Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nincs bennem empátia?

Nincs bennem empátia?

Figyelt kérdés

Fiatal korom ellenére sok rossz dolgot megéltem.És olyan mintha mára minden empátia kiveszet volna belöllem az emberek iránt(még a szeretteim felé is)

Elvárom hogy szeressenek és tiszteljenek de ezt nem tudom viszonozni.Ha valamilyen lelki problémájuk van az taszìt,ha tudnék is segìteni inkább nem teszem.Ha valakit megnántok az sem érdekel különösebben,de ha engem megbánt valaki azt nagyon tudom utálni,még akkor is ha én adtam rá okot.

Régen nagyon nem ilyen voltam,és szeretnék megint olyan lenni.Hogy szerezhetném vissza az empátiámat?Vagy kezdek pszichopatává válni?



2018. nov. 3. 10:34
 1/2 anonim ***** válasza:

Nos, ha elvárod a szeretetet és a tiszteletet, akkor régen rossz. Nem elvárni, kiérdemelni kell mindkettőt. Nem pszichopata, hanem önző vagy. Picit gondolkozz el a dolgokon. Minden kapcsolat az adok- kapok elv alapján működik. Olyan nincs, hogy csak adok, vagy csak kapok.

Ha másképp nem megy, keress egy pszichológust.

2018. nov. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Bárkivel elōfordul, hogy érzéketlenné válik. Ez nem jelenti azt, hogy önző. Amikor negatív dolgok történnek, bántások, piszkálódások, korholások után előfordulhat ilyen helyzet. Átéltem, ismerős a szituáció. Az életemben nekem is volt tüskés időszakom. A változást az hozta, hogy én kezdtem mások felé pozitív lenni, elhagytam az elvárásaimat és elfogadtam, hogy csak magamon tudok változtani. Hagytam, hogy mindenki olyan legyen amilyen. Betegségekből gyógyultam meg ennek is köszönhetően. Ha megoldódnak a lelki konfliktusok az empátia ismét visszatér, szerintem. Fölösleges saját magát ilyen súlyos betegséggel diagnosztizálni. Hiszem, hogy amire gondolunk az úgy is lesz, ezért jobb ilyen megjegyzésektől tartózkodni. Üdv:BneTeri
2018. nov. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!