Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Ebben a kategóriában miért...

Ebben a kategóriában miért vannak sokan belebolondulva a könnyűszerkezetes házakba?

Figyelt kérdés
2017. dec. 15. 12:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mert olcsó és gyors felépíteni, és kb. úgy alakítod, ahogy csak akarod. Anyám legalábbis ezért imádja őket.
2017. dec. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Mert manapság az árcédula mindennél fontosabb.
2017. dec. 15. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Olcsó és hihetetlenül gyorsan kész. És nem kell a barbárabbnál barbárabb kőművesekkel kínlódni.
2017. dec. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
49%

Mert mind azt hiszik olcsóbb, gyorsabb.

Egy ház bekerülési költségének mindösszesen 3-5%-a a falazat. Egy házban a nagy költségeket a gépészet, burkolatok, nyílászárók produkálják. Ez pedig mindkettőben van.

Ugyan annyi idő alatt felépíthető egy tégaház, mint egy papírház.

Ez utóbbinál elfelejtik mondani, hogy a faszerkezetet tűz, rovarkártevő, gomakártevők ellen védő mérgező sóoldatok száradás után a lakótérbe kerülhetnek évtizedeken keresztül.

Említsük meg azt is, hogy egy esetleges lakástűz után vajon melyik újítható fel nagyobb valószínűséggel?

Átlagosan 15 évente gazdátcserélnek az ingatlanok. Nem igazán jó befektetés egy papírház, mert rosszúl tartják az értéküket.

2017. dec. 15. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
33%
Azt megnézném hogy egy ugyanolyan ház téglából csak 3-5%kal kerülne többe...
2017. dec. 16. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%

"Egy ház bekerülési költségének mindösszesen 3-5%-a a falazat."


Ez mondjuk nem teljesen így van, mondok egy német példát, mert kint élünk.

A könnyűszerkezetes ház, amit építtettünk kulcsrakészen 270.000 euró volt. Ugyanez ytongból 400.000 euró felett lett volna az ajánlat szerint.


"Egy házban a nagy költségeket a gépészet, burkolatok, nyílászárók produkálják. Ez pedig mindkettőben van."


Igen, de eltérő minőségben és mennyiségben. Egy téglaházba sokkal több munka kialakítani a vezetékeket, elektronikát, mint egy készházban; a szigetelés is extra pénz, a könnyűszerkezetesnél pedig a fal szerves része.


"Ugyan annyi idő alatt felépíthető egy tégaház, mint egy papírház. Ez utóbbinál elfelejtik mondani, hogy a faszerkezetet tűz, rovarkártevő, gomakártevők ellen védő mérgező sóoldatok száradás után a lakótérbe kerülhetnek évtizedeken keresztül."


Azért felejtik el mondani, mert nem igaz. A könnyűszerkezetes házakra a szigetelés után párazáró fólia kerül, erre pedig fermacell és gipszkarton. A párazáró fólia megakadályozza azt, hogy bármi átjusson, így a felvetés eleve röhejes.

Az ilyen házaknál alapvető pl. a blower door test, ami bizonyítja, hogy a ház "légmentesen" zárt.


"Említsük meg azt is, hogy egy esetleges lakástűz után vajon melyik újítható fel nagyobb valószínűséggel?"


Ennyi erővel említsük meg azt is, hogy a tégla 10 év múlva elavult lesz energetikailag, a készház pedig még 40 év múlva is hozza a standardot.


Tökmindegy hogy tűzvész, árvíz, csőtörés vagy hurrikán, mindkét házat ugyanolyan költséges lesz felújítani. És a legtöbb költség bizony nem a falak helyreállítására megy el, hanem a komplett áram újrahúzásra, új vezetékekre, stb.


"Átlagosan 15 évente gazdátcserélnek az ingatlanok. Nem igazán jó befektetés egy papírház, mert rosszúl tartják az értéküket."

Abban igazat adok neked, hogy Magyarországon nagy a szkepticizmus annak ellenére, hogy a könnyűszerkezetes házak mérföldekkel korszerűbbek és környezetbarátabbak a téglánál; így inkább azoknak ajánlott, akik örökre, és nem 10-15 évre gondolkodnak, ha alacsony rezsijű, takarékos, környezetbarát, jó klímájú (értsd: télen sem hidegek a falak, nincsenek hőhidak, egyenletes a hőmérséklet, jól fűthető kis energiával, nyáron egy szellőztetéssel lehűthető mert nem tartja a 40 fokot a fal és nem nyomja ki magából mint a tégla, beton), jó hangszigetelésű házra vágynak.

