Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A személyiséget meg lehet...

A személyiséget meg lehet változtatni?

Figyelt kérdés
Ha valaki nem elég magabiztos vagy introvertált típus, az idővel lehet ennek az ellentéte? Arra gondolok hogy ha sokat "eljátssza" ezeket a tulajdonságokat, akkor idővel ő maga is olyanná válik.

2018. okt. 30. 21:21
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyos szinten változtatható,teljes átváltozás nincs.Magabiztosabb lehetsz.Ha alapból introvertált vagy sosem leszel extrovertált de simán tudsz társasági életet élni.
2018. okt. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Introvertált vagyok. Nem lehet a személyiséget megváltoztatni! Most középkorú vagyok, emberek között dolgozom, hozzászoktam, hogy sokat kell beszélnem, alkalmazkodnom kell többekhez. Megy, sokat fejlődtem. De: hétvégén néha van, hogy egy nap ki sem mozdulok otthonról, nem beszélek senkivel, ekkor töltődöm fel. Szóval idővel nyitottabb, bátrabb lehetsz, de a személyiséged alapjaiban nem fog az ellenkezőjébe fordulni. Egy kivétel van: ha olyan agyi sérülés ér, ami érinti a személyiséget. Ilyenkor vannak gyökeres változások, de ezt ne kívánd.
2018. okt. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem.

Magabiztos lehetsz, extrovertált sose leszel.

Nem is kell.

2018. okt. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

mivel az energiákról szól a dolog, ezért ilyen formában nem lehet.


introvertált = magával töltött időből, hobbijaiból, közeli kapcsolataiból szerzi az energiákat


extrovertált = kicsapongásból, kimozdulásból, cseverészésből szerzi az energiáit


tehát viselkedhetsz extrovertáltként, csak ha te amúgy intro vagy, akkor gyorsan ki fog meríteni, és majd fel kell töltődnöd neked való tevékenységekből.


magabiztosság viszont nem múlik a személyiségen.

2018. okt. 31. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!