Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ti milyen szempontok alapjàn...

Ti milyen szempontok alapjàn szelektàltok otthon? Màniàs gyűjtő vagyok szerintem.

Figyelt kérdés

Pròbàltam màr sok mindent, de nagyon nehèz. Pàr aprò dolog kidobàsàn 1 napig tökölök.Nagyon ragaszkodom a dolgaimhoz.Valamire rànézek, ès ezer emlèk jut eszembe ròla, hogy milyen jò volt mèg mikor ezt hordtam , hasznàltam. Vagy mikor megtalàltam, megvettem. Vagy " jò lesz mèg valamire" . Ès sajnos sokszor amit kidobok, rövid idő mùlva pont kellene. Amùgy kteatìv ember vagyok, ezèrt is nehèz. Àtalakitok stb. De màr nem làtom àt az egèszet! Halomra àll minden. A legnehezebb azokat kidobnom amihez emlèk fűz. Nagyjàbòl minden eddigi cuccom..

Ez mitől van?



#gyűjtès #szelektàlàs #lomtalanìtàs #selejtezès;
2018. okt. 26. 08:59
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

Ha te mániás vagy, akkor szerintem úgy sem fogsz hallgatni senkire sem. Talán az okát kéne kutatni, hogy miért van ilyen. Biztosan van valami a háttérben.

Én évente egyszer csinálok egy szelektálást. Akkor végignézem, hogy mi az, amit egyáltalán nem hordok, használok, és kidobom. Bár nem mindig szó szerint. Mert nem feltétlenül a kukában végzi, hanem odaadom másnak, vagy elviszik a guberálók.

Legtöbbször ez ruha, mert annak van a legkevesebb hely. De aminek van bőven hely, azt nem biztos, hogy kidobom. Pl. konyhai cuccoknál is van, amit ritkán használok, de megtartom, mert van helye.

Egyébként nekem is volt, hogy valami hiányzott. De végül is elmúlt :)

2018. okt. 26. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha egy szeretett holmidat kidobsz, fotózd le előtte, egy kép kevesebb helyet foglal, mint a tárgy, és így úgymond megőrzöd valamennyire. Ezt csak azoknál a tárgyaknál használd, amik nagyon sokat jelentettek neked, természetesen nem minden tárgyra értem. Így könnyebb elengedni a holmikat, mert sajnos az ember tényleg nagyon tud kötődni ezekhez. Csinálhatod azt is, hogy összegyűjtöd a kidobásra szánt tárgyakat egy zsákba, majd félreteszed őket, és vársz pár hónapot. Ha ennyi idő alatt nem kellett a zsákból semmi, akkor mehet a szemétbe. Egyébként a neten sok lomtalanítással kapcsolatot tanácsot olvashatsz "minimalizmus" címszó alatt, ezeket a tanácsokat én is onnan vettem. Nagyon hasznos, működő tanácsok.
2018. okt. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
48%

Én mániákusan kidobálok mindent. Nem tudok megfontoltan vásárolni.

A boldogságot keresem a vásárlásban, de a vásárolt tárgyakat, ruhákat hamar megunom, bánom, hogy megvettem.

Állandó jelleggel selejtezek, megakarok szabadulni a múlttól általuk.


Te velem ellentétben viszont ugye kötődsz, ragaszkodsz a tárgyakhoz.


Nézd meg, az Obsessive Compulsive Cleaners brit műsort. YouTube-on is fent van. Habár a másik végletet is bemutatja, de látni fogod hova vezet a gyűjtögetés.


Azért tudni kell, lelki, pszichológiai okokra vezethető vissza. Ezért nem ártana ilyen módon is utánajárnod.

2018. okt. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pofonegyszerűen válogatok. Használom/szükségem van rá - marad, nem használom/nincs rá szükségem - kuka vagy ruhák esetében valamelyik adománygyűjtő (nem szeretném, hogy egy bőröndnyinál több ruhám legyen, párhavonta átválogatok mindent és ha nem hordtam már pár hónapja, akkor megválok tőle). Nem vásárolok feleslegesen és nem kötődöm tárgyakhoz, hiszen minden pótolható és ezek csak tárgyak, semmi több. Tárgyak helyett élményeket gyűjtök és azokba fektetek inkább.
2018. okt. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
Egyszerűen: kell vagy nem kell. Bár az tény hogy nem is halmozok felesleges tárgyakat. Ha valamit kidobok akkor azt azért mert tönkrement, úgy meg már nincs mit sajnálni rajta.
2018. okt. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsó: engem a tàrgyak emlèkeztetnek az èlmènyekre. Persze èlmènyeket is gyűjtök közben..Sajnos tènyleg vannak olyanok, ami pòtolhatatlan. Màr nem gyàrtjàk. Èn megjavìtom. A fogyasztòi tàrsadalom konzervatìv tagjainak csődje ez.
2018. okt. 26. 14:12
 7/7 anonim ***** válasza:

"Utolsó: engem a tàrgyak emlèkeztetnek az èlmènyekre."

Nekem nem kellenek ehhez tárgyak.. Sőt, nagyon hamar el is felejtem általában, hogy mi honnan/kitől van, szóval ez sem szempont. És eddig még senki nem tudott nekem olyan tárgyat mutatni, ami pótolhatatlan lenne. Lehet, hogy én vagyok az UFO, hogy semmilyen érzelmi kötődésre nem vagyok képes tárgyakkal szemben, de sebaj, megkönnyíti az életem :)

2018. okt. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!