Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék, hogy másmilyen...

Mit tehetnék, hogy másmilyen legyek?

Figyelt kérdés

16 éves fiú vagyok.


Ma már sokadjára döbbentem rá, hogy mennyire is utálom magam.

Média faktos vagyok, mert imádok filmeket/sorozatokat nézni, kritikákat olvasni/írni, videókat vágni/készíteni.

Nagyon rossz tulajdonságom, hogy egyrészt iszonyat szerény vagyok, másrészt iszonyat introvertált.

Azért mondtam, hogy média faktos vagyok, mert leginkább ez az egyetlen dolog az életemben amit szeretek, értek és jó is vagyok benne, ezért ezen a területen ér a legtöbb csalódás a személyiségemnek köszönhetően.


Mai példák:

Néhány hete a tanár feladott 2 filmet házi feladatként (csak meg kellett nézni őket), illetve felsorolt még 14 másikat és mondta, hogy jó lenne mindet megnézni, de egyelőre elég a 2. Ebből a kettőből csak 1 elérhető az interneten, mert a másik nagyon elveszett, de én mégis megtaláltam és megnéztem, miközben senki más nem nézte meg. Ráadásul én azt a 14 filmet is megnéztem 1 hét alatt, amit senki más sem, de mivel a tanár nem kérdezett rá konkrétan, hogy 'ki az aki megnézte?', ezért nem jelentkeztem, így konkrétan tök fölöslegesen néztem meg. De konkrétan ha felszólít sem tudok mondani semmit.. Itthon orgazmust keltő véleményezéseket tudnék írni, de annyira félek és izgulok a suliban, hogy mai fotó elemzésre is annyit tudtam mondani, hogy 'azért tetszik a kép, mert jól néz ki a csaj szeme'. Fogalmam sincs miért mondtam ezt, mert nem is nézett ki jól, ráadásul iszonyat idiótának és trógernek tűnhettem a többiek szemében.

Van lehetőség a helyi tévéhez elmenni próbamunkára, de mivel ezt akkor beszélték meg, amikor én pont hiányoztam, és utána már nem kérdezett rá a tanár, hogy 'ki szeretne menni?', ezért erről is lemaradok, miközben évek óta ez az egyik vágyam.


Nem tudom hogyan lehetnék bátrabb, mert már csak azért sem jelentkezek, mert a többiek már megszokták, hogy én a csendes gyerek vagyok és, ha elkezdenék aktívkodni, akkor az nem állna jól nekem..


Mit tegyek?


2016. nov. 10. 16:17
 1/1 anonim ***** válasza:
Először is! Ha meg akarsz változni, akkor ne az okozzon fennakadást, hogy én vagyok a csendes gyerek, me hogy megszokták. A legkönnyebb az, ha valami ilyen adódik, amiket a példákban is leírtál, és odamész. Először félelmetes lesz, aztán megszokod. Vagy ez, vagy akkor megint elmulasztod az lehetőségeket.
2016. nov. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!