Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tehetnék, hogy ne legyek...

Mit tehetnék, hogy ne legyek ilyen?

Figyelt kérdés

Pár hete átmentem a páromhoz, és felvetette az ötletet, hogy menjünk el a tesójával meg az ő barátaival valahova kajálni, megünnepelni a tesója szülinapját.

Mondtam neki, hogy nyugodtan menjen, én teljesen jól elleszek. Nélkülem meg nem akart menni, és nekiállt győzködni. Tudja jól, hogy egyszerűen képtelen vagyok új emberek társaságában felszabadulni. Persze látásból már ismertem a nagy részüket, de nekem az akkor sem elég. Ha nem ismerem rendesen a társaságot, hiába mennék velük bárhová, csak ott ülnék, mint egy nyomorék kuka és senki eszre se venne. Ráadásul elég piás társaság, én meg nem iszok alkoholt, de most nem is ez a lényeg.

Barátom dumált velük, mielott elindultak volna a többiek, én meg egyedül gubbasztottam és egy végtelenül értéktelen nyomoréknak éreztem magam, aki arra sem képes, hogy kommunikáljon az embertársaival. És nem csak ezt éreztem, így is van. Egyszerűen mintha sokkot okozna új emberrel találkoznom, rámtör néha a légszomj, sírhatnékom van. És tudom, hogy úgy tudom megszokni őket, ha több időt vagyok velük, de nagyon nehéz, pláne ilyen hirtelen. Mert ha előtte pár nappal szól, akkor esetleg, akkor én is úgy készülök lelkileg, mindenhogy.

Utálom magam, sajnalom őt, hogy egy ilyen fogyatekos barátnője van.

Nem tudom miért van ez, talán visszavezethető gyerekkoromba, nem igazán engedtek el otthonról, 1 barátnőm kivételével, és nem volt soha egy férfi sem előttem egész gyerekkoromban, és főleg a férfiak társaságával van bajom.


Mit tudok mindez ellen tenni? Eléggé hisztinek tűnik az egész, de nem az. Végtelenül rossz érzés, és minden vágyam, hogy egy nyitott ember legyek, aki bárkivel el tud beszélgetni.



2018. okt. 8. 17:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Én például olyan munkahelyre mentem, ahol rendszeresen új emberekhez kellett kimenni. És mivel kötött volt, hogy mit kell csinálni, javítani, így mindig sablonosak voltak a beszélgetések. Aztán idővel hozzászoktam és már ment a beszélgetés is magától.

Viszont a mai napig vannak olyan emberek/társaságok, akikkel egyszerűen nincs meg a közös hang. Ezzel pedig szerintem semmi probléma nincs.

Csak azt tudod tenni, hogy többször mész ilyen környezetbe és párodtól megértést kérsz és jelzed, hogy szeretnéd a változást.

2018. okt. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak gyakorlással tudsz ezen változtatni.
2018. okt. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
29%
Megérné, hogy felkeress egy pszichológust, mert ez nem normális viselkedés, hogy ennyire nem vagy képes emberek felé nyitni.
2018. okt. 8. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Introventált vagy, ami nem is baj. Én is ilyen vagyok, nem szeretem a nagyobb társaságokat (kisebbeket se xD )...

Ezen csak nagyon nehezen lehetne változtatni. Én nem akarok megváltozni, mert akkor elveszteném az eddigi furcsa énem :D jó ez így.

2018. okt. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem magad miatt akarsz változni: ha a párodnak, anyádnak, kiskutyádnak stb. akarsz megfelelni, inkább ne változz. Ha úgy érzed neked így jó lenne, de másnak vannak elvárásai, ne tégy eleget neki. Mindennek a nyitja, hogy te jól érezd magad a bőrödben. Fogadd el magad és értékeld az egyedi, kivételes magatartásod.


Ha magad miatt akarsz változni: kérd mások segítségét. Beszélj rokonokkal, barátokkal, főként a pároddal, hogy néha előre szervezzetek le ilyen kisebb összejöveteleket 1-2 új emberrel. Aztán egyenként akár megismerheted őket. Kérj meg valakit, hogy többet vigyen emberek közé, támogasson és vezessen. De ehhez ezt neked is valójában akarnod kell.


És legvégül: nem vagy se értéktelen, se fogyatékos. Te te vagy. Így ahogy vagy. Úgy, ahogy az jó.

2018. okt. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!