Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Adjatok bármi tanácsot,23...

Adjatok bármi tanácsot,23 éves létemre borzasztó rövidnek látom az életet, túl sok minden érdekel, mindent bele akarok sűríteni az életembe, természetesen ez fizikai képtelenség?

Figyelt kérdés

Lényeg:

100 dolgot akarok egyszerre csinálni. Dolgozom, amit ugye muszáj + egyéb kötelességek (pl. házimunka) a szabadidőm semmire nem elég. Barátok, sport és még egy csomó féle hobbi érdekelne. Nem is sorolom inkább ezeket, aztán tanulni is szeretnék még (pl. nyelvet a karrierem miatt is kéne, jogosítvány meg még pár dolog érdekel, amit hasznosítani is tudnék), van egy csomó félretett cikk, könyv amit el akarok olvasni, meg más dolgok is. Úgy érzem folyamatosan harcban állok az idővel, de esélyem sincs. Egyszerűen rosszul vagyok mikor valaki azt a közkedvelt mondatot közli velem, hogy „mindenkinek arra van ideje, amire akarja”, mert ha én napi 50 órányi dolgot szeretnék csinálni azt akárhogy is nézem lehetetlen úgyhogy ezzel meg is dőlt.


Kiegészítés:

Tudom, hogy rangsorolni kell, de nem tudok semmiről lemondani, akármi mellett is döntenék, fáj, hogy a többi nem lehet az életem része, vagyis folyamatosan ezt érzem. Félek, hogy ott leszek 60 évesen és úgy érzem majd, hogy elment felettem az idő és a 10%-át sem tudtam megvalósítani annak amit szerettem volna. Ja párkapcsolatot meg családot alapítani is szeretnék egyszer, de annak se látom jelenleg a realitását, pedig az aztán tényleg olyan dolog hogy nőként még 10 évet se nagyon ér rá, aztán akkor tényleg mindent félre kell dobni. Tini korom óta ilyen vagyok egyébként, gimiből is este értem haza mindig a különórák miatt, a buszon írtam leckét.


2018. jún. 6. 19:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nézz magadba és próbálj rájönni, hogy mi(k) az(ok) a dolg(ok), ami(k) iránt szenvedélyes vagy és azokkal foglalkozzál.


Lehet csak simán hasra ütés szerint rangsorolni a dolgokat, amik érdekelnek, de ha az eszed alapján teszed, akkor nem fog úgy menni.


Ennek szívből kell jönnie, de ha ez megnyugtat, akkor sok olyan ember nem tudja, hogy mi a "szenvedélye" vagy nem mer aszerint élni.


Szerintem te is tudod jól, hogy a sok-sok (100) dolog közül, ami érdekel, rengeteg olyan dolog van, ami annyira nem is érdekel.


Az időről ez a két videó jut eszembe, ami erősen elgondolkodtatott engem (angol tudás szükséges):

- https://www.youtube.com/watch?v=UX2tefQHNmk

- https://www.youtube.com/watch?v=8_mQ6n5mwMU

2018. jún. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
46%
Üdv a való világban. Légy szép, szerezz gazdag és öreg házastársat, és akkor nem kell dolgoznod, felszabadul egy csomó időd arra, amit csinálni szeretnél. Ja, és gyereket se csinálj/szülj, az is viszi az időt.
2018. jún. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Megelőzött a 2. válaszoló mert én is azt akartam mondani hogy olyan helyre házasodj ahol passzív jövedelemből élhetsz. Akár külföldön is. De magad is arra törekedj, például ne kocsira gyűjts hanem lakásra ami bérbe adható és pénzt hoz. Így a napi 8 óra munkaidőt máris a saját elképzeléseid szerint használhatod fel. És meglátod hogy időmilliomosnak is lehet lenni. Ez saját tapasztalat. Amikor állásom volt, semmire sem volt időm, szinte még a legalapvetőbb dolgokra sem. Aztán amikor végre felmondtam, hirtelen mindenre lett időm ami csak eszembe jutott.


Meg az sem mindegy hol lakik az ember. Mert azt tapasztaltam hogy ingergazdag városi környezetben hajlamosabb az ember arra hogy szétforgácsolja az idejét akár értelmetlenül. Míg egy tanyasi jellegű helyen ahol szomszéd sincs, ott meg csak a fontos dolgokra koncentrál az ember és nem vonja el a figyelmét mondjuk egy szirénázó autó vagy hasonló.

