Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Pozitívan gondolkodók, ti...

Pozitívan gondolkodók, ti hogy csináljátok?

Figyelt kérdés

Sajnos nekem az efféle bíztató szövegek nem jöttek be, mint pl. "biztos sikerülni fog", "próba, szerencse", "bátraké a szerencse" stb. Mert ha csak a józan eszünkkel gondolkodunk, érzelmi töltet nélkül, akkor ezek az állítások nem állják meg a helyüket, ugyanis nem biztos, hogy sikerlni fog (csak lehet), a próbálkozás szülhet szerencsét, de kudarcot is, és a bátorság szintén járhat kudarccal. Szóval ez szerintem inkább önámítás, ill. önszuggerálás, és a jövőre vonatkozóan nem tehetünk ilyen biztos kijelentéseket, hogy sikerülni fog, mert nem vagyunk jósok, és a mi igyekezetünkön kívül még ezer dolog beleszól, ami felett nincs kontrollunk. Persze a másik véglet sem jó, miszerint "biztos nem sikerül majd". Az igazság, hogy vagy sikerül, vagy nem.


Inkább valami olyasmi kellene, hogy legyen a pozitív gondolkodás, hogy ha valami rosszul sikerül, akkor sem veszítjük el a kedvünket, hanem tovább próbálkozunk? De ezt hogy lehet elérni? Ha valakit annyi rossz élmény ért már, pl idegen emberek igazságtalanul megalázták, vagy meghazudtolták, megvádolták, akkor hogy lehetne nem félni attól, hogy a következő próbálkozásnál megint egy gonosz emberbe botlunk?



2014. nov. 6. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet elerni, vagy ilyen tipus vagy alapbol, vagy nem.


A pozitiv gondolkodasu emberek a sikereikre koncentralnak, van onbizalmuk, nem felnek az uj dolgoktol es nem ragodnak a kudarcaikon. De ezt tanulni szerintem nem lehet.

2014. nov. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát igen, szerintem is sokat számít az alaptermészet, de azért bízom benne, hogy valamennyire fejleszthető.
2014. nov. 6. 23:02
 3/3 anonim ***** válasza:

Szeretnél valamit csinálni? Akkor azt fogod csinálni amit szeretnél, mert ha szeretnéd meg bírod csinálni! Ha nem bírod megcsinálni de szeretnéd akkor addig mész míg meg nem bírod csinálni. Lehet hogy 20 bukás lesz mire sikerül, de mindenki elbukik viszont azok nyerhetnek csak akik tovább csinálják. Ha nem tudsz valamit megcsinálni, de szeretnéd akkor addig mész míg meg bírod csinálni. Azt csinálod amit szeretnél.

Nekem eddig mindig bejött hogy így gondolkoztam, pedig kezdtem bele lehetetlennek tűnő dolgokba is. Sokáig tartott és rengeteg tanulással járt, de eddig minden sikerült.

Az ilyen "biztos sikerülni fog" dolog azért hülyeség mert egyáltalán nem biztos, és ha így megy az ember akkor csak elkeseredik ha nem (és általában nem). És ha nem sikerül mi van? Az hogy kevés hozzá az ember, arra pedig egy megoldás van, az hogy fejlesztjük magunkat míg elegek nem leszünk. Akkor sikerülni fog! "Próba szerencse" inkább elveszi az ember önbizalmát. Ne szerencse miatt legyen valaki jó valamiben. A lényeg hogy kit érdekel a kudarc? Anélkül sohase fogunk nyerni se!

Ez utolsó gondolatra visszatérve engem a próbálkozásaim során rengetegen kiröhögtek, ötleteimet hallva megaláztak mert "ez úgy is lehetetlen és kevés vagy ehhez". Aztán ezek az emberek néztek a legnagyobbat mikor sikerültek a dolgok. Olyan dolgok amik nekik ilyen gondolkozással hogy bele se kezdenek sohase fognak. Utána se ismerték el nyíltan, de nem is érdekel. A lényeg hogyha akarsz valamit azért dolgozni kell, és csak dolgozni. Mások ki fognak nevetni és le fognak húzni mert ha valaki nem tud valamit azt szeretné ha te se tudnád.

2014. nov. 7. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!