Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Más is vágyik másmilyen...

Más is vágyik másmilyen életre, csak nem mer lépni, nincs lehetősége?

Figyelt kérdés

Mindenem megvan. Szép lakás, barátnő, autó, jólfizető biztos állás. De mindig megdobban a szivem amikor hallok a középiskolai legjobb barátomról, mert együtt álmodoztunk egy életről, egy vállalkozásról amit ő megcsinált, én meg inkább a biztosra mentem. Most egy irodában kuksolok, míg ő járja a világot, tárgyal az ügyfelekkel. Már volt mindenhol a világban, semmi nem köti sehova. Bulizik, csajozik, itt is ott is él egy kicsit. Engem a családom beszélt rá hogy találjak valami biztosat amire lehet tervezni.

Az életem egy álom mások számára, de inkább élnék én is izgalmasan! Nagyon szeretem a barátnőmet, bűntudatom is van ilyenkor. De nem tudok mit tenni! Láttam a haver képeit hogy az USA-ban volt üzleti ügyben és utána csak úgy kinnt maradt 2 hónapot élvezni az életet! Én is ki tudnék menni, anyagilag megengedhetem, de kötelességeim vannak, szabadságot se kapnék 1 hétnél többet!

Nagyon szánalmas ez? Vagy más is van így? És nem arra gondolok hogy mi lenne ha megnyernéd a lottót és arra mindenki vágyna, hanem nekem valós esélyem lett volna erre az életre, csak az utolsó pillanatban elszállt a bátorságom és elmentem beosztottnak egy céghez. A barátom meg továbbment és nyert!

Nem a pénz irigylem mert nincs sokkal több neki mint nekem, jól keresek! Hanem a felhőtlen életet, az hogy bármit megtehet. Nekem itt a lakásom, a barátnőm, a munkahely .... legszívesebben felhívnám a barátomat hogy vegyen be magához legalább alkalmazottnak és hajrá! De a sok kötelesség miatt nem merem meglépni, csak álmodozok néha.


2018. okt. 6. 00:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Meg nincs keso ahhoz hogy ugy élj. Jól keresel ,ha van eszed is hozza kezdj te is magaddal valamit! Egyébként kevés ember van aki úgy érzi jó az élete úgy ahogy van. Nem egyszerű a biztosat otthagyni de szerintem ha spórolsz amellett hogy jól keresel és pár évig gondolkozol azon utána jársz mi hogy lenne jó akkor sikerülhet neked is.

Ne irigykedj ..lehet a barátod a szépet jót mutatja de közben valami hiányzik neki is mondjuk valami olyan ami neked megvan

2018. okt. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen nàlam annyiban van hasonló,hogy úgy érzem sokkal több van bennem,de nagyon szèpen alakul a dolog.

Nagyon egyszerű kérdező,kezdj el mellékállásban vállalkozni ès/vagy társulj be a barátodhoz eleinte mellékesben segíts neki,aztán egyre több időt szánj erre rá,akár hétvégén.

Mit gondolsz?

2018. okt. 6. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
En azt csinalom aamit a baratod. Es egy dolog: ahogy azt erzed teged irigyelnek es mindenkk azt hiszi MINDEN csak heppy (pedig te is tudod, hogy nem) ugy velem is ez van. Neha nyugira vagyom es neha megkerdezem magamtol megerte e ez az egesz. De egy dolog: en keptelen vagyok egy irodaban kuksolni. Cserebe valoban sokat utazom sok uj baratom van, de! Hianyoznak a regiek akikre igy kevesebb idom jut, nincs rutin, ami sokszor rendkivul faraszto, es ami a legdurvabb, az utazas laza mint olyan mar nincs. Nem zsibongok egy egy ut elott mint anno, termeszetes hogy parizsba vagy new yorkba megyek. Es sokszor a munka miatt - tehat igy teljesen mas. De igen. Mindenki minket irogyel. De latod meg te is engem akar, en meg lehet teged. Cserejunk egy kicsit :D
2018. okt. 6. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi! Nehéz lenne belevágnom. Így is sok a túlóra, a párom gyereket szeretne már. Sajnos ez nem hétvégi tevékenység és nagyon jó kapcsolatrendszer kell hozzá ami nálam hiányzik. A barátomat nem keresném meg ezzel, évek óta nem beszéltünk, akkor cserben hagytam a biztos állás miatt. Semmi oka nem lenne egy felépített vállalkozásba társnak bevennie, max alkalmazottnak! Nem is vágynék többre. De;

