Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mi magyarok miért vagyunk...

Mi magyarok miért vagyunk belebolondulva a borravalózásba?

Figyelt kérdés
Borravalót "kell" adni a pincérnek, futárnak, taxisnak, fodrásznak, stb. ráadásul 20-30%-ot..
2018. okt. 21. 19:40
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
43%

# Gugli a barátod újra


Tőled kérik a borravalót? Vagy csak azt gondolod, hogy kell nekik?

2018. okt. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
45%

hmm.

Kettő eset:

-rendszeresen szoktam rendelni kaját és 1x nem adtam életemben kb., a futár hümmögött egyet aztán elviharzott. egyszerűen nekem kellemetlen, igen sajnos ez van, holott én sem kapok borravalót a munkámért.

-a kedvenc éttermembe ahol szoktam járni, rendszeresen tökéletes minden, tipp-topp, egy rossz szavam nincsen, majd mikor fizetek odajön a pincér és megkérdezi: szervízdíjat tartalmazhat a számla? most én mondjam neki azt, hogy NEMMM? megint csak nem akarom vágni magam alatt a fát...


senki nincs megfizetve ebben az országban... sajnos

2018. okt. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
20. az a helyzet hogy a pincér, futár fizetése azért alacsony mert a főnök már úgy kalkulál hogy úgyis kap jattot. akkor meg miért adjon több fizut neki? Az éttermekben egyébként a szervízdíj egy jó megoldás, akinek nem tetszik az meg nem megy oda.
2018. okt. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

"a futár hümmögött egyet aztán elviharzott. egyszerűen nekem kellemetlen" - Kb. egy másodpercig: utána a futár már ott sincs, te meg nagyon jól tudod, hogy "én sem kapok borravalót a munkámért".


"odajön a pincér és megkérdezi: szervízdíjat tartalmazhat a számla? most én mondjam neki azt, hogy NEMMM?" - Ha azt mondod, hogy igen, akkor az azt jelenti, hogy nem kell borravalót adnod, hiszen nem csak a kaja, hanem a felszolgálás is benne van a számlában. Akkor mi a gond? Ha azt mondanád, hogy nem, akkor jöhetne szóba a borravaló kérdése, nem?

2018. okt. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

a szervízdíj is ugyanolyan mint a borravaló mert plusz.

baj nincsen, csak leírtam.

2018. okt. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Magyarországon és az eu egy jelentős részén 10% a divat és azt is csak akkor ha elégedett vagy.


Jó hogy még nem hallottál az amcsi borzadályról.

2018. okt. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%
Nálam a pékségben az eladó csinálja azt, h nem akarja a visszajárót odaadni, hanem mondja köszönöm. Na én ugye megvárom h visszaadja, akkor flegma képpel odaadja a 10-50 Ft visszajárót. Csak tudnám mire fel várja el. 😂
2018. okt. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
41%

:DDD

az se rossz

2018. okt. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
90%
Az, hogy a futár miben állapodik meg a főnökével, vagy mit képzel el, miért rajtam van leverve? Engem nem vettek bele semmilyen módon abba, hogy majd én kipótolom a jövedelmét.
2018. okt. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim válasza:
91%
Olyan vicces ezt a sok "érvet" a borravaló mellett. Például mert beleszámolták a fizetésébe, vagy mondjuk a futár a saját kocsiját használja vagy hogy a házamig hozza a kajámat. Tehetek én róla, hogy ő milyen feltételekkel vállalta el a munkát? Nem az lenne a futár feladata, hogy a házamig hozza a kaját?
2018. okt. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!