Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Véleményetek szerint az...

Véleményetek szerint az öngyilkosság gyávaság, vagy inkább bátor tett?

Figyelt kérdés

2018. okt. 19. 15:09
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
43%
Általában azok mondják azt, hogy gyávaság, akik nem voltak olyan helyzetben, hogy majdnem megtették. Én elhatároztam magam többször is, de sosem mertem megtenni... ha gyáva dolog lenne, megtudtam volna tenni. Szerencsére azóta nem gondolkodom ilyenekben, de hogy a kérdésre adjak egy konkrét választ: baromi bátor dolog.
2018. okt. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 anonim ***** válasza:
32%
Gyávaság, mert nincs olyan helyzet, amit ne lehetne megoldani máshogy.
2018. okt. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/47 anonim ***** válasza:
39%

"Gyávaság, mert nincs olyan helyzet, amit ne lehetne megoldani máshogy."


Ezt ugye te sem gondolod komolyan????


Egy olyan beteg, akinek állandó fájdalmai vannak, az HOGYAN tudná megoldani, hogy ne legyen? Vagy akinek egyéb okok miatt vannak állandó problémái?

AZ ilyen okoskodók, mint te azok, akiknek fogalma sincs arról, hogy milyen, amikor valaki TÉNYLEG komolyan szenved!

2018. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
76%

"

Gyávaság, mert nincs olyan helyzet, amit ne lehetne megoldani máshogy."


Akkor ez nem fut az agyon..írta már itt valaki, akinek lett öngyilkos családtagja, hogy az a családtag is nagy hangúan gyávázta az öngyilkosokat egész életében. Aztán lett ami lett.


De hát nyilván mindenki nagyon okos ezen az oldalon és mindent mérlegelni tud bármennyire maga alatt legyen.

2018. okt. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
83%
Ja én másik 79% vagyok.
2018. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 anonim ***** válasza:
0%

Átok az adott ember cselekedete után, vagy generációs átok, Lásd Judást.


Szóval, a kérdésedre. Ez olyan tett, amit nem az adott ember írányít-csak azt hiszi. Ezért sem nem bátor, sem nem gyáva tett, hanem ítélet.

2018. okt. 19. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/47 anonim ***** válasza:
68%
Egyik sem.
2018. okt. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
79%

Megnézném ki merne leugorni 20 emelet magasból, ha olyan lelettel jönne ki a kórházból amire nem számítana, csúnya betegség áttéttel, max hónapok lehetnek hátra, ami köztudott hogy igen fájdalmas annak aki végig állja, csak hogy élhessen.


Továbbá ott vannak a vállalkozók, vagy akármilyen foglalkozással rendelkezők akiknek több veszteni valójuk van mint Nekem, vagy itt bárkinek, aki ledolgozza a kis 8 óráját és megy haza, szinte semmi felelősség rajta.


Aki elbukik egy tönkrement élet miatt egy házasságot, családot, 50-100 milliós vagy még nagyobb értékű házat, kocsit, és szinte nulláról kezdi az életét 40-50 évesen , kétlem hogy mindenki talpra áll és ismét felépít egy hasonlót...


Családunkban nettó 500ezer ft-os keresettel rendelkezett a srác és még 30 éves sem volt, a bank vitte volna a házat, kocsit, alig 3 hónapon belül, Ő ezt nem várta meg felakasztotta magát, pedig évek óta kapcsolatban volt..

Ennyit arról hogy ki mennyire ismeri a másikat, még előtte karácsonykor is együtt ebédeltünk, semmi jele nem látszott a problémának, pedig kellett törleszteni a kölcsönt de bőven afelett keresett, kisujjából kirázta, aztán mégis valami közbe jött.

2018. okt. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
91%

Egyik sem. Illetve attól függ ki miért teszi.

Vannak akik nem félnek a haláltól, sem a fájdalomtól, szimplán nem elégíti ki őket az élet, olyankor egyik sem.

Vannak akik félnek a haláltól, de az élet számukra csak szenvedés, pedig próbálnak tenni ellene, náluk ez bátorság.

Vannak akik tök mindegy, hogy félnek-e vagy sem, de a szenvedés ellen egyáltalán nem próbálnak meg tenni, náluk ez gyávaság.

2018. okt. 19. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
97%
Még iskolás voltam, mikor egyik osztálytársam felakasztotta magát, mert szakított vele a barátnője. Felakasztotta, aztán hirtelen meggondolta magát, de már késő volt. Mostanra családja lehetne felnőtt emberként. Aki betegség, vagy igen komoly gond miatt lesz öngyilkos, az bátor tett, a többi viszont hülyeség és gyávaság. Úgy értem ténylegesen meg tenni persze kell bátorság, de ezzel fenyegetőzni, meg, hogy "én majdnem megtettem" gyávaság és figyelem felkeltés.
2018. okt. 19. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!