Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek mennyire jó az,...

Szerintetek mennyire jó az, ha egy ember az öltözködésével akarja mások tudtára adni, ki ő?

Figyelt kérdés

Szerintetek ha valaki a megjelenésével, stílusával akarja kifejezni magát, az mennyire kelt ellenszenvet másokban? Hallottam már, hogy sokak szerint ennek segélykérés, vagy csak szimpla figyelem felkeltés a célja. Ti hogy gondoljátok? Jó az, ha valaki próbál kitűnni a tömegből? Vagy csak akkor igazi egyéniség valaki, ha nem görcsösen tesz érte, hanem a természetéből fakad?

Előre is köszi a válaszokat!


2018. okt. 6. 23:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Nos két teljesen egyforma ember nincs, így lényegében mindenki egyéniség :D

Lehet úgy is egyéninek lenni, hogy görcsösen akarja az ember, de ebben az esetben tényleg csak segélykérésnek fogják tekinteni, mert érezni lehet rajta, hogy ez valójában nem ő.

Szerintem ha valaki egyedi akar lenni, elemezze ki saját magát. Mi az amit szeret, amit szívesen visel. És ha az valami hétköznapi dolog, találjon ki ötleteket, amivel egyedivé teheti. Így nem lesz olyan mint a többi ember, de meg sem kell játszania magát.

Én magam pl. saját kézzel festett és egyénileg nyomtatott pólókat, pulóvereket hordok, és sokszor olyan ruhát amit csak kevesen. Szeretek kontrasztot állítani, pl. nagyon sötét ruhákat nagyon világosakkal párosítani, persze ésszerű kivitelezésben. Ugyanígy szeretem több arcomat mutatni, egyszer az emberek világos ruhában látnak, másszor sötétben. Egyszer ártatlan fiúnak nézhetnek, máskor pszichopatának. Én így érzem magam jól, ez vagyok én. Biztos vagyok benne, hogy van még a világon több ezer ember aki ugyanezt elmondhatja magáról, de mégis különbözünk. Ha csak egy póló mintában akkor abban :D

Ez csak ha a külsőséget nézzük, de természetesen a belső tulajdonságai se mindegy hogy milyenek. Ha az ember biztos abban, hogy akinek kinéz, az tényleg ő, akkor egyedinek fogják gondolni az emberek, még akkor is ha tök átlagosan öltözködik. De ha magára erőltet egy stílust, akkor csak annyit közöl az emberekkel, hogy nem találja saját magát.

2018. okt. 7. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Számomra ők olyan csodabogarak, akik legalább merik vállalni az egyediségüket, tehát pozitív nálam ez a dolog, hiába is furcsállom elsőre őket.

Van, aki így kompenzál, palástol magából valamit (itt nem feltétlen nagyon negatív dologra gondolok, hanem csak hogy más emiatt ne cikizze, ezért visel azt, amit mindig <pl.: égési sérülés elfedése nyáron>).

2018. okt. 7. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 nemaRendőrség ***** válasza:
A belső értékek megjellenk a külsőnkön is, szerintem ez teljesen normális
2018. okt. 7. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez oszton! Szerintem parttalan vita ha valaki ezt nem szereti mas meg igen. De hadd ne eroltessem mar ra masra a sajat nezeteimet de cserebe mas se ram az o hulyesegeit. Mindenkinek kialakul valami velemenye es vilagnezete a gyerekkoratol ert tapasztalatok altal. Nem lehet senkit ergo ostorozni azert amiben hisz, vagy szeret. Mert akkor magat a termeszetet kellene ostorozni hogy miert ilyen. Es az mar a miert elunk kerdessel azonerteku...
2018. okt. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Egy bizonyos szinten mindenki kifejezi magát az öltözködésével, tudatosan, tudatalatt egyaránt, csak van olyan, akinél a tudatos az nagyobb szinten részt vesz, vagy szinte teljesen dominál. Ha nem páváskodás és figyelemhiány céljából teszi, akkor nem zavar, bár, akkor se zavar, ha igen, véleménye meg mindenkinek lesz róla, ha akarja, ha nem.
2018. okt. 7. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2018. okt. 7. 16:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!