Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti milyen tartalmakat vártok...

Ti milyen tartalmakat vártok el a társaitoktól Facebook megosztásokban?

Figyelt kérdés

Nagyon sokszor szólnak be egymásnak az emberek, ha például életében először elkészít egy ételt az illető és büszkeségétől vezérelve megoszt róla egy képet a többiekkel. vagy, ha a kutyájának tanított valamit hosszas, kemény munka után és megoszt erről egy képet vag egy videót. Esetleg, ha a gyerekével történt valami és erről jön a megosztás... Utazás alatt készített képekre a reakció, dettó.


Miért szídják egymást az emberek a tartalmak miatt? Miért kéne valakinek szégyenkeznie amiatt, hogy a gyermekeiről, a főzött ételeiről,a z állatairól tesz ki képet,


Mi a helyes használata így a Facebook-nak; milyen tartalom megosztásának a céljából használandó?


Ti mit milyen tartalomra mondjátok, hogy "Na, ez Facebook-ra való" és mi az, aminél lemondó sóhajjal tovább görgettek?



2018. okt. 12. 13:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Részemről mindenki azt oszt meg, amit akar. Nem használom túl gyakran az oldalt, de ha olyan tartalommal találkozom, amire nem vagyok kíváncsi, akkor egyszerűen rejtem a követést vagy törlöm az illetőt az ismerőseim közül és ennyi, probléma megoldva. Baromi primitív dolognak tartom azt, amikor emiatt szitkozódnak az emberek, amikor két gombnyomással eltüntethetnék az idegesítő tartalmakat. Ez általában akkor szokott előfordulni, amikor mást sem látok az üzenőfalamon, mint a nyolcvanadik aznapi fotót a gyerekről; vagy épp motivációs idézeteket vagy oraveczcoelho bölcsességeket, vagy azokat szoktam még törölni, akik tényleg minden szarságot kitesznek és már kb. csak az aznapi székletük színe hiányzik a repertoárból, vagy például akik előszeretettel használják a facebookot arra, hogy passzív-agresszív módon üzengessenek valakinek és sajnáltassák magukat. Az ilyesmire baromira nem vagyok kíváncsi, de nem szólok bele, minek? Az utazós fotókat mondjuk pont imádom, azokat nem tudom megunni, mindig adnak új ihletet, de szeretem látni még az érdekes cikkek vagy zenék megosztását is és az ismerőseim, barátaim sikereit (akár szakmai, akár sport, akár bármi más).
2018. okt. 12. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én úgy vagyok vele, hogy ami senkit nem érdekel, azt nem teszem ki. Úgyhogy nem is teszek ki semmit.


A sikeres kaja, aranyos vagy sérült gyerek, az okos kutya pont ilyen, hogy senkit nem érdekel, így igazából soha nem értem, hogy miért teszik ki őket. Ami érdekesség, az jöhet, ha hiteles forrásból van. Például ha olyan van, hogy "10 új faj, amit a tudósok 2018-ban fedeztek fel eddig" és a forrás hiteles, akkor egy ilyent megéri kiposztolni, mert 1) érdekes, 2) lehet belőle tanulni.

2018. okt. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nos, a face nem egy minőségi fórum, ahová x szintű dolgokat kell kitenni, az arról szól, hogy mindneki minden vackot kirak, amitől jobbnak, szebbnek, okosabbnak, menőbbnek érzi magát.

Ez a funkciója.


Megmondom őszintén, nem érdekel, ki, mit posztol, pontosabban: remekül szórakozom azon, milyen szinten kéepsek az emberek blamálni magukat rajta. De sneki kuytáját, ebédjét vagy gyerekeét nem nézegetem. Aki érdekel, azét úgyis látom élőben.

