Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » SoS? Mit tegyek, hogyha...

SoS? Mit tegyek, hogyha nincsen semmi szabadidőm?

Figyelt kérdés
Most kezdtem a gimnáziumot. Eddig nem volt ennyire rossz a helyzet, de ezt nem tudom meddig bírom még ki! Általában háromnegyed4 re szoktam hazaérni (3ig tart az iskola, és nem megyek el utána sehova, hanem egyből haza, álltalában 40 perces az út), és annyiból áll a maradék napom, hogy vagy két órán keresztül írom az írásbelit, és kb még 3 óra a szóbeli, mert minden nap van legalább 4 dolgozat. 8 körül elmegyek fürödni és előkészülök holnapra. 9kor muszály lefeküdnöm, hogy holnap kipihenten tudjak fél 7kor már a buszon ülni. Nem egy erős gimnázium, inkább ilyen közepesnek mondanám. Tanulás mellett nem tudok semmit se csinálni, és így is csak alig 4 körül van az átlagom. Mit tegyek? Ez így nem mehet tovább! Válaszokat előre is köszönöm!

2018. okt. 16. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sincsen szabadidőm. Igazából úgy oldom meg, hogyha már nem bírom, akkor szabadnapot tartok és csak feleannyit időt szánok tanulásra, mint amúgy. Egyébként túlzás ez a 4 dolgozat, én elég erős gimnáziumba jártam és nem volt ilyen(legalábbis, hogy mindennap, biztos nem :D). Meg szerintem túlságosan sok időt töltesz el tanulással, ebből arra tudok következtetni, hogy nem tudsz tanulni = ez azt jelenti, hogy rossz a tanulási módszer, mert nem eléggé effektív.
2018. okt. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindennap legalább 4 dolgozat - na azért ne essünk túlzásokba, az heti 20 dolgozat lenne, nagyjából tantárgyanként kettő. Két órán keresztül írni az írásbelit az sok, ennyit csak nem adnak fel! És ha 3 órát tanulsz a szóbelire, akkor te aztán baromian megtanulod az anyagot, azzal kitűnőnek kéne lenned. Egy közepes gimnáziumban nem kéne ennyit tanulni. Viszont ha ennyit tanulsz hét közben, akkor a két hétvégi napon mindenképp rá kell érned élni, mert amellett végképp nem kell többet tanulni.

Fél 7-kor megy a 8-ra való odaéréshez szükséges busz? Korai.

muszáj pontos j

2018. okt. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát csinálj magadnak időt, 5 óra pfff hát nem tudom hogy hogy csinalod de ebből biztos tudsz le faragni szerintem, mert ez tényleg gázos csak hogy hozzam magam pl én fél 5 kor kelek és

akkor gyors pakolás mosakodás kb 6-ra vagyok itthon ha nem megyek suli után el sehova orákon figyelek jegyzetelek a buszon meg át nézegettem, és akkor van szabadidőm is, meg lustálkodhatok is. Szerintem inkább egy héten irtok 4 dogát mint minden nap ilyen sehol nincs, amúgy meg ez rajtad függ hogy mire mennyi időt szánsz.

2018. okt. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, tényleg túloztam a 4 dolgozattal, de minimum 2-3 szokott lenni, a 8ból 6 órából adnak leckét másnapra( a +kettő/ egy tesit nem számolom bele)
2018. okt. 16. 19:38
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Manapság úgy feleltetik rendszerint a gyerekeket, hogy dolgozatot irat a tanár. Ez már pár éve rendszeren így van. És igen, nem ritka az a nap amikor 4-5 dolgozat van.


* Tanulás mellett nem tudok semmit se csinálni,


A kormánynál lehet a szülődnek kopogtatni, mert most ez még a kezdet, és lesz idő, nem oly soká, hogy éjjelig tanulsz, és úgy kelsz hajnalba, és mész suliba. És ez fog menni a hét minimum 6 napján.

2018. okt. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%

Na majd az egyetem, ott kispofám be fogsz tojni! Meg amellett már melózni is kell ha el akarsz költözni anyucitól.

Szóval kapd össze magad és ne nyafogj! legyél kreativ

2018. okt. 16. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Utolsó tisztában vagyok vele, hogy egyre csak roszabb lesz, de ha már most sem bírom...
2018. okt. 16. 22:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!