2018. jún. 6. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Diák koromban én is úgy éreztem hogy folyton rohannom kell hogy minden elképzelésemre legyen időm. Tán az oktatási rendszer is tehetett erről, hisz régen is sok felesleges dolgot kellett megtanulni, az igazán fontos és hasznos dolgok meg a végzés utánra maradtak. A már elhunyt édesapám bölcs mondata még ma is cseng a fülemben: Aki időt nyer az csatát nyer.

Ez szerint éltem, vagyis hogy minél kevesebb értelmetlen dolog rabolja el az időmet és időmilliomos legyek. Különc is lettem mert amíg mások egymással versengtek hogy ki tud több vagyont összeharácsolni és ezért napi 48 óra munkával :)) elcseszni a rövid életüket, addig én csak arra koncentráltam hogy legyen mit ennem és legyen hol laknom, de legyen minél több időm magamra. Nem bántam meg, édesapám bölcs szavai nagyon bejöttek. És másokra a frászt hoztam például amikor megtudták hogy még arra is ráérek hogy kemping biciklivel csavarogjak Európa néhány országában ráadásul ráérősen.

Az sem mindegy hogy milyen emberekkel vagyunk körülvéve. Mert azt tapasztaltam hogy sok ember van akik szeretnek másokat gyötörni valamilyen formában, ráadásul nem is valami önző haszonszerzés érdekében hanem csak azért mert nem tetszik nekik ha a másiknak több ideje van. És persze azt is tapasztaltam hogy az iskolák többsége is pont ilyen, kivéve tán az esti és levelező tagozatokat.

2018. jún. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat! :))


Az első válaszoló is nagyon jól rátapintott, ügyes ;), valóban problémám, hogy nem tudom elengedni a racionalitást. Köszönöm a videókat is megnézem majd!


A többi válaszolónak reagálva, hát igen, sajnos a pénz és az idő összefüggő érték, hiszen pénzért az időnket kell áldoznunk, pénz pedig mindenhez kell. De az a gondolat idegen tőlem, hogy kitartott legyek, na meg így is elég magasra tettem a mércét, nem hogyha még az is beletartozna, hogy havi fél milliót keressen és legyen két lakása az illetőnek. :D A lakás kiadás amúgy nem hülyeség én is gondoltam rá, de sajnos nem olyan családból jövök ahonnan örökölhetnék bármit is, bár nem keresek rosszul, de így a 0-ról indulva annak örülök, ha lesz saját lakásom tizen-huszon év múlva, nemhogy másik kiadni. (tényleg igaz, hogy oda jön a pénz ahol már alapból van...)


De ha megfordítjuk a kérdést, gondolkoztam, hogy hogy lehetne időt venni? Pl. takarítónő, főzés helyett rendelés, az szerintem benne lehet a pakliban, pedig régebben olyan luxusnak éreztem és pénzherdálásnak. Ekkor persze a pályaválasztásnál, nem csak az fontos, hogy azért szeresd amit csinálsz és el tudj vele helyezkedni, hanem, hogy tényleg jól is keress vele.


Hát, igyekszem kívülről szemlélve megnézni magam, hogy hol milyen időveszteségeim vannak és hol lehetne optimalizálni, de igen sajnos a külvilág is sok sokat rabol el tőlünk felesleges dolgok miatt, szoktam is bosszankodni miatta. :/


Ha valakinek van még bármi gondolata ne tartsa magában. :)

2018. jún. 7. 18:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha kevésnek érzed az időt, akkor száműzni kell a kevésbé fontos dolgokat, tennivalókat. Pl. a napi sokórás fészbukozás, a folyamatos filmnézés nagyos sok időt elvesz a normális dolgoktól. Én egyiket sem csinálom, és nem is hiányzik, hogy tudjam, mikor szart a szomszéd kölyke vagy macskája.
2018. jún. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de azért erre nagyon hamar rájöttem :D évente maximum 5 filmet tudok megnézni egyedül (mikor beteg vagyok és nem tudok mást csinálni), pedig imádom a jó filmeket, és nagyon hiányzik is ez a fajta kikapcsolódás, de egyszerűen képtelen vagyok lazítani, mert legalább 20 dolgot fel tudok sorolni minden pillanatban, hogy mit kéne csinálnom helyette ami hasznosabb. Azért ez sem jó :/
2018. jún. 15. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!