2018. okt. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A Facebook arra van, hogy megosszunk dolgokat az életünkből vagy hogy kapcsolatot tartsunk, nem azért hogy x ismerősömet szórakoztassam. Ha nem érdekli a cuki kép a macskámról, vagy Juli új szelfije és Piroska néni főztje akkor miért nem keres olyan tartalmat, ami érdekli, és hagyja békén a másikat. Nem a Facebook az egyetlen oldal az interneten, máshol is lehet találni érdekes dolgokat.
2018. okt. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én is csak valami érdekeset vagy tényleg vicceset szeretnék látni, ami elég ritka. Szeretem látni a képeiket is ha van valami tartalma azoknak, szóval nem csak az hogy de szép helyen vagyok, milyen aranyos a gyerek vagy a háziállat. Tök jó lenne ha néha egy-egy témát illetően lenne véleményük, de nem csak felhaborodás szinten. Nekem olyan átlagosan kevés ismerősöm van facen és legtöbbjük hozzám hasonlóan nem ott éli az életét, vagyis számomra egyre unalmasabb az oldal, kevés egyéb személyt követek, jobban érdekelnek azok akiket személyesen is ismerek. Néha kedvem támad kiírni, hogy milyen unalmas az összes ismerősöm a facen, de szerencsére eddig sikerült lebeszélni magam erről.
2018. okt. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Metionin ***** válasza:
Semmilyet. Mind azt tesz ki, amit akar, ami nem érdekel azt vagy átugrom vagy ha sok ilyet oszt meg az illető akkor leveszem róla a követést (ezt általában a gyerekes ismerősök váltják ki).
2018. okt. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szeretek olvasni érdekes és hasznos cikkeket, szeretem a poénos posztokat, szeretem ha megosztják az ismerőseim merre járnak, mi van velük. Viszont utóbbit csakis ha nem esnek vele túlzásba. Idén nyáron volt akit szinte pontosan lehetett volna követni a térképen, mikor hol van, annyira posztolta minden pillanatát.

Ha valaki rendszeresen olyat posztol, ami nem érdekel, pl. politika, annak leállítom a követését.

Ha szokott számomra érdekeset is posztolni, akkor egyszerűen csak átgörgetem amire nem vagyok kíváncsi. Pl. főzős posztok.

2018. okt. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én alapvetően ritka esetben görgetek lemondó sóhajjal tovább, de íme a lista, aminél ez megtörténik:

- amikor minden nap 600 képet megoszt a gyerekéről, főleg ha mindenhova odaírja, millllye bolllldog a kicsi és milyen remek családja van, mikor kakilt stb. 1-2 kép oké, de a gyerek nem tud beleszólni, hogy x évmúlva szeretné-e a pufi fejét és a pucér popóját 6000 verzióban a facebookon látni. Radásul ezek azoka szülők, akik annyira jelentéktelenek, hogy az egyetlen picit is érdekes dolog, amit életükben történt velük, a szülés, és azután már csal anyukák meg apukák.

- bullshit idézetek, főleg ha kamuidézetek hírességektől (kedvencem a "nem baj, ha nem vagy 0-s méretű, így is szép vagy" Marilyn Monroe-tól... a gond csak az, hogy jóval Marilyn halála után lett egyáltalán a 0-s méret bevezetve

- amikor káromkodva szekálják egymást a focidrukkerek azon, hogy a spori jól döntött-e vmi harmadosztályú focimeccsen

- szerelmi drámák, egymás anyázása

- agyatlan politizálás (az nem zavar, ha jól megírt cikkeket linkel be vki... az zavar, ha abból áll az egész, hogy "Mocskos c...ányok, hajrá Fidesz", "Orbán g...i" és társai

- az utazós képek nem zavarnak, kiv. ha látszik rajtuk a pózerkedés és a rongyrázás... de ez nemcsak utazós tartalaknál. Amin nagyon sokat röhögtem... egyik volt osztálytársam kiment Erasmussal Berlinbe, és meg volt győződve róla, hogy ott majd szerez magának egy zsíros állást... addig jött az összes olyan poszt, hogy Németország mennyivel jobb, Magyarország egy koszfészek...

hát kint nem kellett a csaj sehova sem jobb állásra, hazakullogott... azóta woah, I love Hungary, immmmádom a hazámat, jajdeszép Budapest... szánalmas.

- amikor a kutyát nem érdeklő kommentjét hozzáarja vki ilyen blikk.hu-s sztárcikkekhez, pl. hogy Liptai Claudia egy kövér tehén, Kovács Patrícia egy ronda tehetségtelen k...a...

2018. okt. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!