De amúgy a legutóbbi párom velem nagyjából egy magas volt (160-165 cm), és ez nála sem okozott gondot, tudtommal. :)

2018. okt. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!