Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért nem lehet egyszer s...

Miért nem lehet egyszer s mindenkorra elengedni ezt a "nem mutatom ki az érzelmeimet" dolgot?

Figyelt kérdés

Szerintem ilyet nem tesz olyan ember, aki autonóm és nem fél. Az fél kimutatni az érzelmeit, aki tart valami következménytől és függ mások véleményétől. Rég le kellett volna ezt tenni szerintem.

De a pasik közt pláne nagyon dívik ez a "mások véleményétől függés".

Én is pasi vagyok, de lazán önmagamat adom mindig.

Már erre miért képtelen?



2018. okt. 23. 11:19
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem lehet egyszer s mindenkorra elengedni ezt a "pontosan tudom, hogy mi az ideális személyiség, és viselkedjen mindenki ennek megfelelően" dolgot?


Szerintem nem akarja ráeröltetni a másikra a saját elképzeléseit, akinek minden rendben van az életével. Az tudja jobban a másiknál, hogy mi a jó neki, aki nem érzi jól magát a környezetében és nem tud váltani. Rég abba kellett volna hagyni ezt szerintem.


De nagyon dívik ez a "hamár képtelen vagyok nekem megfelelő emberekkel körülvenni magam, akkor legalább megmondom a tutit, hátha valaki leszek tőle".


Én is ember vagyok, és lazán belátom, hogy mindenki olyan szélyiségjegyeket vesz fel, amilyet akar.


Más erre miért nem képes?



Btw


Személyszerint egyrészt tisztában vagyok azzal, hogy a nem kimutatott érzelmeim kimutatása milyen következményekkel jár, és nem a félelem, hanem szimplán logikus érvek motiválnak a ki nem mutatás mellett. Másrészt ki a f@ßt érdekelnek ezek, vagy miért lenne kötelező mindenkinek tudnia mindenről? Harmadrészt, bizonyos részletek meg nem mutatása miért ekvivalens bizonyos részletek máshogy mutatásával? Végül,


az autonómia csupán illúzió.

2018. okt. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!