Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet úgy sikeres valaki, ha...

Lehet úgy sikeres valaki, ha senkinek nem akar megfelelni, csak és kizárólag magának?

Figyelt kérdés

Belém azt nevelték,hogy ha nem olyan vagyok,amilyen elvárják,hogy legyek,senkim és semmim nem lesz. Ennek ellenére nem tartom jó ötletnek,hogy más legyek,mint ami vagyok.


Ti hogy vagytok ezzel?



2018. okt. 25. 16:43
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
58%
Kinek mi a siker. Nálunk dolgozik valaki, aki már rég vezető lehetne végzettsége és tapasztalata alapján, de hiába, nem lehet őt feljebb léptetni, mert negyvenévesen úgy néz ki, mint valami lázadó tini, így meg képtelenség őt kliensek elé engedni. Mellesleg a modora is igen tüskés, szóval tényleg a háttárben kell tartani. Közben panaszkodik szegény, hogy keveset keres, és tényleg, ráadásul az ő tudásával kereshetne dupla ennyit, de máshol is ugyanez volt és ugyanez lenne a gond vele. Szóval egyfelől őt lehet sikeresnek tartani, mert nem állt be a sorba, másfelől egy idióta, aki egyszobás alberletben nyomorog ennyi idősen, pedig ugyanezzel a munkával, de öltönyben és némi small talk bevetésével lehetne saját háza a legjobb környéken.
2018. okt. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem meg aki mások elvárásainak felel meg az eleve nem sikeres.


"A sikeres ember az, aki reggel felkel, este lefekszik, és közben azt csinálja, amihez kedve van."

(Bob Dylan)


"A boldogság ott kezdődik, amikor azt csinálsz, amit akarsz, és nem azt, amit mondanak."


Legalábbis rám az jellemző hogy mások elvárásainak megfelelve sosem voltam sikeres. Lehet hogy elismertek, de akkor sem voltam igazán sikeres és elégedett. De ha kizárólag a saját elvárásaimnak feleltem meg akkor életem maximálisan boldog, szabad és sikeres volt minden téren. Mások elvárásainak megfelelve egyrészt időm is kevesebb lenne a saját életemre, másrészt meg nem tudnák nyugodtan gondolkodni.

2018. okt. 25. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem csak úgy lehet igazán sikeres és boldog egy ember, ha megszabadul mindenféle megfelelési kényszertől. Ennek az alapja mondjuk az önismeret, ami a legtöbb emberből hiányzik. Személy szerint, amíg nekem tiszta a lelkiismeretem, addig teljes mértékben letojom, hogy más mit gondol rólam, mások véleménye semmiben sem határozza meg az életminőségemet.
2018. okt. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
91%

"Ennek az alapja mondjuk az önismeret, ami a legtöbb emberből hiányzik"


Ez így igaz!

2018. okt. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
30%
Hoogyne. Szerintem sok ilyet találni a Wallstreet-en. ;)
2018. okt. 25. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%

Jó kérdés, de egyben nehéz is a válasz rá:


Az egy pozitív dolog, ha az egyénnek van kitartása, önbizalma, erős akarata, ami vezérli. Azonban az ember társas lény, így van, amikor alkalmazkodni kell a többiekhez. Ezzel nem azt mondom, hogy fel kell adni a személyiségét, de a közösség egyben visszajelzést is ad a másik felé. Önmagunk észlelése és a többiek általi visszajelzések által lesz az egyén önmaga, teljes.

Kérdés, hogy a mások általi visszajelzéseket mennyire fogadja be az illető: ha negatív visszajelzést is kap, akkor az nem feltétlen jelenti azt, hogy rossz szándékkal mondják azt neki, csak vannak olyan tényezők az egyénben, ami másoknak látható, de az adott személynek meg nem, és ezt fejlesztési szándékkal közlik a többiek felé.

2018. okt. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
32%
Szerintem a kettő között kell egyensúlyozni, hogy valaki sikeres legyen! Bizonyos helyzetekben akkor is kell állnia az embernek magáért, ha senki sem támogatja de tudja, hogy hosszútávon megtérül; máskor pedig be kell állni okosan a sorba, hogy a közösség szimpátiája előlendítse a sikert.
2018. okt. 25. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
19%

Lehetetlen. Az a sikeres, aki viszonylag önállóan, saját erőből képes megfelelni mások elvárásainak, de még neki is szüksége van munkatársakra, időnként tanácsadókra. A sikeres ember tulajdonképpen valahogy tudja, melyek azok a tanácsok, amelyeket érdemes megfogadni és mindezt ötvözi saját kreativitásával.

De hogy ne figyeljen a kívülről jövő információkra és kritikákra.... ez agyrém !!!

2018. okt. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Igazából nem tudom mire gondolsz pontosan,lehetsz olyan szabad és sikeres mint a Bartos,de még neki is meg kell felelnie ha napszámba megy,különben nem kap koccintóst,hiába adja ő önmagát...

Jó,nyilván ő egy szélsőség,szóval meg kell találni középutat,ez a lényeg.Bizonyos kompromisszumokat muszáj megkötni az életben.

"Belém azt nevelték,hogy ha nem olyan vagyok,amilyen elvárják,hogy legyek,senkim és semmim nem lesz."

Kérdés,hogy kik várnak el és mit.

Tudni kell,hogy kinek a véleményét sz*rd le,és kiét nem érdemes.Mert hiába vagy te 100%-ban önmagad,nem mondhatod azt a főnöknek,hogy hülye mint a s*gg,mert nem lesz munkahelyed,márpedig a pénz igencsak a siker része,bárki bármit is mond.Én elég visszafogott vagyok munkahelyen,egyszer röhögtem őszintén a főnök képébe,amikor kizárólag munkatársam hülyesége miatt emberhiány volt,és még nekem mondja a főnök,hogy "Gyerünk,húzzál bele!" na ezt nem vette be a gyomrom,és legszívesebben elküldtem volna a p*cs*ba,de ezt így mégsem tehettem meg.

2018. okt. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Pont hogy akkor leszel sikeres, ha jól vág az eszed és magadra hallgatsz a többit meg lesz*arod.
2018. okt. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!