Kezdőoldal » Fogyókúrák » Dukan diéta » Mik a tapasztalatok a Dukán...

Mik a tapasztalatok a Dukán diétáról?

Figyelt kérdés
Vissza jön-e, ha abbahagyom? Ti neltek sikerült? Meséljetek..

2018. máj. 28. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Csak akkor jöhet vissza, ha túl sokat eszel, ez minden diétára igaz (nyilván a koplalás kicsit speciális, mert bár ott is ez a helyzet, utána általában könnyebb "túl sokat" enni).


A további gonmdolataim előtt leírom, hogy tapasztalatom nincs és nem is lesz soha, mert ilyesmit sosem lennék képes csinálni (főleg hogy húst nem szoktam enni, de anélkül se menne). Pedig én is szénhidrátszegényen szoktam enni, de kiegyensúlyozottabban.


Inkább életmódváltásban gondolkodj, amit meg tudsz tartani.

Ha képes vagy ilyen durva dolgokra, inkább a sokkal egészségesebb és lazább ketogén diétát ajánlom, ami megadja a testednek azt, amire szüksége van (már ha nincsenek egyéb egyéni igényeid, mert sok ember rosszul lesz kis szénhidrátbevitel mellett, bár a test működik anélkül is, nem esszenciális). Ha a Dukant bírod, akkor bizonyára a ketogént pláne. Ha viszont szénhidrátdús étrend való neked, akkor mindkettő rossz lesz, de kúraszerűen esetleg beleférhet, ezt neked kell érezned s eldöntened.


A Dukan első szakasza roppant kiegyensúlyozatlan, ezért is rövid, de nem látom értelmét (a fehérje általában jól laktat, az igaz, de azért férne mellé más is). Viszont ha valakinek ez válik be pár napra, OK, baja ettől még nem valószínű, hogy lesz, de a nőimagazinos hiperkoplalós mintákat azért nem kéne követni (akkor már inkább a betegesen sok fehérje, a ketózis beindulása előtt úgyis több kell).

De utána mindenképpen váltanék. Egyrészt nem értelmezem a zöldségkerülést (van zöldség, de kevés és némelyik teljesen szolid tiltott is, ahogy olvastam), másrészt nem értem, hogy miért kell ennyire minimalizálni a zsírt, ha már a szénhidrátokra is ügyelünk... Valamiből kell elég energia, zsírból vagy szénhidrátból.


Sokkal élvezetesebb módszerekkel lehet egészségesebben fogyni. Jó, az élvezetek nem mindenkinek fontosak s mást is jelentenek más embereknek, de tényleg ügyelj arra, hogy bevidd, amit kell s ne kerüld túlzottan a zöldséget vagy a zsírt, de a fehérjét se edd egészségtelen mennyiségben.

2018. máj. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Már másodjára futok neki, tavaly leadtam 15 kg-t, de abbahagytam, mert nyáron nehezen álltam ellen a gyümölcsöknek. Most már az első fázison túl vagyok, de nem mondhatom hogy sok ment le. A cél -12 kg.
2019. okt. 15. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Utolsó, én valahol azt olvastam, hogy ha nem csinálja végig az ember az összes fázist hanem valahol középen abbahagyja, majd egy idö után újra elkezdi, akkor már nem lesz olyan hatásos. Nem akartalak ezzel lehúzni, lehet, hogy baromság. De ha keresed az okát, hogy most miért fogysz kevesebbet, akkor lehet, hogy ez az. Nekem tapasztalatom még nincs, csak infókat gyüjtök, de hamarosan kezdem a dukánt én is.
2019. okt. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!