Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akinek nincs apa az életében,...

Akinek nincs apa az életében, az tényleg nem lesz normális ember?

Figyelt kérdés
2018. okt. 7. 19:35
1 2
 1/13 nemaRendőrség ***** válasza:
11%

Legalábbis sokkal kisebb eséllyel, és sokkal nagyobb szenvedés árán.

Egyedülálló anyáknál kevés rosszabb dolog van ami a gyerekkel történhet(kutatások szerint rosszabb mint a molesztálás, komolyabb károkat okoz a gyerekben)

2018. okt. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%

Engem molesztált a mostoha apám. Akkor én most normális vagyok, mert lett egy 2. apám vagy nem lettem normális, mert molesztálva voltam?

Vagy adjak hálát a molesztálásnak, mert "apa" nélkül felnőni rosszabb volt?


Egyébként normális ember lettem, köszi.

2018. okt. 7. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
95%
Engem is édesanyám és nagymamám nevelt fel 1 éves koromtól, és teljesen normálisnak érzem magam. Sőt, inkább úgy érzem, nem tartanék itt, ha apám a családban maradt volna.
2018. okt. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%
De normális lesz, csak jóval nehezebb lesz neki tartós kapcsolatot kialakítani nőknél:a férfiakkal, mivel nincs minta előtte, és nem tudja, hogy mi a szerepe egy férfinek a családban. Férfiaknál pedig: mit jelent családfőnek lennie, hogy kell viselkednie családon belül.
2018. okt. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%

Nem azért, mert mi a szerepe a családban, ezt majd a pár elintézni. Minden kapcsolatban más az egyének szerepe, amit megbeszélnek egymással.


Esetemben annyi a hátrány, hogy soha nem fogok kapcsolatot alakítani ki férfiakkal, nem bízom bennük, nem hiszem, hogy van köztük olyan, aki nem csak a pinát látja bennem, vagy őszintén szeretne.


És nem anyukám miatt. Ő mindig próbált jobb belátásra bírni, mikor mondtam neki ezeket.

2018. okt. 7. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
92%

Édesapám 1,5 éves koromban halt meg, ugyan volt 1-2 jött ment "apafigura" de igen apa nélkül nőttem fel, hát a hangok a fejemben azt mondják normális vagyok. :D


Egyébként én érzem a hatását, lehet hogy nem emiatt van, lehet ez a gyári jellemem, ez soha nem derül ki de mindig ilyen kis visszahúzódó csendes, introvertált voltam, nem sok barátom volt, a nőktől rettegtem. Viszont nemrég teljesen új életet kezdtem és így felnőttként önszántamból kifordultam magamból, azóta tök nyitott vagyok, nagyon könnyen ismerkedem, nőkkel is minden rendben könnyedén ismerkedem velük.

2018. okt. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, az apákat elnézve, nagyon sok ember jobban járna, ha apa nélkül nőne fel.


Persze ha van egy NORMÁLIS apa, az a legideálisabb helyzet. De ha bántalmazó (akár érzelmileg akár fizikailag) akkor inkább ne legyen.


Az apaszerephez: Ezt az aggodalmat egyszerűen nem értem. A gyereknek nem "férfias értékeket" tanítunk, hanem általános emberi értékeket. Azt pedig egy jó anya is át tudja adni.

2018. okt. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Egy semmilyen apa még mindig jobb, mint egy rossz apa.


"nincs minta előtte, és nem tudja, hogy mi a szerepe egy férfinek a családban" - Nem tudom, egy molesztáló vagy alkoholista vagy agresszív vagy bármi más téren rossz apa milyen minta lehet szerinted... Anyai nagyanyám anyja pont azért nem ment férjhez a dédapám halála után, aki fiatalon halt meg, mert neki rossz mostohaapja volt, és nem akart kockáztatni, inkább felnevelte a lányait egyedül.

2018. okt. 8. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 kriszpo ***** válasza:
0%

"Nézz" csak rám! :)

Van lakásom, van családom, van hivatásom, van pénzem (valamennyi :) ) és van sok ember körülöttem, akik kedvelnek.

De most be kell fejeznem, mert nemsokára jönnek az ápolók és a doktor úr, hozzák a gyógyszerem :)

2018. okt. 14. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
58%

Én mondhatni apa nélkül nőttem fel. Sose volt otthon, mindig csajozott vagy dolgozott kiskoromtól kezdve. Sose szeretett. Nem foglalkozott velem. Mindig elfelejtette a szülinapomat. Ha itthon volt csak veszekedés volt. Számomra ő sose volt az aoám, csak egy férfi aki nálunk élt, így igazából nincs előttem apaként. Amióta eltűnt az életemből sokkal nyugisabb. Előbb is megtehette volna ezt a lépést.

Sokkal jobb azoknak a gyerekeknek akik sose ismerik az apjukat (ismerek nem egy ilyet és ők is így gondolják), mivel ők nem csalódhatnak benne.

Én a mai napig nem bízok meg egyetlen férfiban sem.

25 L

2018. okt. 16. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!