Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik a jobb? Ha nem akarok...

Melyik a jobb? Ha nem akarok sokat az élettől vagy ha nagyon komoly célokat tűzök ki célul magamnak?

Figyelt kérdés

Nem vagyok egy nagyravágyó ember, és úgy döntöttem, hogy nem fogom hajtani a pénzt egész életemen keresztül, mivel eléggé tönkre lehet menni ezáltal. Végzős vagyok az egyetemen így hamarosan kikerülök az életbe. Úgy terveztem, hogy a közeljövőbe kimegyek dolgozni egy évre külföldre, hogy vehessek magamnak egy saját autót. Azután pedig keresek valami munkahelyet magamnak itthon. Testvérem nincs, külön nem szeretnék költözni, jól megvagyok a szüleimmel. Nincs értelme hátrahagyjam a házunkat. Barátnőről nem is álmodom, családról lemondtam.

Ellenben ismerek olyanokat, akik idősebben is olyan célokkal néznek szembe, hogy olyasmik eszembe sincsenek mert kár ringatnom magam mindenféle álommal. Ezt mikor megjegyzem nekik mindig azzal jönnek, hogy csak így érdemes minden nap felkelni és egyáltalán élni.



2018. okt. 18. 11:29
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Viszont ha ezt tudom akkor mégis miért nem kockáztatok és teszek azért, hogy mégis jobb lehessen?

Fel tudom fogni ésszel, hogy így veszíthetek és majd 30 év múlva megbánom, de most miért nem tudok akkor erre tekintettel lenni?

2018. okt. 18. 14:56
 12/18 anonim ***** válasza:

Mert nem vagy rá kész, gondolom.

De ez nem baj, nem helyből kell megugrani a lécet, hanem felkészülni rá, nekifutni, majd átlendülni felette.


Csak arra kérlek - így ismeretlenül is - , hogy ne add fel idő előtt. Bár nem ismerlek, biztos vagyok abban, hogy nem lógsz ki annyira (vagy egyáltalán) az átlagból, hogy eleve fel kelljen adnod a teljesen átlagos célokat is.

2018. okt. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Az átlagból egyáltalán nem lógok ki semmilyen terén, ez így van. Külső terén pedig vannak nálam sokkal rosszabb adottságokkal rendelkezők.

De manapság a családalapítás, megtalálni azt a személyt, akivel valóban le szeretnéd élni az életed szerintem abszolút nem átlag. Sokkalta könnyebb berendezkedni az egyedüllétre vagy néha tűrni a magánynak .

2018. okt. 18. 15:21
 14/18 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy könnyebb. És ki mondta neked, hogy a könnyebb utat kell választanod?

Most mondod, hogy valójában nem vagy hátrányban,


DE AKKOR MIÉRT AOOD FEL MÁR FIATALON???

2018. okt. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Még egy kérdés?


Te élni vagy túlélni akarod az életedet?


Elképzelhető, hogy nem találod meg életed párját, mert tény, hogy nem mindenkinek sikerül. (Bár aki tudja, hogy mit keres, az átlalában megtalálja.) Akkor is ér egy csomó kaland közben, amit nem lett volna érdemes kihagyni.


És sima párkeresésről beszélünk, nem valami vad dologról.

2018. okt. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem kell ezt választanom, senki sem erőltette rám. Az egy dolog, hogy nem lógok ki a sorból fizikailag, de attól még nem leszek azon szűk réteg tagja, aki valóban a jól kinézők közé tartozik. Ez volt csak a külső.

Belsőre viszont láthatjátok, hogy elég gyenge vagyok, és a személyiségem is ilyen másokat lehúzó, nem pedig erőt adó.

2018. okt. 18. 15:32
 17/18 A kérdező kommentje:
Háát, ha jól belegondolok én tényleg csak meg szeretném magam húzni és átvészelni valahogy ezt az egész életesdit.
2018. okt. 18. 15:34
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha mindig is alacsony elvárásaid voltak az élettel szemben, akkor szerencsés vagy, ha viszont csak nemrég tettél le valami nagyobb dologról, abból lehet boldogtalanság. Azt ajánlom, hogy vagy ne tegyél le a nagyobb álmodról ha van, vagy legyél buddhista, hogy kialakuljon benned, hogy szívből jövően alacsony elvárásaid legyenek.
2018. okt. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!