Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sokan bántanak amiatt hogy...

Sokan bántanak amiatt hogy nem akarok családot soha, féltenek a döntéstől, vagy azt szeretnék ha én nem lógnék ki a sorból?

Figyelt kérdés

Nem egy mintapélda a családom, ha suliból rossz jeggyel mentem haza akkor ment a cigánykodás, kiabálás, szerintem nem szégyen ha valakinek egy-egy tantárgy nem ment soha, és épp csak az alapot tudta teljesíteni.

Ezzel csak odáig jutottunk az évek alatt általánosban, és középsuliban is hogy magamnak irkáltam alá a jegyeket, mert elegem lett abból ami itthon ment mondjuk egy kettesért is. Nem túlbuzgóak a szüleim hogy akkor majd telefonálgatnak a tanárnak, mert mindenről tudni akarnak, egész egyszerűen rám hagyták az egészet, hogy magamtól jöjjek rá majd később.


Persze nem ezek a dolgok határozták meg a jövőmet, mai viszonyokat tekintve így is egész jó fizetéseim vannak, és az egész országot végig járhatnám vele ahogy hallani lehet, egyrészt valakinek büdös az olyan munka aminél le kell hajolni, vagy épp szerszámokat kell használni.


Gondolok a jövőmre, hogy idővel külön éljek, itthon szabadnapjaimon csinálgatom amit kell ha épp mindenki dolgozik, így nincs vita az alapvető teendőket tekintve.


Egyszerű kis életem van, videojátékokkal és szezonban motorozással töltöm az időmet, nincsenek kifejezetten barátaim se, egy-két márkatárs van kb ennyi.

Az utóbbi két évben egyre többen kérdeznek a családalapítás felől, lehet azért mert Ők már érettnek gondolnak ehhez, igazából nem tudom.

Egy 40-50 felettinek egyszerűen nem tudom megmagyarázni hogy nem érdekel ez az egész, nekem nem érdekem hogy szülő, apuka legyek.

Fontos megemlítenem az ország helyzetét is, ami kiszámíthatatlan, és kaotikus is. Biztosabbnak látom ha nem vállalok túl nagy feladatot itt, hiszen életek sorsa múlhat két ember döntésén.


Nagyszülő szerint csavargó életet élek, a családunkban szinte minden fiatalnak max pár hónap kihagyással mindig volt hosszabb-rövidebb kapcsolata, viszont ők igénylik is, tesóm is pl volt hogy 1 héten egyszer jött haza, pedig 20km nem nagy távolság kocsival, és két évvel fiatalabb nálam.



Továbbá szembesítettek azzal a ténnyel is hogy elszórakozhatok így is, de ne felejtsem el, miszerint az emberek öregszenek, és az egészség is véges, kihez mennék, kit hívnék ha senkim nincs?

Ettől megijedtem kicsit, de valahogy ez is kiküszöbölhető nem?

26F


2018. okt. 23. 22:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám és anyósom úgy járt, hogy mindkettejük 2-2 gyereke külföldön él, ennyit az “egyedül maradsz öregkorodra” mantráról. Amúgy sokkal érettebb döntés nem felcsinálni valakit, ha nem érzel magadban vágyat a gyerekre, mint a barátaid és mások dumája miatt megtenni. Hol lesznek ezek az érett barátok, ha fáradt leszel, vagy pénzre, nagyobb lakásra, akármire lenne szükséged? Megsúgom: sehol.
2018. okt. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én 38 vagyok,és a mai napig kb ugyanezt csinálom amit most te,24-25 voltam amikor eldöntöttem hogy egyedül szeretnék élni.Pár évig külföldön dolgoztam,abból házat vettem,rendbe vágtam..megvan mindenem,nincs hitel a nyakamba,jól fizető melóm van,se barátnőm,se gyerekem,azt csinálok ami akarok.Van egy cbr1000rr és egy V Strom 1000 motorom,szabadidőmet motorozással,túrázással töltöm ja és pc gamer vagyok😂

Én soha nem foglalkoztam azzal hogy ki mit mond,engem is fárasztottak azzal hogy már rég gyerekednek kéne lenni,keress már egy rendes nőt magad mellé stb..az én életem,úgy élem ahogy nekem tetszik.

2018. okt. 23. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

"Az utóbbi két évben egyre többen kérdeznek a családalapítás felől"

Kicsodák?