- utaznom kéne (amit a barátnőm nem fogadna el, főleg hogy gyereket akar)

- bulizós/pörgős élet se párkapcsolat mellé való

- elvesztettem a vállalkozói attitűdömet irodai rabszolgaként


Ha még fel is venne a barátom dolgozni, borítanom kéne az eddigi életemet és lehet hogy még a barátnőm is elhagyna! Így is veszekedik a túlórák miatt! Mi lenne ha azt mondanám, két hónap múlva jövök?


Utolsó: hát kisértetiesen hasonlít az életed a barátoméra. Ezen én is gondolkodtam, hogy ő lehet hogy egy stabil barátnőre, állandó lakásra vágyna. Csak neki már megvolt a laza élet egyszer, csomó tapasztalatot szerzett, igazi világpolgár lett (8 országban élt rövidebb-hosszabb ideig, 4 nyelvet tanult meg, mindet folyékonyan beszéli). Ő innen már lehet olyan mint én amikor akar, tudásával bármikor lehetne a főnököm is. Fordítva nehezebb!

Azt hittem ha meglesz az álomlakásom, majd érzek valami beteljesülést, de semmi. Más meg erről álmodozik.

2018. okt. 6. 08:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is úgy van az, hogy mindent nem lehet, és ezekből egyik sem hiánytalan élet, mindegyikben van olyan amit a másik akár irigyelhetne is. De azért az sem igaz, hogy akármelyikből egyszerűbb lenne váltani. Sokan szeretnének egy igazi családot, otthont, ezek meg nem úgy jönnek, hogy ha már meguntam a szabadságot majd megállapodok valaki melett. Nem olyan gyakran jönnek azok a valakik, és nem is mindenki képes felépíteni egy stabil kapcsolatot, bármennyire is szeretné. Én nem becsülném le a biztonságot, nyugalmat, szerelmet, csak azért mert mások életéből pillanatokat látok. A szabad, független emberek meg a karácsonyfa előtt pózoló családos-gyerekes-kisbabás-kutyás képekről mondhatnák, hogy de jól jönne valami hasonlo dec.24-től dec.28-ig, meg nyáron 2 hétre. :) Nincs olyan, hogy állandóan mindig minden jó, nincs olyan aki megnyerte a jó életet. Olyan van aki megtanulja elfogadni a választását és értékelni tudja amit kapott.
2018. okt. 6. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy előbb-utóbb ezt az életet is megunnád. Viszont értelek, én is dolgoztam irodában 2 évet két multinál, hát a végén már nagyon unalmas tud lenni, amikor ugyanazt a 10 embert látod nap mint nap... Szerintem legyél bátor, mit veszíthetsz? Jól fizet a mostani állásod,akkor gondolom van annyi tartalékod is,hogy megélj az átmeneti időszakban. Barátnőd meg bármikor lehet új + ha ennyire vágysz a kicsapongó életre akkor úgyse leszel együtt a mostanival sokáig.


Viszont amíg nem élted ki magad, eszedbe ne jusson gyereket bevállalni, mert az tényleg egy nagy kötöttség! Pénzed van, barátnődet ha otthagyod talál másik pasit, de egy gyereknek apa nélkül felnőni tragédia.


Én arra bíztatlak, hogy ha hiányzik még valami az életedből, azt most pótold be. Bármikor visszatérhetsz, ha megunod. Sok sikert!

2018. okt. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!