Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért baj az, ha az embernek...

Miért baj az, ha az embernek van véleménye és azt ki is meri mondani?

Figyelt kérdés

Rendszeresen azt érzékelem, manapság divat minden xart dicsérni vagy legfeljebb közönnyel reagálni rá. Aki meg meri mondani a véleményét, legyen az politika, művészet, divat vagy bármi amiben ellenvélemény alakulhat ki, az negatív ember lesz, és megbélyegzi a társadalom. Holott véleményem szerint a megalapozott kritika az előrelendítője a dolgoknak, ez tesz jobb minőségűbbé dolgokat, ez tud irányt mutatni.


Pl. valaki életlen, sötét, előnytelen fotókat készít, a többség tapsikol, mekkora művészet, meg majd jobb lesz, meg "jóvanazúgy", és aki fel meri vállalni a véleményét, hogy az bizony az nem jó, ő pedig lesz a gonosz, csúnya, negatív, rossz ember.



2018. okt. 20. 00:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Az ilyen embereknél meg fogom kérdezni, hogy komolyan érdekeli, vagy csak jól esne, ha dicsérném.
2018. okt. 27. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

"ha én tudok jobbat sütni, akkor is xar ember vagyok, ha megmondom, hogy amit ő csinált, az túl sós"

Még ha nem tudsz jobbat sütni, akkor is elmondhatod, hogy NEKED túl sós. A világ nem egyforma emberekből áll, és lehet, hogy ugyanaz a pogácsa ami neked túl sós, másnak meg sótalan. Én pedig mind a két álláspontot el tudom fogadni. És mind a kettőt el lehet kulturáltan mondani.

És akkor mondom a két végletet is: kritikát megfogalmazni lehet intelligensen és építőjelleggel. És úgy elmondani, hogy ez a TE véleményed, a TE érzeted. És lehet olyan bicskanyitogató alpári stílusban is, hogy a megkritizált a pokolba kíván. Mert sajnos vannak olyanok, akik a mindenség közepének és mértékének gondolják magukat. És amit ő érez, az, és kizárólag az a valóság. Amelyik pogácsa neki sós, úgy gondolja, hogy az mindenkinek sós kell hogy legyen. Ha ő fázik akkor ott hideg van. Ha neki nem elég puha a hús, akkor az kemény. Ha neki nem elég pink egy pulóver, akkor az fakó. És eszébe nem jutna, hogy nem ő a mérték. És kritizál mindent, abban a leereszkedő stílusban, ahogy a magukat tökéletesnek tartó emberek megnyilvánulni szoktak. Mert mindenki balga, csak ő a helikopter. Na ezeket a helikoptereket szoktuk negatív személyiségnek bélyegezni, mert ő nem tudja elfogadni, hogy nekem más az ízlésem mint az övé. Nem ő az etalon. Nekem nem sós!

2018. okt. 29. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem elég vékony a határvonal aközött, hogy a negatív vélemény kimondása mikor kéretlen észosztás és bunkóság, és mikor jogos. Mondjuk sajnos tényleg akkor is bunkóságnak veszik egyesek, amikor jogos...


Pl. a példádból kiindulva, ha vki kb. ilyen művészeti / reklámcéllal kiteszi a fotóit, azt lehessen már kritizálni. Ha viszont egy 6éves fotóira teszi a megjegyzést vki, az bunkóság. Utcán beszólni vkinek, csak mert nem tetszik neked a szettje, bunkóság - viszont ha konkrétan megkérdezi tőled, tetszik-e, nem az. Más kisállatára, gyerekére azt mondani, ronda, bunkóság.

2018. nov. 18. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ritka az az élethelyzet, amikor ténylegesen érdekel bárkit is a véleményed
2019. febr. 11. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A legtöbb embernek NINCS saját véleménye. Más véleményét vallják magukénak és azt szajkózzák, mert egy bizonyos réteghez akarnak tartozni.


Get deal with it.

2019. febr. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Hallgattál volna, bölcs maradtál volna.


Ha van véleményed nem mond ki. Ha kimondtad ne írd le. Ha leírtad ne írd alá. Ha alá írtad , ne csodálkozz!

2019. febr. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!