Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti szoktatok még telefonon...

Ti szoktatok még telefonon beszélgetni hosszasan a barátotokkal vagy a családdal?

Figyelt kérdés

A kilencvenes években és még a kétezres évek elején is nagyon divatban volt nálunk, hogy a héten egyik nap felhívtuk a nagyszülőket vagy valamelyik rokont, körbeadták a telefont és mindenki beszélt velük.


Viszont ezek egy jó pár éve így eltűntek nálunk. Valahogy mindent megbeszélünk meg látunk Facebook-on és, ahogy látom, sok ismerősöm is ott szeméylesn üzenetben rendezi le a kommunikációt a családdal. (Bevallom, én ezt pozitívumnak tartom, gyerekkoromban sem szerettem a hosszas és üres csevegéseket meg, ha ők hívtak, mindig akkor kaptak el, amikor vagy ezer dolgom volt vagy csak egyedül szerettem volna lenni).


Ti még folytatjátok ezt hogy hetente felhívkjátok a rokonságot és beszélgettek 1-2 órán keresztül vagy már Nálatok sem szokás?



2018. okt. 12. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Én mindig is gyűlöltem telefonon beszélni, csak akkor szoktam, ha muszáj, akkor is próbálom a lehető legrövidebbre fogni. Mondjuk nálunk már gyerekként se volt szokás a rokonokkal telefonálgatni, így alapból ki se alakult ez a szokás nálam.
2018. okt. 12. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A szüleimmel előfordul, hogy hosszabban beszélünk telefonon, vezetékesen egy hálózathoz tartozunk, és ingyen van, de nincs belőle rendszer, csak amikor úgy van valami mondanivalónk, hogy telefonon jobb erről beszélni, és éppen nem találkozunk személyesen.
2018. okt. 12. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igazából én nem szeretek telefonon pötyögtetni (ahhoz képest most is azt csinálom) egyrészt gyorsabb elmondani, másrészt magyarul nem is lehet, ékezetek miatt, hejtelenul meg nem szeretek írni, az autocorrect meg egyszerűen szarul működik. (Szoktam látni itt is néhány ember akkora baromságokat ír le egy mondatba, mert nem veszi észre h az autocorrect kijavította 😂)

Ha mondandóm van azon túl, hogy "cső mizu" akkor inkább hívok.

Viberen is szoktam inkább hangüzenetet küldeni ha nem akarok hosszasan pofázni meg pötyögtetni, javítgatni, visszaolvasgatni, ékezeteket rakosgatni, kitörölgetni, mert persze, hogy ha kimaradt egy ékezetes betű akkor nem tudom eltalálni a kib..ott vastag hüvelykujjammal pont azt a betűt és 3-4 betűvel odébbrakja a kurzort 😒

2018. okt. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Két emberrel szoktam igazán hosszasan beszélgetni telefonon: a nagymamámmal és a legjobb barátnőmmel. A nagymamámnak nincs Facebookja, Instgramja, hogy lássa mi történik velünk nap, mint nap, és elég messze is él, így vele legalább hetente egyszer telefonálunk, és olyankor elég hosszasan. A barátnőmmel pedig olyankor szoktunk beszélni, amikor épp nem csinálunk semmit, de nem tudunk mégse találkozni. Például rendszeresen beszélünk telefonon olyankor, mikor az egyikünk úton van. Így olyan, mintha együtt utaznánk a buszon, miközben ő amúgy otthon van. :)
2018. okt. 12. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szoktunk. Nem látunk mindent fb-on, mert nem teregetjük ki ott az életünket.

Persze nem 1-2 órákat, de azért megbeszélünk, elmesélünk pár dolgot, akár családdal, akár barátokkal. Főleg máshol élő barátokkal. Hiába lehet írni messengeren vagy viberen. A beszéd ezerszer jobb, mint írogatni.

2018. okt. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

barátokkal van, hogy órákat beszélgetek neten mikrofonnal

de van olyan eset is amikor barátnőmmel, vagy legjobb lány barátommal beszélgetek órákat akár

2018. okt. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk soha nem volt szokás a telefonon beszélgetés. A telefon csak arra van, hogy megbeszéljünk egy találkozót, aztán majd a találkozón személyesen beszélgetünk a másikkal.
2018. okt. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Részemről szoktam ezt csinálni, és a családtagom is.
2018. okt. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én anyukámmal heti 1x beszélek félórát, néha még 1x egy olyan 5-10 percet, apukámmal ritkábban kicsit. Mondjuk a szüleim nincsenek fent facebookon, én meg nem használom aktívan, és nem is osztanánk meg ott fontos dolgokat. Családon belül azért szeretem hallani a hangjukat beszélgetésközben, egy fb üzenet nekem kicsit snassz.
2018. okt. 13. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 mi a fene ***** válasza:
Szoktam vonalason testvéremmel, barátnőmmel, de nem 1-2 órát, csak a legszükségesebbeket.Az előfizetésbe belefér, hívhatok mobilt is.Jobb mint írogatni.Lányaimmal inkább csetelek, mert nem tudom, hogy fel tudják- e venni a telót.
2018. okt. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!