Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Milyen könyveket olvasson az,...

Milyen könyveket olvasson az, aki sikeres és gazdag akar lenni?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy a világ leggazdagabb, legsikeresebb emberei (pl. Bill Gates, Buffet, stb) rengeteget olvasnak, akár évi 50-60 könyvet is elolvasnak, de állítólag a régi, 19.századi angolszász iparosok is nagyon sokat olvastak.


Milyen könyveket lenne érdemes olvasni első körben? Mert azt gondolom azért, hogy nem ponyvákat meg lányregényeket olvasnak.


Mondjuk szerintetek melyik az az első 10-15 könyv, amivel érdemes kezdeni?



2017. szept. 3. 14:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
Nem attól lesz valami sikeres és gazdag hogy nem tom hány könyvet elolvas. Ezt max azok akarják megetetni a világgal, akik az ilyen "hogyan legyél gazdag és sikeres" témájú könyveket árulják... :D
2017. szept. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
50%

Én évi kb 300 könyvet olvasok, még nem vagyok gazdag XD

Bár lehet nem fantasy-t, M/M erotikát, steampunk-ot, sci-fi-t, quality-sszakirodalmat kéne olvassak, hanem tőzsdetaktikákat, kódolási ismereteket, magas szintű matematikát, villamos és géptan könyveket inkább. Xd 😃😆😑🤗

2017. szept. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
53%

Önmagában ettől tényeg nem leszel sikeres és gazdag, főleg nem az ilyen önsegítő könyvektől (max ha te írtad). Egy ismerősöm vmi olyan könyvvel nyaggatott, hogy a sikeres emberek 7 szokása. Oda vissza vam a könyvért, de nem lett előrébb vele évek óta, pedig ő is falja ezena kívül is az ilyen könyveket. Másfelől évi 50-60 könyv nem olyan rengeteg sok, ennyit én is elolvasok évente, mégse vagyok milliomos üzletember.


Ha nagyon olvasni akarsz akkor a szakmádhoz kapcsoló könyveket/kutatásokat olvasd. Többre mész vele, ha egy adott tudományterületből naprakész és olvasott vagy, mint hogy olyanokat olvass hogy "a sikeres emberek csak sikeres emberekkel lógnak" meg "egy drága öltöny magabiztossá tesz".


Amúgy meg ki tudja, lehet Bill Gates hatalmas rangója a romantikus lányregényeknek. Vagy akkor olvass szépirodalmat, az nem árthat.

2017. szept. 3. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Bibliát!
2017. szept. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
85%
Aki gazdag akar lenni, az elsősorban cselekedjen. Keresse a gazdagok társaságát, és lesse el tőlük azokat a titkokat, amik nem is annyira titkok.
2017. szept. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Azt sejtettem, hogy itt értelmes választ ne nagyon várjon az ember...
2017. szept. 3. 15:38
 7/18 A kérdező kommentje:
Bár még számítottam a Magyar Közlöny, meg Közbeszerzési Értesítő szintű "poénokra".
2017. szept. 3. 15:39
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem érdemes végigolvasni egy életművet, Tolsztojt ajánlom. Azonkívül Dosztojevszkij, Csehov, Shakespeare, Golding - ezekből az ember-, ön-, Isten-, lélek-, világismereted gazdagszik, mélyül. Ezt a megismerést senki nem tudja elvenni tőled, nincs olyan rabló, nem kell féltened, nem kell ezer biztosítást kötnöd, megmarad az pénz a könyvtárra.

Ezáltal jobban fogod tudni, mi a dolgod a világban, és meg is találod hozzá az utat.

Ennél nagyobb gazdagság, siker, és boldogság nincs az ember számára a földön.

Akinek sok pénze van, de nem leli helyét a világban boldogtalan, mindenképp valami biztosítást akar kötni az kincseire, és rettegéssel, félelemmel tekint az előtt lévő útra és a végére: mikor mindezt el kell hagyni.

2017. szept. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
15%

Leírtam, hogy könyvektől nem leszel sikeres és gazdag. Bill Gates és a társai nem azért vitték sokra, mert sokat olvasták a top10 önsegítő könyvet, hanem mert elmélyültek a saját tudományterületükben és alkottak egy új dolgot. Tudták hova fektessék be a pénzüket, meglátták a lehetőségeket. Ha elolvasnád ezeknek az embereknek az életrajzát látnád, hogy nem csak úgy a könyvektől vitték valamire, hanem tanult emberek.


De persze ez nem hasznos válasz, a kemény munka és tanulás helyett pár önfejlesztő könyv vagy a Shakespear összes majd meghozza a milliókat.

2017. szept. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2017. szept. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!