Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért tölt el megnyugtató...

Miért tölt el megnyugtató elégedettség, ha belegondolok, hogy egyszer mindenki megfog halni és nincs tovább?

Figyelt kérdés
Ha valaki játssza a fejét egy társaságban, a barátnőjével látványosan smárol úgy, hogy véletlenül se ne nézzek oda vagy a +18-as farkával henceg, meg azzal, hogy milyen tuti csajt döngöld meg szombat este a buliban, meg hogy én ilyen olyan csúnya, alacsony stb. vagyok, akkor csak arra gondolok, hogy ezek is megfognak halni és utána az univerzum végtelenségében fognak megsemmisülni. Vagyis senki nem érezheti magát felsőbbrendűnek, hatalmasabbnak mint a másik embertársa, hiába van mindene, hiába él hedonista életet és hiába gondolja az, hogy ő bizony az atyaúristen 6 kockás, alfahím, álomkan görög isten. Sajnos nem így van bármennyire is szeretnék ezt gondolni sokan. Tudom, hogy a világegyetem, de még csak földtörténeti szempontból is ugyanolyan jelentéktelen sejtszerveződés vagyok, mint az, aki az élet császára akár a haláláig és ez valamilyen szinten helyrebillenti a hozzám hasonló emberek önbecsülését, akiket kevésnek éreztetnek a társadalom elnyomásában.

2018. okt. 1. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
46%

lehet hogy így van, de attól még el vagy kicsit tévedve.. mert nem is ez a fontos, hanem hogy ha közeledik a végső perc, elmondhatod-e magadról hogy élvezted az életed, vagy csak keserűség volt-e az egész

mert igen, te is, ő is, én is.. mindenki meghal egyszer, de attól még +1 oda ha ő élvezte, és 0 neked ha te nem..

nekem 18 és fél centi :*

2018. okt. 1. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1: Ja, csak éppen utána semmi tudatod nem lesz arról, hogy mi volt korábban. A sejtek lebomlanak és megszűnik a létezés. Az egész emberi élet tulajdonképpen egy illúzió.


"nekem 18 és fél centi :*"


Büszke vagyok rád.

2018. okt. 1. 15:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Lehet, de amíg te itt vergődsz ezen a dolgon, mások várják a barátnőjüket, este szexelnek egy jót, összebújnak, elvannak. Mint én is:)

És aha, utána már lehet nem számít, de az x idő múlva lesz, most meg most van, ezért igen, nagyon is számít hogy telik az életed, mert ennyi erővel most azon nyomban fel is akaszthatnád magad nem? mire vársz? egyszer úgy is vége van.. látod.. nem fogod megtenni, mert számít ami most van.. még neked is

2018. okt. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az a nyertes az életben, aki úgy hal meg, hogy elmondhatja magáról, hogy megtett mindent, amit akar és boldog, szép élete volt.
2018. okt. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#3: "nem fogod megtenni, mert számít ami most van.. még neked is"


Pff :D Nekem aztán semmi nem számít már az életben, nincs semmi veszítenivalóm. Az öngyilkosságtól egyedül a velejáró pokoli kínszenvedés és esetleges sikertelenség lehetősége akadályoz meg. Épp ezért az életösztönöm felülkerekedik az öngyilkosságon, de csakis a félelem miatt és nem azért, mert lenne veszítenivalóm.

2018. okt. 1. 16:52
 6/6 anonim ***** válasza:
Ellent mondasz magadnak.
2018. okt. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!