Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit szeret a külföldi rapzenék...

Mit szeret a külföldi rapzenékben az, aki nem érti a szövegét?

Figyelt kérdés

Ezt valahogy sosem értettem.... a rap az a műfaj, ahol maga a szöveg, annak a mondanivalója a lényeg. Ha valaki viszont nem tud az adott nyelven, nem érti a szövegét, annak mi tetszik benne? Hisz nincs dallam, egy ismétlődő instrumentális alapra mondják, és nem pedig éneklik rá a szöveget.

Ui.: nem célom a kérdéssel sem a műfajt, sem a kedvelőit leszólni, csak tényleg érdekelne a dolog.



2018. okt. 11. 16:05
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

A ritmusát is szeretheti, a rapper hangját... Én nem vagyok oda a rapért, de ha a ritmus jó, abban van hangulat. Hallottam már olyan rapet, amit a gyorsaság miatt képtelenség volt érteni, de pont ezért volt szórakoztató :)


Ennél sokkal érthetetlenebb dolgokat is lehet szeretni :D

2018. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
a flowt
2018. okt. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igenis az igényesebb/populárisabb rap zenéknek van rendes zenei alapjuk ami hiába "végig ugyanaz ismétlődik", ad egy olyan hangulatot a zenének, dallamot ami miatt az ember már szivesen hallgatja. Ehhez jöhet a rapper hangja (nem énekhangra gondolok), kiejtése (ez is ízlés kérdése), amit szerethet az ember attól függetlenül, hogy érti a szöveget vagy nem.


Ha érti az ember a szöveget az már csak hab a tortán. Sőt sokszor pont az rontja el, teszi gagyivá, ha az ember lefordítja magában az anyanyelvére.


Egy jó példa erre Eminemtől a Mockingbird. Hiába pl. Nem értem mindent részletét a zenének (sőt első hallgatásra semmit nem értettem), mégis megszerettem, mert zeneileg, hangulatilag nagyon szép zene.


Vagy ott van szintén Eminem - Till I Collapse

Ha nem tud egy szót sem a szövegből, akkor is szívesen hallgatja egy konditeremben edzés közben, mert erőteljes és motiváló a hangulata/hangzása.

2018. okt. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 nemaRendőrség ***** válasza:
45%
Angolok sem értik mit próbálnak mondani a rapperek
2018. okt. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy dallam, ritmus; vagy menő mer egyedi--pont ennek okán,kivételesen.
2018. okt. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Miért, a magyar rap zenéknek van mondanivalója? Je, dől a lé, p**ák, csöcsök, jee, lakóteleptizenkettő, gettóbannőttemfel, bla bla bla? Egy-két kivételt leszámítva kalap sz**t nem ér egyik se, mégis imádják a tinik. :D

Dallama meg a tömeggyártott rádiókompatibilis popzenéknek sincs, ipari tuccogás meg ciccegés néhány elhaló női vokállal meg effekttel. Mégis zabálják azokat is.

A zene nem olyan dolog, amiben logikát vagy értelmet kell keresni. Az első hangszerek megjelenése előtt botok ütögetését, kavicsok zörgetését meg a madarak csiripelését hallgatták, mint zene.

Olyan alapvető, primitív érzékekre hat, hogy igazából teljesen mindegy, van e mondanivaló meg van e egyáltalán szöveg. Igen, sokan hallgatnak bizonyos zenéket a történet miatt, sokan értik, sokan CSAK emiatt szeretik, vagy emiatt IS... de a többség nem. Ez van.

2018. okt. 11. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem a szöveget általában, Néha elsőre a magyart sem rakom össze a fejemben(nem azért mert hülye vagyok, hanem azért, mert nem figyelek).

Amiket én hallgatok, azoknak van dallama és ritmusa. Pl eminem. Meg gyakran hallgatok olyat, amiben a Rap mellett kb 30 másodpercet de egy csaj “énekel”.

Megnyugtató végighallgatni egy ilyen zenét nekem.

2018. okt. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az "ismétlődő instrumentális alap",ami megfog benne, mert egyfajta löketet, jó érzést ad az élet nehézségei közepette, ami talán segít a továbbmenéshez az élet országútján.
2018. okt. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, meg azt is hogy nem trollkodtátok szét a kérdést, hanem értelmes válaszok születtek. Mindenkinek ment a zöld kéz :)
2018. okt. 12. 10:27
 10/10 anonim ***** válasza:
A flowt, a hangját a rappernek. Én soundcloud rapet hallgatok javarészt, és soha nem úgy ülök le meghallgatbi egy ilyen számot hogy most milyen brutális, mély szövege lesz, mert tulajdonképpen értelmetlen, ismétlődő vagy ép szerelmes unalmas szövegeik vannak, ennyi, nem kell többet bele látni, a beat viszi őket, es nekem az számít, meg ha jó a hangja az előadónak.
2018. okt. 13. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!