Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Tényleg ennyire szélsőségesen...

Tényleg ennyire szélsőségesen gondolkozik a mai átlagember?

Figyelt kérdés
Szoktam nézni éttermek, filmek csillagozását (értékelését), és hihetetlenül szélsőségesen gondolkozik az átlagember. Például, vannak olyan kajáldák, ahol a csillagozások 95%-a vagy 1-es, vagy 5-ös. Ezen rendre ledöbbenek, főleg mikor még konkrét tapasztalatom is van az adott étteremmel/gyorskajáldával. Az átlag embernek egyetlen kis negatívum is elég ahhoz, hogy máris kiossza az 1 csillagot. Például, ha a kaja finom, de a futár lassú, akkor rögtön 1 csillagot kap az étkezde. Vagy ha a kaja finom, de a pincér flegma, akkor is 1 pont. Máskor meg, ha az étel csak közepes, de mosolyog a pincér, már megy is a maximális 5 pont. Ennek semmi értelme. Miért feketén-fehéren látja a világot az emberek nagy része? Filmeknél is, ha tetszik valakinek a film, 10 pontot ad rá, ha nem tetszik, akkor meg 1-et. Ezek az emberek nem látják az árnyalatokat? Mintha csak óvodásokból állna a világ. 1 pontot én olyan filmre adnék, amit végighányok, és soha nem felejtek el, annyira rossz. 10 pontot meg arra a filmre adnék, ami olyan szinten elvarázsol, és magával ragad, hogy napokig a hatása alatt állok, és életemben még rengetegszer meg fogok nézni. Mások meg: Nem tetszett benne ez a jelenet, 1 pont... Vicces volt benne ez a poén, 10 pont...

2018. okt. 15. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint kétféle ember osztja meg a tapasztalatait egy-egy szolgáltatással kapcsolatosan. Aki nagyon elégedett, és aki nagyon csalódott. Hogy kinél mi a mérce, az már teljesen relatív.

A filmes értékelésekből pedig nyilván csak azt szabad figyelembe venni, amelyik bővebben, és értelmesen ki van fejtve. Az ilyen "nem tetszett benne ez a jelenet - 1 pont" típusúakat már meg sem látom. Agyhalottak is tudnak nézni, és véleményezni. Csak nem kell velük foglalkozni.

2018. okt. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
54%
Hát ha a pincér flegmázik én is egy pontot adok. Képes elrontani az összképet. Mondjuk én azért leírom, hogy a kaja nem volt ehetetlen, csak az a bunkó pincér rontja el az összképet.
2018. okt. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Reálisan nézve, szerintem, ha a kaja jó de a pincér bunkó, akkor az az 5-ből 3 pont. Ha a kaja közepes, és a pincér bunkó az 2 pont. Na és ha a kaja is rossz, meg a pincér is bunkó, az az 1 pont. Így kene működnie a véleményezésnek, szerintem így korrekt. Tehát ha 1 pontot adsz kizárólag a pincér bunkósága miatt, az azért rossz, mert annál nincs lejjebb. Akkor hány pontot adnál egy olyan helyre, ahol szar a kaja, ki is van hülve, undrító a wc, büdös az etterem, és bunkó a kiszolgálás? Ugyan úgy 1 pontot, pedig ég és föld a különbség az előző 1 pontoshoz képest.
2018. okt. 15. 19:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, ég és föld a különbség a kettő között, de az egyik éttermet pont ugyanannyira nem ajánlom senkinek, mint a másikat.
2018. okt. 15. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyetértek az első válaszolóval. Nekem is van szolgáltatásom, amit rendszeresen értékelnek az emberek, és elvétve kapok csak 5-nél rosszabbat rá, pedig biztos van, aki nem mindennel elégedett.


Viszont nagyon elégedetlenek úgy látszik, nincsenek, és azok értékelnek, akik elég motivációt éreznek rá, mert például nagyon elégedettek. Akinek vegyes érzései vannak, annak nincs kedve arra, hogy írásban értékeljen.

2018. okt. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!