Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hamarosan lejár a jogosítványo...

Hamarosan lejár a jogosítványom. Évek óta nem vezettem, autóm sincs, és a közeljövőben nem is szándékozom vezetni. Ha most nem hosszabbítom meg a jogsimat, később csak akkor tudom, ha újra levizsgázom, vagy a procedúra ugyanaz, akár lejárt, akár nem?

Figyelt kérdés
2012. szept. 23. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgád nem jár le. Ha nem akarod, nem kell hosszabbítanod, majd megcsináltatod az orvosit meg a jogsit ha szükséged lesz rá!
2012. szept. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

de lejár

ha enm hosszabitattod meg akkor teljesen mindet újra kell csinálni, elsősegélyen kívül, de mivel lejár akk gondolom 10éve van jogsid, enm tudom akkor már volt külön elsősegély vizsga?

ha nem akk azt is kell most,...

2012. szept. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem lettem okosabb, mert a két válasz ellentmondó. Tudja valaki, milyen jogszabályban van ez leírva?
2012. szept. 24. 06:03
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel kategóriánként csak egyszer kell vizsgáznod, aztán már többet az életben sosem, ezért a KRESZ vizsga nem jár le soha! AZ orvosi és a kártya érvényessége korlátozott, de azt bármikor megcsinálhatod ha szükséged lenne rá!
2012. szept. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Nem lettem okosabb, mert a két válasz ellentmondó."


Csak nézd meg, hogy a többi válaszoló mit gondol a 2. válaszról:

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik.

2012. szept. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp rendeletet akarsz olvasgatni:


35/2000. (XI. 30.) BM rendelet

a közúti közlekedési igazgatási feladatokról, a közúti közlekedési okmányok kiadásáról és

visszavonásáról

2012. szept. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

csak h tudd a kressz is lejár...

ha valaki nekiáll a jogsinak a kressz vizsga után ha két éven belül nem csinálja meg bukta a kreszt is,...kezdheti előről...

2012. szept. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%

"ha valaki nekiáll a jogsinak a kressz vizsga után ha két éven belül nem csinálja meg bukta a kreszt is,...kezdheti előről..."


De az csak a tanfolyamokra érvényes, amíg először meg nem szerzed a kategóriát!

Ha egyszer megszerzted az adott kategóriát, soha többet nem kell újra vizsgázni, csak az orvosit kell hosszabbítani! Vagy hallottál már olyanról akinek újra kellett 10 évente vizsgáznia úgy, hogy közben nem volt eltiltva?

Én '86-ban vizsgáztam és nem járt még le, de vannak ettől régebbi sofőrök is!

:D

2012. szept. 26. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

aki használj annak nem jár le

de aki nem használja sokat felejt, és amugy is sokat változik x év alatt (x e N)

2012. szept. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!