Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan küzdhetem le az érintés...

Hogyan küzdhetem le az érintés fóbiám?

Figyelt kérdés
Az alap érintkezéseken minden más nagyon nehezen, vagy épp egyáltalán nem megy. Múltkor egy lány házára szállt egy poloska (büdibence), és kérte hogy szedjem le. De én leblokoltam, és csak néztem ahogy az a kis dög mászik rajta.

2018. okt. 30. 17:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Valami eszközzel is lepiszkálhattad volna róla, nem lett volna muszáj megérinteni (se a poloskát, se a lányt - nem pontosan értem, melyik a probléma).
2018. okt. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1 Ez csak a legutóbbi "élményem" volt ilyen téren. A probléma ennél súlyosabb.
2018. okt. 30. 17:34
 3/10 anonim ***** válasza:
"Az alap érintkezéseken minden más nagyon nehezen, vagy épp egyáltalán nem megy." - Ez akkor se egy értelmes mondat. Most akkor tulajdonképpen a lányt nem merted megérinteni vagy az állatot? Ha olyan nagy a gond, akkor meg egyértelmű, hogy pszichológus tudna segíteni, hozzá fordulj.
2018. okt. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mit kell tudni az érintés fóbiádról? A bogarakkal vagy az emberekkel való érintkezésben mutatkozik meg jobban? Ha rajtad mászna több poloska, akkor elfogadnád a segítséget, hogy levegyék rólad?
2018. okt. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az alap érintkezéseken kívül minden más nagyon nehezen megy. Igazad van elírtam. :)

Amúgy annyit értek ez alatt, hogy egy kézfogás simán megy bárkivel. Bármi más viszont már nem. Senkitől nem bírom az ölelést. Ha valakit meg kéne érintenem, leblokkolok. Senkinél se érzem azt, hogy hozzá akarok érni. Már voltam szerelmes, és akkor se tudtam átlépni eme határom. Akkor se tudtam hozzâláérni a mâsikhoz.

2018. okt. 30. 17:48
 6/10 A kérdező kommentje:
A bigarakkal nincs semmi bajom. Ha ilyen vagy hasonló okkal érnek hozzám, nyïlván hagyom. Persze ha lehet inkâbb magamnak csinálom.
2018. okt. 30. 17:50
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem vagy autista?

Egyébkét lassú hozzászokással lehetne ezt feloldani. Először egy másodpercig érsz hozzá valakihez az ujjad hegyével, aztán két másodpercig, aztán két ujjal és így tovább. Mindig azt kell kérdezni: mi történhet? Amire az a válasz, hogy semmi.

2018. okt. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Az egyik tanárom már mondta, hogy autista vonásaim vannak, ráadásul egy teszt is ezt hozta ki, de nem érzem magam annak. A kommunikációban nincs problémám, csak az érintkezésben.
2018. okt. 30. 18:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor az vagy. Biztos, hogy a kommunikációd is eltér, ha a tanárod ezt észrevette. Nyilván nem mindenkinek hajszálpont egyforma ugyanaz a jelenség, két bárányhimlő meg még két tojás se egyforma!
2018. okt. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"A kommunikációban nincs problémám, csak az érintkezésben."

Az érintkezés is a kommunikáció egy formája.

Nem tudom, mennyivel lennél előrébb, ha papírod lenne róla, hogy autista vagy (ha az vagy), de azért az iskolapszichológushoz benézhetnél.

2018. okt. 30. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!