Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » "A fogyás a lelki bajokon is...

"A fogyás a lelki bajokon is nagyon sokat segít. " Egyet értetek, tapasztalat?

Figyelt kérdés
Nem pontos idézet az egyik távolabbi rokonomtól. Hogyan függenek ezek a dolgok össze? Mert én 20 kilót fogytam, de nem érzek semmi változást magamon
2018. okt. 20. 15:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem teljesen igaz, hiszen a kövérség a lelki bajok miatt is lehet. Amíg a lelki bajok nincsenek megoldva, lehet valaki sovány, vagy kövér, attól még ott vannak, és a fogyás max az önbizalmat segíti.
2018. okt. 20. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem azokon a bajokon, amik miatt az ember a túlevéssel kompenzált. De például sok duci nő vagy elég tüskés modorú, vagy túl gátlásos, mert sokat bántották őket a súlyukkal. Na, ezen segíthet a fogyás, a magabiztos ember nyitott, nem görcsös, nem komplexusos.
2018. okt. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elnagyolt féligazság.

Ha a súllyal összefüggésbe hozhatóak a lelki problémáid, akkor nyilván segíthet. De ha a családod meghalt autó balesetben, akkor nem feltétlenül 20 kiló fogyás segít ezt feldolgozni...

2018. okt. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Először is gratulálok a fogyáshoz!

És nem hiszem, hogy ez igaz lehet, inkább a környezeted áll másképp hozzád, és ez befolyásolhatja a hangulatodat. Pl sok kövér ember aggódik amiatt, hogy talál-e megfelelő méretű ruhát, hogy furán néznek-e rá, amikor néhanapján bemegy egy étterembe, lenézik-e, vagy megszólják-e idegenek a súlya miatt, stb stb.

Ezek az aggodalmak megoldódnak a súlyvesztéssel (persze ha nem lesz idő közben testképzavara az illetőnek) ami megkönnyebbülést jelenthet, szóval visszatér az önbizalma.

Plusz a kövér emberek általában hamarabb fáradnak, extrém túlsúly esetén sokan folyton álmosak, ami szintén ront az életminőségen, lefogyva pedig visszanyerik az energiájukat.


De egyéb lelki nyomorokon nem fog segíteni a fogyás.

2018. okt. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Eleve azért kezd el fogyókúrázni valaki, mert nem boldog.Tehát ha úgy vesszük, igen de inkább ennek felismerése és a hozzáállás ami segít lefogyni.
2018. okt. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül igaz, hiszen van aki pont a lelki problémák, stressz, belső feszültségek miatt veszít a súlyából.


Másrészt viszont igaz is lehet. Hiszen ahhoz, hogy fogyjak, egészségesebben kell táplálkozzak, sokat kell mozogjak. Fejlődik az izomzat, anyagcsere, olyan hormonok szabadulnak fel, amik a boldogságot, jobb közérzetet segítik.


Például csak szimplán az ember szívének, ízületeinek, csontozatának hatalmas segítség a fogyás. Én sokat túrázom, és bizony elgondolkozom, hogy így 80 kilósan is legalább egy 5-10 kg "potya" súlyt kell cipeljek magamon. De még mindig sokkal jobban bírom, mint mikor 90+ kilósan el kellett menni akár csak a boltig, vagy felmenni a lépcsőn és már fájt tőle a lábam.


És ahogy előttem írják, sokkal energikusabb, pörgősebb vagyok, mint 10 kilóval ezelőtt.

2018. okt. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem értek egyet. Semmit nem változtat. Ha változtatna, akkor nem roppannának azok össze, akik lefogynak és az életükben minden ami volt ugyan az marad, és ugyan úgy maradnak magányosok.
2018. okt. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van akinek igen, nekem anno nem segített. (-30kg/8hónap). Semmit nem segített. A közérzetem nem lett jobb, sem a lelki vilàgom. Ugyanúgy félénk és bizalmatlan voltam az emberekkel fogyàs utàn is, a testemen se làttam hogy vàltozott volna. Pedig 100 kg- ról 70 lettem ami az én magassàgomhoz àtlagosnak , max kicsit teltnek szàmít. Hiàbavalónak éreztem a szenvedést mert semmi vàltozàst nem làttam.

Így azóta visszajött minden, próbàlom leadni, de màr nincs erőm koplalni, ahogy akkor tettem. Öregebb is vagyok, szóval lassabban megy. Lelkileg most màr jobban vagyok valamennyire. Ez ad erőt, hogy ne adjam fel.

2018. okt. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!