Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ha magad alatt vagy, akkor jó...

Ha magad alatt vagy, akkor jó otthon punnyadni, vagy szivesen veszed, ha valaki kirugdos “magad alól”?

Figyelt kérdés

Szóval családtagról van szó, kivan az új, stresszes munkája, meg a túlsúlya miatt, és ezért egyre csak otthon ül és rengeteget eszik, de már rossz nézni. Még jobban meghízott, emiatt még szomorúbb, ezt még több édességgel kompenzálja... na, én megszakítsam ezt az ördögi kört, szóljak rá, hogy igenis fejezze be, ne gyűrjön be este tízkor egy zacskó kekszet, ne egyen már reggeli után is desszertet stb... kényszerítsem úgymond, hogy este inkább jöjjön velem, menjünk sétálni (szivesen van velem, de inkább filmezne és közben végig kajázna). Vagy hagyjam rá, hadd hízlalja saját magát, hadd punnyadjon munka utántól lefekvésig a kanapén. Hogy jobb ez ilyen lelkiállapotban? Mivel segítek jobban?


Reggelente, mikor egyre dühödtebben fogadkozik a tükör előtt, hogy na most aztán tényleg elege van magából, akkor úgy érzem, jót tenne neki a segítő szándékú fenéken rúgás. Esténként viszont, amikor úgy tömi magába az üres kalóriákat, mintha az élete múlna rajta, akkor nem merek szólni, hogy de Falatkám, nem te borulsz ki minden reggel azon, hogy egyre szűkebbek a cuccaid, lassan már beléjük sem férsz... ki mit venne szívesebben olyantól, akivel tényleg jóban van?


2018. okt. 11. 16:03
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Nekem ilyenkor az kell, hogy mindennemű finomkodás vagy empátia nélkül, a lehető legnyersebb módon a képembe vágják a dolgot, rúgjanak belém amolyan "Csernus-módszerrel", de ahogy észrevettem, ez nem sokaknál működik. ha családtag, akkor feltehetően ismered annyira, hogy tudd, milyen módon érdemes megközelíteni nála a témát, mindenesetre szerintem először finomabban próbálj meg vele beszélni.
2018. okt. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Cipeld el egy orvoshoz, és nézed meg, hogy van-e IR-je, vagy már problémás a pajzsmirigye, ami szintén a kezeletlen IR következménye. Utána ha ez meg van, veheted elő a lelkét, miért próbálja jutalmazni magát..mi ellen védekezik? és így szépen sorba hántod le egyenként róla a dolgokat, mint a hagymáról.. rétegről, rétegre.
2018. okt. 11. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én tökre szeretek otthon punnyadni olyankor. Beteszek valami depressziós világfájdalmas "megölöm magam, öngyi leszek" zenét, és elvagyok.
2018. okt. 11. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha lenne valaki, aki kirúgdos magam alól.
2018. okt. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Kizárt. Én nem segitséget hanem támadást látnék benne.


Ismerek hasonlo elhizott depis embert, ő ugy fogyott le, hogy kapott két kölyökvizslát, akikkel menni kell, hoban fagyban is, mese nincs. Olyan rugalmas, fitt életkedvvel teli ember lett belőle, nekem felért egy csodával ezt a változást látni :)


De önostorozásra még egy lapáttal rátenni. Az nem visz célba senkit.

Egy bíztatás ezerszer többet ér ezer kritikánál.

2018. okt. 11. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Na nem, élő állatot nem ajándékozunk, nem játszunk orosz rulettet a kis életével. Én is ismerek fiatalos özvegyet, akinek ajándékba vittek kölyköt, hogy az majd felvidítja, aki viszont nem jár ki, és a kutyája lassan belebolondul, napi 2x10 percig mozoghat összesen, és ha unalmában szétrág valamit a lakásban, akkor jól megveri az okos gazdája. Szóval ezt biztosan nem fogom eljátszani. Ha mégsem örülne neki, akkor meg dobjam ki az utcára, lévén tömve vannak a menhelyek?!
2018. okt. 12. 02:16
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem ötletként irtam, hanem arrogancia helyett mint egy humánus megoldást az ezerből ami célt ért.

Másnak más humánus megoldás ér cél


Én palacsintasütővel vágnám azt fejbe akia saját bajommal támadna

2018. okt. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ilyenkor én azt szoktam akarni, hogy mindenki hagyjon békén.
2018. okt. 13. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ahogy látszik is a válaszokból eléggé személyiségfüggő, hogy kinek mi jön be, a kirugdosás, vagy épp azt bántásnak fogná fel.

Egy biztos, nagyon nagyon jót tenne neki, testileg és lelkileg is, ha elkezdene rendszeresen mozogni. A kezdethez szuper ha eljár veled sétálni. Hogy hogyan mondod ezt neki, hogy tálald, ezt az ő személyiségéhez ahogy őt ismered, ahhoz kellene igazítani. Sok sikert, nem kellene szomorkodnia, ha már van valaki aki így törődik vele, jó fej vagy :)

2018. okt. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!