2017. dec. 17. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
20%

Mégvalami: ugyanannyi idő alatt felépíthető?! :D

A könnyűszerkezetes ház 2-3 NAP alatt felépül (nyílászárókkal együtt szállítva), egy téglaház 3-4-5 hónap. A belső kialakítás a mi esetünkben 5 hónapot vett igénybe, a mellettünk lévő telkeken a téglaházaknál kivétel nélkül 8-10 hónap volt.

2017. dec. 17. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

KALAP ÚR! A szövegértelmezésre rá kellene még gyúrni.

6-os. Rossz a példád. No. - ban lényegesen magasabb a szakmunka díjjazása. Így magasabb a kivitelezési költségnek a munkadíj hányada. Maradjunk Mo.-on.


"Igen, de eltérő minőségben és mennyiségben. Egy téglaházba sokkal több munka kialakítani a vezetékeket, elektronikát, mint egy készházban; a szigetelés is extra pénz, a könnyűszerkezetesnél pedig a fal szerves része"

Tévedsz. Nem a falvésés kerül sokba. Hanem a szakmunka. Ma már mindent az aljzaton, födémen, szerelnek. Ez a gyors és olcsó. Csak függőlegesen vésnek. Ettől függetlenül papírházban pl.: másfélszer annyi ideig tart a villany alapszerelés mint téglában. Arról nem is beszélve, hogy a papírban drágább technológiát kell alkalmazni.

Papírban annyira a szerves része, hogy a tartószerkezet közeiben helyezik el. De ettől még nem a tartószerkezet árához számítják. Ellenben a téglának tartószerkezetként már van hőszigetelő képessége. Míg a palló váznak nem igazán.


"Azért felejtik el mondani, mert nem igaz. A könnyűszerkezetes házakra a szigetelés után párazáró fólia kerül, erre pedig fermacell és gipszkarton. A párazáró fólia megakadályozza azt, hogy bármi átjusson, így a felvetés eleve röhejes. 

Az ilyen házaknál alapvető pl. a blower door test, ami bizonyítja, hogy a ház "légmentesen" zárt. "


Mo. - on passzív házakra írják elő a gáztömörséget. Azaz szabvány határozza meg, hogy 24 óra alatt mekkora lehet a nyomásvesztése egy épületnek. De semmi nem garantálja, hogy ez így marad az idők végezetéig. A tartószerkezet és a lakótér között is csak törekedni kell a 100%-os légzárásra. Arról nem is beszélve hogy az alkalmazott megoldások miatt fáradnak gyengülnek az illesztések. Egyébként mérhető a lakótérbe jutó favédő szerek mértéke.


"Ennyi erővel említsük meg azt is, hogy a tégla 10 év múlva elavult lesz energetikailag, a készház pedig még 40 év múlva is hozza a standardot."

Ezt fejtsd ki bővebben!


"Tökmindegy hogy tűzvész, árvíz, csőtörés vagy hurrikán, mindkét házat ugyanolyan költséges lesz felújítani. És a legtöbb költség bizony nem a falak helyreállítására megy el, hanem a komplett áram újrahúzásra, új vezetékekre, stb."

Egész pontosan egy tűzesetén a papírban a falazat biztosan nagyobb károkat szenved mint tégla esetén.


" Abban igazat adok neked, hogy Magyarországon nagy a szkepticizmus annak ellenére, hogy a könnyűszerkezetes házak mérföldekkel korszerűbbek és környezetbarátabbak a téglánál; így inkább azoknak ajánlott, akik örökre, és nem 10-15 évre gondolkodnak, ha alacsony rezsijű, takarékos, környezetbarát, jó klímájú (értsd: télen sem hidegek a falak, nincsenek hőhidak, egyenletes a hőmérséklet, jól fűthető kis energiával, nyáron egy szellőztetéssel lehűthető mert nem tartja a 40 fokot a fal és nem nyomja ki magából mint a tégla, beton), jó hangszigetelésű házra vágynak."


Mitől korszerűbb?

Környezetbarát? Valószínüleg kisebb ökológiai lábnyomot hagy. De ha az élettartamot is hozzá adjuk?

Alacsony fűtés/hűtés költségnek, jó lakás klímának semmi köze a tartószerkezet fajtájához. A szigeteléshez annál inkább. A nagytömegű tégla falazat vastag, méretezett, szigetelés jobb klímát biztosít. A léghang és rezgésgátlása is jobb a nagyobb tömegű falazatnak.


"Mégvalami: ugyanannyi idő alatt felépíthető?! :D 

A könnyűszerkezetes ház 2-3 NAP alatt felépül (nyílászárókkal együtt szállítva), egy téglaház 3-4-5 hónap. A belső kialakítás a mi esetünkben 5 hónapot vett igénybe, a mellettünk lévő telkeken a téglaházaknál kivétel nélkül 8-10 hónap volt."

