Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért gondolják rólam első...

Miért gondolják rólam első benyomásra az emberek, hogy diplomás ember vagyok? Orvos, ügyvéd, jogász ezeknek szoktak hinni. Pedig szakács vagyok. Miért?

Figyelt kérdés
Magamról röviden annyi,hogy 40éves vagyok,és ha pl beülök egy pubba,és kérek egy sört,azt lassan megiszom egy kv-val,és ennyi.De a pubosok valami nagy agynak gondolnak egy idő után.Csináltam azt is,hogy más más helyre mentem,szó szerint minden nap más hely,és 14 helyből 11nél valami nagy agynak gondoltak,de nem csak a csapos mások is.Pedig nem beszéltem olyan sokat...Mondok pár példát.Az egyik csapos lány arról beszélt nekem,hogy ő igazából ezt nem szereti,meg azt is elmondta hogy mit szeretne csinálni.Erre én nagyon tömören válaszoltam,azt "Tudod,hogy mit nem szeretsz csinálni.Azt is tudod,hogy mit szeretnél csinálni.Én kellek ehez,hogy megmondjam,hogy valósítsd meg önmagad.Mond meg hány embernek mondtad el ezt ? Mondott egy számot kb 30...és ??? Erre ő igazad van felmondok.De ez csak egy eset és megkérdezte hogy milyen egyetemen végeztem....Én nem kérdeztem meg volna az ő helyében.És a többiek is megkérdezték...És már én szégyellem azt mondani,hogy én csak egy szakács vagyok.

2018. okt. 5. 22:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Remek, szegény csaj miattad lett munkanélküli. :)
2018. okt. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
93%

Furák az emberek. A páromat egyszer ázsiai designernek gondolták Kínában, miközben totálisan fehér, magyar és műszakis-infós...

Lehet, hogy intelligens vagy és látszik rajtad, bár ebből még nem következik diploma, amúgy egy diploma a világon semmit nem jelent, attól még lehet valaki sík hülye és az életbölcsesség főleg más dolog.

Lehet, hogy a kinézeted is olyan "agyas" :D Az ember asszociál ilyenekből is. Vagy az öltözködésed olyan, mit tudom én. Mindenesetre ha sok ilyen eset ér, valószínűleg az összhatásod ilyen.

2018. okt. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Gondolom választékosan beszélsz,vqgy a megjelenésed,a kisugárzásodban van valami,ami végett az emberek egy bizonyos kabátot húznak rád,és olyan embernek is hisznek. Ha ez zavar,kezdd úgy az egéső beszélgetést hogy szakács vagy,probléma megoldva. :D au revoir
2018. okt. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
77%

Nálam ugyanez van! Nem tudok vele mit kezdeni. Eltékozoltam az agyam fiatalon, nem tanultam tovább, de továbbra is érdekelnek a komoly témák, sokat olvasok, művelődök, színházba járok. Emiatt azt hiszik hogy tanár vagy közgazdász vagyok vagy ilyesmi.


Üdv.

egy segédmunkás!

2018. okt. 6. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Biztos a fellepesed az oka.
2018. okt. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat ! Elgondolkodtatott pár mondat.
2018. okt. 6. 08:33
 7/12 A kérdező kommentje:
A pultos lány saját vállalkozást akart.Meg is csinálta,nyitott egy büfét.Ez volt a vágya hogy ne másnak dolgozzon hanem a saját főnöke akart lenni.
2018. okt. 6. 08:37
 8/12 anonim ***** válasza:
66%
A 8. válaszoló meglehetősen irigy lehet, legalábbis a kommentje alapján nem az az első gondolatom, vajon milyen egyetemet végezhetett :D
2018. okt. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
17%
utolsó , fail :D
2018. okt. 7. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha jó a megjelenésed, magabiztosság és intelligencia sugárzik belőled, akkor természetes, hogy valami vezető beosztású embernek gondolnak.

A vezető beosztás pedig általában föltételezi, hogy van diplomád.

2018. okt. 7. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!