2018. okt. 23. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell felvenni amikor ilyeneket mondanak az a baj ha magyarázkodsz akkor csak tovább fújják, annyit kell mondani hogy majd aztán téma váltás.
2018. okt. 23. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#2

Legalább most már tudom hogy nem vagyok egyedül :)

2018. okt. 24. 00:09
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül.

Nekem is egy célom van az életben.

Egyszer teljesen független lenni minden embertől.


Akivel együtt élnék,az max egy háziállat.


30/f

2018. okt. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja,és ha valaki azért csinál gyereket,hogy legyen aki öreg korban ápolja,ki kell ábrándítanom,hogy erre semmi garancia.


Egyszerűen még ha akarná sem teheti meg mindenki,hogy szülőt ápoljon a saját élete mellett.

2018. okt. 24. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nő vagyok Kérdező , de én sem szeretnék gyereket. Nem csak azért mert rengeteg pénzbe kerül ez mindegy is, egyszerűen nem érzem úgy hogy ez nekem kéne. Akik meg azért szeretnének gyereket ,hogy majd öregkorukba az ápolja őket elég undorító gondolkodás.

Lehet az én gyerekkorom is hatással volt erre a döntésemre, mert anyáékat pl sose láttam ,hogy igazán szeretik egymást. Mindig mindenen civakodtak egymással ,utálkoztak . Én is kaptam a leb.szást ha rossz jegyet vittem haza. Úgy éreztem magam a saját családomban mint egy megtűrt személy, egy szükséges rossz.

Akik meg kérdezgetik hogy miért nem akarsz családot szerintem hagyd is rájuk ezt , ne foglalkozz velük, ne is válaszolj rá. Mond meg nekik ,hogy semmi közük sincs hozzá.

Talán megértik egyszer. Ez már a Te életed . Azt csinálsz vele amit akarsz és semmilyen társadalmi elvárás miatt nem kell gyereket vállalnod ha nem érzed így.

A gyerek meg kirepül a fészekből nem lesz ott ,hogy ápoljon. És nem is várható el egy felnőtt embertől ,hogy mindennapos szolgálatban a munkája mellett még ápolja az öreg szülőt.

2018. okt. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es vagyok,a szülők talán megértik,egy idő után el is fogadják,de az emberek nem.Tőlem a mai napig kérdezgetik,megnősültél már,mikor lesz már gyerek?Egyszerűen nem fogadják el,vagy túlságosan unintelligensek hogy megértsék,vagy csak már megszokásból megkérdezik..Ismerek olyan házaspárt,akiknek született egy gyerekük,viszont előre bevállaltak még kettőt,így kaptak x összegű pénzt,és vettek egy nagy házat.Azóta 6 gyerekük van és még nagyobb házat vettek,és még csak nem is a kisebbséghez tartoznak,viszont azt művelik mint ők.Tehát igazából azért lett ennyi gyerekük hogy kapjanak x millió forintot,ezáltal ingyen házat stb,stb..

Na ez nekem nem menne..

A másik ami az utolsó írt,majd egyedöl maradsz,nem lesz senki aki rádnyissa az ajtót..pfhhh,akor azért legyen gyerekem hogy majd legyen ki gondoskodjon rólam öregkoromra?

Ez szánalmas érv,számomra felfoghatatlan hogy gondolkodhat valaki így..Abba a korba érvén,ha érzem hogy már bajok vannak,majd eladom mindenem és bevonulok egy minőségi szolgáltatást nyújtó idősotthonba..de az én életvitelem mellet nem valószínű hogy eldöcögök addig..😂

2018. okt. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt szeretnék ha te sem lógnál ki a sorból,szerintem, de sok mimdenbe igazad van ha nem akar valamit az ember akkor ne erõltesse, ne törõdj másokkal azt mondanak amit akarnak, te életed ezért a te döntésed,igaz én még csak 20 F vagyok és nekem is ezeket mondják már most mert egyedül vagyok, kicsit vagy nagyon hasonlítunk én is el vagyok és szabadidõdben én is motorozok, tesómnak már meg volt az esküvõ, gyereket is akarnak de még albérletben laknak, én csak annyit mondtam nekik hogy gondolják átt elõször a dolgokat mert én is úgy vagyok mint te az ország helyzete, kiszámíthatatlan, és kaotikus is,ember életekrõl van szó, sokan úgy vannak hogy ha meg lesz a gyerek majd lesz valahogy de ez nagyon rossz gondolat.
2018. okt. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!