Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ez milyen viselkedés?

Ez milyen viselkedés?

Figyelt kérdés
Egy "barátnőm"-nek elég furcsa húzásai vannak.Elég ritkán találkozunk.A közeli városban él és amikor jött haza mindig írt üzenetet a buszból,hogy itthon volt az anyjáéknál,de már úton van hazafelé.Azelőtt is amikor találkoztunk mindig úgytett mintha képben lennék azokról a dolgokról amik vele történtek pl.hogy az anyósa súlyos beteg vagy sérvre műtötték a kisfiát.Üzenetben mindig sablonosan írt,ilyen dolgokat nem közölt,meg nagyon semmit sem.Nem értem a viselkedését,forszírozná a találkozót,de ő semmit se tesz érte.Egyszer szemráhányóan írt a találkozót illetően.Akkor írtam neki,hogy találkozzunk a városban az kb.fele út nekem is neki is,mert ha én megyek hozzá két buszt kell váltanom,ha a városban találkozunk neki is nekem is egy busz kell váltani.Nem lett belőle semmi.Ha neki annyira fontos lenne a találkozás tehetne érte a gyerek nem kifogás.Ha az anyjához eltud jönni két hetente egy délutánra nem mondom,hogy minden alkalommal,de ha igazán akarna találkozni évente 1-2alkalommal összelehetne azt hozni.Tegnap a városba utaztam ő meg hazafelé tartott és az autóbuszban mondta a kisfiának,hogy ha leszállnak elmennek fagyizni meg sétálni,ezt ismételgette.Ezt valamire célozgatásnak éreztem-szokása ilyesmit csinálni.Meg tavaly mondtam,hogy nem jól érintett,hogy valaki csak sablonosan írt a születésnapomra és arra se méltatott,hogy eljöjjön személyesen felköszönteni,én ezt megtettem.Az idén ő sem jött el születésnapomra se,így én sem az övére,csak írtam neki.Sok apró cinikus megnyilvánulása van és nem értem az embereket mi irányítja.

2018. okt. 8. 23:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
uristen, az ilyen cinikus, celozgato embereket kerulni kell. mi iranyitja? buntudatot akar elultetni benned. ha akarna talalkozni akkor megtudna oldani ahogy mondtad is, o helyette inkabb martirt jatszik es buntudatot kelt kerdes, kell egyaltalan ilyen "barat" barkinek is?
2018. okt. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen,igaz bűntudatot akar kelteni ő a jó a másik meg a rossz.Csak saját hibáit,tetteit nem akarja észrevenni vagy így próbálja palástolni.
2018. okt. 9. 10:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Manipulál nem kellesz neki de te hogy rajongj érte elvárja és hülyít ez egyértelmű ,zavarja hogy nem tepersz nem vallsz szerelmet talán bosszút forral hogy jól elutasít
2018. okt. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy ilyen "barátnőm". Majdnem 10 évig elválaszthatatlanok voltunk, utána valahogy eltávolodtunk egymástól. Ezt onnan vettem észre, hogy elkezdett így viselkedni mint a te "barátnőd". Ha hívom valahova akkor sosem ér rá, pedig mindig 1-2 nappal előre szólok neki. Ő úgy szokott találkozót javasolni, hogy kitalál egy programot, pl. menjünk el ide oda, de 2 percen belül induljunk is el. Vagy ha például ezt akkor közli amikor éppen rá is érnék rögtön összefutni vele, akkor 10 percen belül valami idióta indokkal lemondja, pedig ő javasolta a találkozót. Már rájöttem, hogy ezt azért csinálja, mert igazából nem akar velem találkozni, csak nem meri felvállalni azt, hogy nem vagyok már neki fontos. Ezért inkább ilyen teljesíthetetlen meghívásokkal bombáz, amire tudja, hogy úgy sem megyek, így majd nem mondhatom azt, hogy sosem akar velem lenni. De én már egy ideje nem is keresem emiatt, meguntam ezt a huzavonát, meg hogy hülyének néz. Neked is csak ennyit tudok tanácsolni.
2018. okt. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Volt olyan is,hogy a születsénapjára terveztem menni felköszönteni.Tudja jól,hogy nem érek rá hétvégén,mert hétvégi főiskolára jártam amikor volt szabad hétvégém rákérdeztem,eltudok-e menni.Mondta akkor lakodalomba mennek meg,hogy ezt emlitette is,pedig egy szóval se mondta.Rengetegszer előfordult valamiről azt állította ő ezt mondta pedig nem így volt.Utána sokára lett szabad hétvégém akkor meg arra célzott ,hogy reméli legközelebb nem pár hónappal később találkozunk születsénap alkalmából.És nem egyszer mondta,hogy ez vagy az miatt nem ér rá,ami nem is gond ha akkor már van programja.Csak ne rám hárítsa a dolgot, ne én legyek a bűnbak aki hibás a találka meghiúsulása végett,mert én sem vagyok idő milliomos.Megjegyzem ő se jön el időben a születésnapra meg mindig nejlonzacskóba rakja za ajándékot.Tavaly még abba se rakta, a táskából rángatta elő az ajándékot,meg mellée gy egy összenyomott,stzétolvadt csokit.Nem az ajándék a lényeg ,hanem a megemlékezés.De azért egy kis stilussosság nem árt.Nagy melegekben nem szoktam csokoládét ajándékozni,hanem kekszet,kávét vagy cukorkát.De a desszert inkább maradjon el,minthogy szétpacsolva adjam valakinek.A saját anyjával,húgával,sógornőjével nem ezt csinálja.
2018. okt. 9. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!