Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi magyarok miért vagyunk...

Mi magyarok miért vagyunk belebolondulva a borravalózásba?

Figyelt kérdés
Borravalót "kell" adni a pincérnek, futárnak, taxisnak, fodrásznak, stb. ráadásul 20-30%-ot..
2018. okt. 21. 19:40
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
10# busz, vonatvezető be van jelentve rendesen és nem zsebbe kapja a fèl fizetését. A pincér, meg a futár? 🤔
2018. okt. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
27%

Persze minden futár feketén dolgozik

És postázok sincsenek bejelentve őket is tömik péntek a nyugdíjasok

2018. okt. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
* pénzel
2018. okt. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:

"Borravalót "kell" adni a pincérnek, futárnak, taxisnak, fodrásznak, stb. ráadásul 20-30%-ot.."


Egyáltalán honnan veszed ezt?

2018. okt. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
69%

Kicsit off válasz lesz, de..

Érdekes amúgy, hogy itt többen is írták, hogy nem kell adni borravalót, vagy ők se szoktak, max. kivételes esetekben, én meg egyszer kiírtam egy kérdést az oldalon és odaírtam, hogy nem adtam borravalót a kozmetikusnak, amiért legyantázta a lábam (és egy csomó helyen sikeresen ott is hagyott jó pár szőrszálat..) és a válaszolók lehordtak mindenféle bunkó, autista akárminek, hogy mi az, hogy nem tudom, hogy borravalót ILLIK adni minden ilyen szolgáltatásért xd

Ez az eset óta háromszor is meggondolom, adok-e borravalót, vagy sem. Az ilyen kozmetikusok meg fodrászok amúgy is nagyon drágán dolgoznak és ahhoz képest sokan elég trehányul is...Pl. ez a kozmetikus, aki a lábamat "gyantázta", vagy a fodrászok, akiket külön megkérek, csak annyit vágjanak a hajamból, amennyit nagyon muszáj, mert növesztem, erre levágnak vagy 15 cm-t, pedig nem volt annyira töredezett a hajam..

2018. okt. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
12#, miért szerinted a pincérek, meg futárok teljes munkaidőben be vannak jelentve? Melyik párhuzamos univerzumban?
2018. okt. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
Biztos van aki nincs de ez nem jelenti hogy mindegyik
2018. okt. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
16%

rettenetesen jó kérdés

katasztrófa egyébként, ami borravalót elosztogatok már kb. ott tartok mintha dohányoznék...

senki nincs megfizetve, ez itt a baj, ezért van ez még mindig

2018. okt. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
50%

"katasztrófa egyébként, ami borravalót elosztogatok már kb. ott tartok mintha dohányoznék...

senki nincs megfizetve, ez itt a baj"


Nem. A te esetedben pl. ott a baj, hogy a pénzed egy tetemes részét nem arra költöd, amire szeretnéd, hanem arra, amire nem szereted költeni: borravalóra. Pedig csak rajtad múlik, hogy adsz-e borravalót, senki máson. Pont olyan ez, mint a hálapénz. Tapasztalat, hogy amelyik nővérke alapból rendes, lelkiismeretes, az akkor is az, ha nem kap hálapénzt, amelyik meg pont az ellenkezője, az meg akkor is olyan, ha kap, úgyhogy semmi értelme se a hálapénznek, se a borravalónak.

2018. okt. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
59%

#Digo

A megoldás nem a borravaló. Fizesse meg a főnöke. A főnökéte ellenőrizze az adóhatóság.


Futárnak soha nem adok borravalót!

2018. okt. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!