Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Fiatal vagyok, de a depresszió...

Fiatal vagyok, de a depresszióm miatt olyan vagyok mint egy pesszimista öreg ember, emiatt senki nem is érdeklődik irántam sose. Úgy érzem nem tudok változtatni rajta akármennyire is akarok. Valami ötlet?

Figyelt kérdés
2018. okt. 16. 20:40
 1/7 anonim ***** válasza:
Miért tartod magad pesszimista öregembernek?
2018. okt. 16. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Miért vagy depressziós?
2018. okt. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
55%

Kezdj el pozitívabb lenni. Én is most próbálom. Minden negatív gondolatra monddj kettő pozitívat. Írj listát azokról a dolgokról, amikért hálás vagy. Akkor is, ha csak kis dolgok ezek. Az enyémen ilyenek szoktak lenni:


Ma szépen süt a nap.

A padtársam ma bejött a suliba.

A becenevemen hívott a srác, aki tetszik.

Ma nem feleltünk irodalmon.

Ma hat órám van csak.


Ha valaki mond nekem valami negatívat, rögtön mondok valami pozitívat is róla. Pl. Az Ofő megint leszar minket - de legalább nem bánt minket.


Illetve vedd magad körül vidám emberekkel. Olyanokkal, akik boldoggá tesznek. Nekem ezek bejöttek.

2018. okt. 16. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Gondolj arra, milyen szomorú lenne az életed ha kihullana még a farktollad is ahogy szegény Bagolynak. Szóval ne legyél pesszimista vénember hanem legyél farktollas bagoly
2018. okt. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Depressziónak mint tudjuk több formája van. Mióta érzed ezt?


Egyébként osztálytársakkal próbálj közelebbi kapcsolatot kialakítani. nekem szerencsére olyan osztályom van, ahol a partysok keverednek a normálisakkal, és így ad egy teljes képet.


Illetve akár neten is szerezhetsz magadnak haverokat, van amikor bejön, van amikor nem (mielőtt nagyon összehaverkodnátok, beszélgessetek valahol, hogy jobban megismerd, mert lehet, hogy fake, és csak le akar húzni, bántani, lejáratni).


Egyébként ez ellen szerintem legjobban valamilyen hobbi vagy sport a legjobb. Itt viszont arra figyelj, hogy ne magányos, tehát több ember legyen ott, (mint egy család). Ha érdekelnek a küzdősportok, akkor azok is sokat tudnak segíteni, hiszen magabiztosságot ad, meg tudod magad védeni, és hihetetlen nagy érzelmi fegyelmet is ad.


Ha tudok még segíteni, vagy kérdésed van, írj, tudom miről beszélek :D (A korod és a nemed leírhatnád, amikor felteszed a kérdést, mivel úgy mindenki pontosabb választ tudna adni.)

2018. okt. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Fejben kell eldöntened, hogy ki akarsz-e mászni ebből, vagy nem.

Ha akarod, akkor rengeteg mód van rá, hogy változtass. Segítséggel vagy anélkül is lehetséges.

Néhány példa: pozitívabb gondolkodás, hozzáállás, barátok, közös programok, sport, tanulni amit szeretsz, kirándulás a természetben, zene, állatokkal foglalkozás, jótékonykodás. Ha olyasmit csinálsz, ami boldoggá tesz, ami leköt, akkor nem hagysz teret az agyadban a depresszív gondolatoknak.

2018. okt. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat
2018. okt. 17. 18:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!