Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan itt, aki gazdag és...

Van olyan itt, aki gazdag és sikeres akar lenni?

Figyelt kérdés

Nem, TÉNYLEG gazdag és sikeres akar lenni, és MINDENT megtesz ennek érdekében, és nem csak a tipikus "hát jó lenne de..." féle igenÉnAzAkarokLenni...


22 vagyok, és most jött csak meg az eszem... elhagytam a komfortzónát, feláldoztam mindent szinte, és belevágtam a nagyvilágba. Egyedül érzem magam, mert itt mindenki minimalista, megjön az első fizetés és elköltik, nekem meg csak annyit mondanak "majd kinövöd"


Nehéz, nem csak fizikailag, mentálisan is, de legalább tudom, hogy én mindent megteszek.


Vannak itt még hasonló emberek? Akik nem elégszenek meg az átlagossal, hanem kimagasló dolgokat akarnak elérni?



2014. nov. 24. 12:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen én,pont ugyanezt látom.

Teperek,hajtok képzem magam,hajtok,és dolgozok,hogy dőzsöljek,jólétben éljek és nagykanállal majszoljam az életet.

Jól látod kérdező pont igy látom én is,aki meg lehúz csak nézd meg milyen élete van.

2014. nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Én ezt úgy oldottam meg, hogy már az első fizetésből (kb 16-17 éve) is eltettem egy részt, ami azóta is gyűlik és gyarapodik, már 10 millió felett járok. Ennek egy olyan biztonságérzet az eredménye, hogy nem kell aggódnod a középtávú jövő miatt, és nem jelent problémát, ha nyaralni szeretnél menni vagy valami új eszközt kell beszerezni.
2014. nov. 24. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
25%

Hmm,én most nem ,,takarítok meg" effektíve,mert befektetem tudásba a pénzem,képzések,tréningek,személyiségfejlődés,szakmai dolgok,könyvek,tanfolyamok,egyetem,nyelvi képzések.

Erre költöm el a fizum 70%-át.

2014. nov. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Vannak, és aki akar az meg is csinálja. Ez nem céhez, tevékenységhez kötött, hanem egyéni drive kérdése.


De aki már így él jó pár éve, annak mit tudnál mondani?Azokat a pénz már nem fogja motiválni, ha elérték azt az egzisztenciális szintet, számukra mit ad a Te "felfedezésed"?


Mi van a gazdagságon és a szakmai sikereken, kimagasló dolgokon túl?


Egyáltalán nálad mit takarnak ezek a kifejezések, mit vittél eddig véghez?


Engem ez érdekelne, hogy ebben hasonlóan gondolkodunk -e?

2014. nov. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

kettes, nem akarok beleszolni, de nem lenne jobb otlet befektetni? 10 millio nem olyan sok, ugy ertem ha tegyuk fel abbol 1 milliot befektetnel, lehet hogy meg 10 lenne belole. De persze ha a biztonsagra mesz, akkor megertem, de pont errol olvastam a Szegeny papa, gazdag papa-ban. :)


Es hogy eddig mit vittem veghez? Hat ami a legnagyobb volt eddig, hogy feladtam az otthoni joletet, mindenem megvolt, eltartottak, semmit nem kellett fizetnem, es egycsapasra kijottem Londonba ugy, hogy se ismerosom nem volt, se munkam, se szallasom. De egy honap utan mar minden rendben, sajat magam tartom el magam.

Igaz, hogy egy kis lyukban elek, kajalni a munkahelyen eszek es busszal jarok, de ami engem megkulonboztet a tobbiektol, hogy nekem vannak celjaim es terveim.


Itt minden ember szinte birka, megy a tobbi utan, nem ertenek a penzhez, elbaxak minden hulyesegre, ahogy megjon a fizu el is koltik, es varjak a kovetkezot.

En csak a legszuksegesebbre koltok, mig mas bulizik es szorakozik en otthon olvasok, vagy tanulok, es akar egy oran at csak motivacios videokat nezek, es latom magam elott, ahogy fent allok a podiumon, ea beszedet tartok.

