Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Közeljövőben ha meglesz a C+E...

Közeljövőben ha meglesz a C+E jogosítványom akkor elég jól fogok keresni, félek, hogy a szüleim megutálnak majd, jártál már így?

Figyelt kérdés

Egész gyerekkorom arról szólt, nincs pénz erre fiam, nincs pénz arra, rozsdás kempingel jártam a faluban amíg más gyerekek új mtb-vel.


A szüleim persze később a hitelek után erősen alkoholisták lettek, anyám minden nap részeg, apám dolgozik nyugdíj mellett szóval ö csak két hetente jár haza de akkor ő is matt részeg.


Bennem ez a szegénység olyan nyomot hagyott, hogy mindig törekedtem, hogy több pénzem legyen és megtakarítsak. Középsuliba gyakorlatilag kaptam havonta 5 vagy ritkán 10 ezer forintott, kajára meg bérletre és abból gazdálkodtam ki a reegelimet és az ebédemet 2+2 szendvics ez így ment 7 éven át, gondolhatjátok...


persze így útólag elmehettem volna diákmunkázni, csak akkoriban félős voltam és erősen céltudatlan meg lusta.


A szüleim persze belevágtak anno egy építkezésbe, sok-sok millió hitelt felvettek és visszafizettek és van egy félkész házunk is, én azt szeretném befejezni a későbbiekben aztán a szüleim házát is rendbe akarom tetetni.


2018. okt. 27. 20:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Elég hülyeségeket irsz meg kérdezel. Mi az hogy félsz attól hogy a szüleid megutálnak?

Egyébként ha kamionozni akarsz akkor nagy elszántság és határozottság kell hozzá.

Sőt gyakorlat se árt ha van. Nem olyan könnyű az mint ahogy első látásra tűnik , vagy ahogy egyesek gondolják.

De fel a fejjel ha azt akarod csinálni akkor csináld, és ne hallgass senkire.

2018. okt. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

A "jó" munkahely után ha fogalmazhatunk így, menni kell, nem sok embernek van B-től több kategóriája, ebből kifolyólag többet fogsz keresni, persze arányosan nő vele a felelősség is.


Nem voltam ilyen helyzetben, nem sok különbség van 180-230e ft között, előbbi az enyém egy rövidebb hónapban, ebből is kigazdálkodom magamnak ami kell annyi hogy nem rögtön veszek meg valamit hanem összespórolom az árát értéktől függően 2-3hónap alatt.

A szülőknek 40-50 évesen fele annyi az igényük mint egy huszonévesnek, ebből nincs rivalizálás, utálkozás.

2018. okt. 27. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz ezzel, légy sofõr és tegyél a céljaidért de ha a szüleid alkoholisták akkor rajtuk már nem sokat segíthetsz :-( semmi sem lehetetlen, sok sikert, bocsi hogy nem tudtam segíteni.

Balesetmenteset :-)

2018. okt. 27. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Detto ugyanigy voltam... soga semmire nem volt pénz. Megcsinaltam a jogosítványt, most pénz van, csak életem nincs....
2018. okt. 28. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!