Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki többet engedhet meg...

Aki többet engedhet meg magának, több pénzzel rendelkezik, azoknak a felfogásuk is lazább?

Figyelt kérdés

Munkás család gyereke vagyok, ezáltal értékelem a dolgokat, de vannak igényeim ettől függetlenül, viszont Apám kicsit lehúzza a kedvem amikor valamire azt mondja hogy ennek kétszer annyi a fenntartása mint a mostani kocsinak, amíg megy addig marad, viszont azt hozzá kell tenni hogy költeni is kell rá, tömítések, apró alkatrészek kopnak.

Nem megbízható már, rövidebb távokra, városba még oké, de előfordult hogy megállt alattunk, és a szerencsének köszönhetően tudtunk visszafordulni. Könyörögtem hogy adjuk el, hátha kell még valakinek, vagy én kifizetem azt a pár száz ezret és vegyünk egy fiatalabb pár éves autót, mondjuk egy Swiftet.


Amikor kínlódunk órákat a szarakodással, akkor jut eszembe hogy nem kell gazdagnak lenni, más hasonló keresettel mint nálunk a szülőké, közel 400e ft havi jövedelemmel, gondmentes fiatal autóval jár.


Nekem is lesz sajátom, de most nem elsődleges.


2018. okt. 8. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:
ez nem ettől függ
2018. okt. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nincs értelme egy olyan autót tartani ami többet áll, többet van szervízben, nem lehet hosszabb távon elindulni vele. Ez nem spórolás, ez csak viszi a pénzt.


Ha valaki nem extra gazdag akkor nem kell farokhosszabbításra autó. Közlekedésre kell, lehet persze használt is, de legyen megbízható műszaki állapotban.

2018. okt. 9. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Anyukám is hiába tud számolni, az érzelmei felülírják.


Én is könyörögtem, hogy cseréljük le a kocsit egy olyanra, aminek a fenntartása kevesebb, és jobb az autó, miközben olcsóbb a vételára, mint amennyiért a mienket el lehet adni.

De nem ment bele....


Erre az történt, hogy összetörtük a kocsit, eladtuk 200-ért.

Míg nem találunk megfelelőt, TAXIZUNK!

Tudod, hogy így rengeteg időt, vesződséget spórolunk, mert nem kell gondoskodni az autóról és parkolóhelyet keresni sem (belváros) és vizsgáztatni, javíttatni, stb!?

És mennyit fizetünk ki taxira? Fele vagy harmada annyit, amennyibe a kocsi megvétele és fenntartása korábban (havi bontásban) került!

(Használtan vettük, 1 M alatt, azt osztom le annyi hónapra, amíg használtuk, plusz az összes felmerült költséget.)

2018. okt. 9. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!