2014. nov. 24. 15:11
 6/12 anonim ***** válasza:
34%

Nehéz kérdés.

Én inkább a kényelmes életet részesítem előnyben. Én is te korodbéli vagyok de én úgy gondolom, hogy a 20-as 30 éveidben kell "kiélni" magad. 40 felett már úgy is a leendő gyerekeidnek fogod gyűjteni a pénzt. Ahhoz, hogy sokat keress nagy áldozatokat kell hozni ami fel fogja emészteni az összes szabadidőd.

Pl. ha van egy vállalkozásod nem fogod tudni otthagyni mert mindig van valami amit csak te tudsz elintézni ezért is mondják, hogy saját vállalkozást vezetni legalább napi 10 órás meló még hétvégén is .

Lehet sok pénzed lesz de életed nem.

Személy szerint én olyan munkát keresek amivel alkalmazotti viszonyban tudok dolgozni ergó nincs a teljes felelősség a vállamon mégis jól keresek.

Annyit, hogy eltudjam tartani a családom és évente 1-2 nyaralás beleférjen ez már olyan netto 300 körül kivitelezhető. Én még az említett 20-40-es időszakomban szeretnék eljutni sok-sok helyre, "felfedezni" a világot mert engem ez boldogít nem a pénz. Ehhez persze kell egy átlagon felüli jövedelem de nem kell annyit gyötörnöm magam, hogy elérjem mint neked ha gazdag szeretnél lenni.

2014. nov. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Én is külföldön dolgozom és én is azt tapasztalom mint te, hogy hiába keresünk viszonylag jó, de mind el is költik.

Én spórolok, ahogy tudok és fejlesztem magam.

28 éves koromra 16 milliót sikerült összeraknom, de még két évig gyűjtenem kell, hogy meg legyen amit szeretnék. Utána vissza Magyarországra és végre élni egy kicsit és családot alapítani.

2014. nov. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Akkor szegről-végről egy cipőben járunk.


És miről tartanál előadást a pódiumon? Mi a célod? Csak a pénz? Vagy útmutatás, hogy ez az útja a gazdagságnak?


Azt mondod egy hónap után el tudod mondani, hogy magad ura vagy, de még mindig egy kis szobában élsz, busszal jársz, stb.


Miközben mások számára itt javaslod, hogy fektessen be.


Az egészből az jön le, hogy fiatal vagy, kimentél, látod, hogy jobban keresel, mint itthon és ezt az "igét" próbálod most terjeszteni és pódiumon állva beszélni a gazdagságról.


Ezért is kérdeztem vissza, mert 6 év után most jutottam el én is arra a szintre, hogy a pénz már nem motivál, de észreveszem az igényeket itthon, amiért két éve el is kezdtem tenni. Így már van mit felmutatnom, ami viszont korántsem a pénzről szól, hanem arról, hogy kitörhetnek-e a szegénységből az 5000 fő alatti, belső perifériás településen élők?


Lehetsz pozitív példa, mutogathatod magad, de ezzel nyitott kapukat döngetsz. London a 3-ik legnagyobb magyar település, Budapest és Szeged után. Annyian vannak kint. És akkor nem beszéltünk még az Eu és a világ többi országáról, ahogy a kapcsolódó tanulmányomban is írtam azokról az emberekről akik szezonálisan vannak kint (köztük én is), a kamionsofőrökről, stb. Megbecsülni sem lehet a számukat és azt a tőkét, amit ők képvisel(hetné)nek a magyar gazdaságban, ha lenne rá lehetőségük itthon befektetni és élni.


Attól, hogy kint megélsz egyik-hónapról a másikra és marad a fizetésed valahány százaléka - akikkel én a felmérést végeztem a munkatársaim és magam is a fizetésünk 75-100%-át teszik/tesszük félre havonta cca. 1000-1500 euro a megélhetési költségeiken felül. De ez csak pénz, ahogy írták is, emellett életed nem biztos, hogy van. Ha befekteted mibe fekteted, hogy az gyarapodjon és ne napi 10-12 órát kelljen vele foglalkozni?


