Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lehet úgy sikeres valaki, ha...

Lehet úgy sikeres valaki, ha senkinek nem akar megfelelni, csak és kizárólag magának?

Figyelt kérdés

Belém azt nevelték,hogy ha nem olyan vagyok,amilyen elvárják,hogy legyek,senkim és semmim nem lesz. Ennek ellenére nem tartom jó ötletnek,hogy más legyek,mint ami vagyok.


Ti hogy vagytok ezzel?



2018. okt. 25. 16:43
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az a lényeg hogy ne állj be a sok birka közé, de vedd észre, mikor kell "eljátszanod" a birkaszerepet. Pl a munkahelyen igenis meg kell felelni a követelményeknek (pl öltözködés stb), vagy el lehet tolni a biciklit. Néha muszáj szerepet játszanunk. Hiába tudom és tudja mindenki hogy egy rosszindulatú állat a főnök,mégis le kell nyelni a békát,ha nem akarjuk kirúgatni magunkat. És itt most egy multi szerelő gyáráról beszélek, nem valami elit munkáról.

Az a lényeg,hogy felismerjük, mikor játszunk szetepet,és ehhez tényleg önismeretre van szükség, ahogy valaki itt már írta is

2018. okt. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
#11 nem kell birkát játszani te konformista nyomorult
2019. márc. 30. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Csakis kizarolag ugy leszel SIKERES.
2019. aug. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Csak akkor lehetsz sikeres,ha nem foglalkozol senki véleményével,a saját fejed után mész.
2020. jún. 18. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Csak és kizárólag akkor lehet sikeres valaki,ha a saját ösztöneit követi. Aki felfelé nyal,jópofizik állandóan,meg képmutató,azok nem sikeresek.
2020. dec. 7. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Sikeres nem tudom...attól függ mi számodra a siker.

Viszont boldogabb annálinkább. Nincs annál nagyobb szabadság, mint mikor senkinek nem akarsz megfelelni, csak magadnak -gondolom.

Én erre törekszem, és jó úton haladok. :)


Szerintem boldogság = siker.

2021. jan. 6. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Abszolút. Én nagyon sokáig megfelelési kényszeres voltam és sokat szorongtam, de addig vert az élet meg én saját magamat, hogy sikerült szinte egy teljesen más személyiséget felépítenem egy szerintem helyes értékítélettel, ami nem mindig korrelál a társadalmi normákkal. Sokkal jobban kijövök az emberekkel, a munkámban a kortársaimnál és kollégáimnál sikeresebb vagyok, nem félek kimondani a véleményem és szembemenni az elveimért, konfrontálódni sem. Persze az embernek folyamatosan monitoroznia kell magát, hogy jó irányba tart-e.
2021. júl. 30. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!