Megrendeléstől számítva néhány héten belül felvonulunk, 4-5 hónap alatt kulcsrakészen átadunk egy átlagos családi házat.

A könnyűszerkezetesre megrendelés után, szezonon kívül is heteket kell várni mire elkezdik gyártani a paneleket. Szezonban mégtöbbet. Helyszínen ácsolt szerkezet sem készül el egyhétnél gyorsabban. Ha a megrendelőnek változtatni szeretne a nyílások helyén méretén, válaszfalak helyén. Azt hagyományos falazatnál könnyű megoldani. Nagypanelos könnyűszerkezetesnél?

2017. dec. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
35%

8. Én most csak egy-két dologra reagálnék sebtiben: a könnyűszerkezetes házakat kész falszerkezettel szállítják nem helyben ácsolgatják. Ilyen butaságot mem tudom hol olvastál de ennek tekintetében a véleményed sem valami mérvadó. Ez 20 éve volt jellemző, nem ma:)


Ill. nekünk 2 fő 1 nap alatt készült el a villanyszereléssel pl., nem tudom másnál hogy megy. További 1 nap volt a bekötés biztosítékok stb. De hogy nem egy-két hét az fix.


Ezenkívül a könnyűszerkezetes házakban az 1-2 tartófalon kívül bármi ingyenesen eltolható, a nyílászárók is. Felárat csak a nagyobb ablakokért ill. tartófalak megváltoztatásáért kell fizetni.


A könnyűszerkezetes házak többsége szinte passzívház így lényegesen környezetbarátabbak a téglánál és nem pazarolják az energiát. Az előtted szóló jól leírta te meg csak ontod a propaganda hülyeséget és az utolsó soraikban el is árulod miért: mert téglaházakkal dolgozol és fogalmad sincs a könnyűszerkezetesekről!

2017. dec. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%

Rosszúl tudod. A papírház olyan szerkezeti megoldással készül amilyent a tervező mérnök előír. Tény, sok készházakat gyártó cég létezik. Ők előregyártott panelokból építik fel a házakat. Egy bizonyos számú előremegtervezett panelformából lehet "összelegózni" a megrendelő kívánságának megfelelő házat. Ez az un. nagypanelos készház.

Ezen felül számos helyszínen épített rendszer létezik. Lehet teljesen a helyszínen, vagy rendszer elemeket felhasználó módszer. Pl.: a helyszínen pallóból méretreszabott vagy horganyzott profilból szerelt.

Ez jellemző ma is. Mivel a nagypanelos építési mód nem kínál minden esetben megfelelő alternatívát.

Hol írtam én villanyszerelésre egy-két hetet? Az alapszerelés másfélszer annyi idő. Ezt írtam.


"Ezenkívül a könnyűszerkezetes házakban az 1-2 tartófalon kívül bármi ingyenesen eltolható, a nyílászárók is. Felárat csak a nagyobb ablakokért ill. tartófalak megváltoztatásáért kell fizetni."

Mint írtam, nagypanelosban nem.


"A kűszerkezetes házak többsége szinte passzívház"

Passzívház az ami passzívház minősítést kapott. Amire azt mondják hogy: olyan mint, vagy szerkezetileg..., stb süket duma, hogy az nem passzív ház.

Passzív házak Mo.-on: [link]

Jelenleg 26db van nyílvántartva itthon. Házi feladat: számold meg hány db könnyűszerkezetes van köztük. Számítsd ki ez az össz mennyiségnek hány százaléka. De érdeklődhetsz a PAOSZ-nál is.

"lényegesen környezetbarátabbak a téglánál és nem pazarolják az energiát." Nettó baromság. Höszigetelés, tájolás függő. Nem szerkezet.


"Az elötted szóló jól leírta te meg csak ontod a propaganda hülyeséget és az utolsó soraikban el is árulod miért: mert téglaházakkal dolgozol és fogalmad sincs a könnyűszerkezetesekről!"

A hülye propaganda duma nem belőlem folyik. Olyan épületeket építünk amilyenekkel az éppíttetők megkeresnek. Nem én döntöm el, hogy milyen szerkezetű lesz a megépítendő ház. Hanem a megrendelő. Ő pedig a kérdéseit nem itt teszi fel hanem egy mérnöki irodában. De a gondolatmenetedet követve: ők is fogalmatlan hülyék.


Mindezek ellenére mi is készítünk évente néhány "korszerűtlen" könnyűszerkezetes házat. Bizonyítva a hozzá nem értésemet.

[link]

2017. dec. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!