Majd ha ezekre tudod a választ és eltelik annyi év, hogy ki lehessen mutatni, hogy jól döntöttél és nem volt veszteséged, majd akkor utána el lehet gondolkodni azon, hogy ezt másoknak is ajánld. Én most itt tartok.


Ezzel csak az a baj, hogy addig évek telnek majd még el, és ahogy Te testközelből is látod az Eu és a Britek viszonyát, nyilatkozatit, szerinted mekkora az esély, hogy mindenki ugyanazzal a feltétellel fog tudni utánad menni, utánad csinálni azt amiről "prédikálsz a pódiumodon"?

2014. nov. 24. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

En a jovoben is ugyan ezeket fogom mondani.Ea a podiumon motivacios beszedeket akarok tartani az embereknek, mert addigra mar leszek valaki.

Es nem a penz motival csak az az eszkoz ami kell, de engem nem bolondit meg, mint masokat.


Es azert tanacsoltam csak, mert Robert T. K. tanacsta ezeket, es en is ezt fogom tenni, ha lesz penzem, ha nem, de meg fogom csinalni, nem az igabol fog jonni a sok penz.

Segiteni akarok az embereknek, de elobb magamat kell felkuzdeni.


Es eddig a pozitiv hozzaallasomnak koszonhetoen olyan dolgok tortentek velem, hogy akinek elmeseltem csak nezett mint a moziban. Es csak egy honapja vagyok itt! Es egy honap utan hogy en ezt elertem, hogy onerobol !! (sokakat itt ugy patyolgatnak masok) sajat labon elvagyok, es eddig csak otthon doglottem es meg sem mozdultam, ez egy hatalmas siker nekem.

2014. nov. 24. 17:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Sok sikert hozzá, én már ebben vagyok 2 éve, eszközök és passzív jövedelem, de előbb ahhoz dolgozni kell és összerakni és még több eszközbe fektetni, ami megadja azt a biztonságot, amit látod más itthon is meg tud csinálni évek alatt, havi 16-17 ezer megtakarítással is. A lényeg szerintem a költségminimalizálás és bevétel maximalizáláson van az első felhalmozási időszakban.


De hidd el elég nehéz ezt eladni itthon. Aki tudott, vagy tud - és ami a legfontosabb van drive-ja, motivációja ehhez - az kimegy (jelenleg közel milliós létszámról lehet beszélni) ugyanezt megcsinálja, láthatod csak itt 3-4 olyan ember van aki válaszolt neked, aki már tapasztaltabb e téren mint Te magad.


És igen meg lehet ezt csinálni. De ahhoz hogy motiválni tudd az embereket olvass , vagy tanulj egy kis pszichológiát is.


Kulcsfontosságú ez esetben a maslow piramis és a motivációs drive. Mert azok akik maradtak, maradnak, őket a legnehezebb erre kompetenssé tenni. És nem is biztos, hogy csak ez az egy út van a gazdagsághoz és sikerekhez, mivel nem minden ember egyforma és nem egyforma élethelyzetben él. Ahogy pl. Te sem, meg én sem. Te 0-ról indultál most önszántadból, én a devizahitel spirálom miatt mínusz 17 millióból.


És ahogy lehet pár év múlva, amikor Neked ott lenne a lehetőséged erre, az UK már nem is lesz EU tag. Akkor meg hiába próbálod eladni ezt az életutat, megváltoznak a feltételek. Így ezzel is célszerű számolni. Ahogy Kiyosaki esetében is, maximum elméleteket lehet megfogalmazni, - hiszen ő sem pl. magyarországi élethelyzetek alapján ír, így a területi egyenlőtlenségeket sem veszi figyelembe - amit aztán vagy kipróbálsz, vagy nem -bár én nem olvastam sokat tőle, mégis mint utóbb kiderült, szinte ugyanazt csinálom a gyakorlatban "ösztönszerűen", így a pénz már nem motivál, a mások segítése annál inkább. Erre pedig komplex programot dolgoztam ki és valósítok meg jelenleg is itthon. Nekem ez lett most a célom.

2014. nov. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!